Bu Altcoin ‘4 Borsanın Delist Kararı’ ile Çöktü!

bu-altcoin-‘4-borsanin-delist-karari’-ile-coktu!

Oyun geliştiricisi Wemade’in altcoin projesi WEMIX, yasal savaş verirken değer kaybı yaşamaya devam ediyor. WEMIX, son 24 saat içerisinde neredeyse yüzde 60 değer kaybetti. İşte detaylar…

Wemade’in altcoin projesi 4 borsadan çıkarılıyor

Güney Koreli video oyunu geliştiricisi Wemade’in yerel token’ı WEMIX, dolaşım verilerinin yanlış bildirildiği gerekçesiyle ülkenin dört kripto borsası tarafından delist oldu. Digital Asset Exchange Alliance’ın [DAXA] bir parçası olan Bithumb, Upbeat, Coinone, Korbit ve Gopax, 24 Kasım’da WEMIX desteğini 8 Aralık’ta sonlandıracaklarını duyurdu. Birkaç ay önce grup, dolaşımda açıklanandan daha fazla WEMIX olduğuna dair bir yatırım uyarısı yayınladı. Wemade, bu endişeleri gidermek için DAXA ile çalışmayı kabul etti.

Bugün, birçok kripto para birimi için önemli gelişmeler yaşanacak. Günlük bazdaki haberlere bakıldığında çeşitli borsa listelemeleri, altcoin ürünleri ve ağ güncellemeleri dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Ancak Wemade CEO’su Henry Chang, 25 Kasım’da çevrimiçi bir basın toplantısında konuştu. Upbit’i WEMIX listesinden çıkararak yetkisini kötüye kullanmakla eleştirdi. Ayrıca borsaları Adil Ticaret Komisyonu’na bildirmekle tehdit ettiğinde durum daha da kötüleşti. Çevrimiçi oyun şirketi geri adım atmayı reddetti. Nihayetinde diğer borsaların tokenını listeden çıkarmasını önlemek için bir ihtiyati tedbir talebinde bulundu.

Güney Kore’nin haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere, Güney Kore’nin Seul Merkez Bölge Mahkemesi, 2 Aralık’taki duruşmanın ardından firmanın önerisini reddetti. Yani bugün, dört kripto para borsası da coin’i delist ediyor. Bu da kripto paranın değerindeki değer kaybını körükledi.

Bu Altcoin İçin Açılan Dava Reddedildi: Fiyat Sıçradı!

WEMIX yüzde 60 düştü

Delist kararının yayılmasıyla birlikte WEMIX Communication, DAXA’nın istek ve endişelerini içtenlikle takip ettiğini belirtti. Grubun dolaşımdaki arzının fazla tahmin edildiğini düşündükleri bir dizi sorunu çözdüğünü belirten bir bildiri yayınladı.  “Ekip, Digital Asset Exchange Alliance (DAXA) tarafından verilen mantıksız kararı kabul etmiyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca “vakfın resmi olarak açıkladığımızdan daha fazla WEMIX’i dolaşıma sokmadığını belirtmek önemlidir,” diye ekledi.

Haberlerin ardından WEMIX’in fiyatı düştü. Günlük bazda 0.49 dolardan 0.12 dolara kadar geriledi. Şu anda 0.1981 dolardan el değiştriyor.

Binance, Wemade’in yardımına koştu

Bu arada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance, yasal sorunları daha da kötüleştiği için oyun firmasının yardımına koştu. Wemade’nin token’ı, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Custody tarafından kurumsal gözetim altında tutulacak. Wemade Co. Ltd.’ye göre borsa, önümüzdeki haftadan itibaren varlığı yönetecek ve dolaşım hacmini doğrulayacak. Ayrıca, dolaşımda olmayan kripto para biriminin yüzde 92’sini oluşturan WEMIX’in toplam arzının yüzde 70’i Binance Custody tarafından denetlenecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin ‘4 Borsanın Delist Kararı’ ile Çöktü!

Category:
News