Analist: Patlayacak Altcoin Arıyorsanız Bu 6 Coine Bakın!

analist:-patlayacak-altcoin-ariyorsaniz-bu-6-coine-bakin!

Kripto para piyasaları özellikle FTX’in çöküşünün ardından büyük kayıplar yaşadı. Analistler ise, zararda olan yatırımcıların kayıplarını telafi edebilmesi için, potansiyeli olan ve patlama yapabilecek altcoin projelerini araştırıyorlar. Analist Camille Lemmens, yatırımcıların portföylerinde mutlaka bulunması gereken 6 altcoin’i paylaştı. İşte analistin patlama beklediği 6 altcoin…

Listenin ilk sırasındaki altcoin: ApeCoin (APE)

Analistin listesinin ilk sırasında Apecoin (APE) var. APE, son 14 günde yaklaşık yüzde 12’lik bir yükseliş yaşadı ve dikkatleri üzerine çekti. Bununla birlikte, 2 büyük haber, fiyat yükselişindeki en büyük etkenler olarak görülüyor. Bunlardan ilki, staking sisteminin devreye girmesi. Aynı zamanda, sadece ApeCoin’i değil, BAYC ve MAYC NFT’leri de stake edilebiliyor.

Diğer büyük haber ise, 23 Kasım’da yapılan NFT pazarlarının lansmanıydı. Bir oylamadan sonra, ApeCoin sahipleri Snag Solutions’ın bunu inşa etmesine izin verdi.

GMX (GMX)

GMX, Arbitrum ve Avalanche üzerine inşa edilmiş merkeziyetsiz bir spot ve kalıcı borsadır. 50x’e kadar kaldıraç sunar. Analiste göre, piyasaya sürüldükleri Eylül 2021’den bu yana bazı etkileyici istatistiklere sahipler. Bunlar;

  • 157.000 kullanıcı sayısı
  • 70 milyar dolarlık döviz hacmi
  • 94.5 milyon dolarlık kümülatif ücretler
  • 383 milyon dolar likidite

Analiste göre, Arbitrum’un gündemde olması da GMX’e daha fazla yardımcı olacaktır. Arbitrum, Nitro yükseltmesini yeni yaptı ve potansiyel airdropları çok yakın. Odyssey NFT kampanyaları da yeniden başlamak üzere. Bununla birlikte, GMX altcoin fiyatı yıl boyunca yeşil rakamlar gördü. Son 14 günde yaklaşık yüzde 22.7 arttı ve fiyatı 52 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Listenin üçüncü sırasındaki altcoin: Chainlink (LINK)

Chanlink fiyatı son 14 günde yaklaşık 2.4’lük bir yükseliş sergiledi. Bununla birlikte, fiyatı 6.88 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Analiste göre LİNK”in fiyat artışının en büyük destekçisi ”Chalink staking”. Staking, 6 Aralık’tan itibaren v0.1 olarak yayına girdi. Bu, “Chainlink Ekonomisi 2.0″nin bir parçasıdır. LINK stake ederek;

  • Ağı güvenli hale getirebilirsiniz.
  • Stake ödülleri albilirsiniz.
  • Chainlink BUILD projelerinden teşvikler almaya hak kazanabilirsiniz.
  • Web3 ekosistemini desteklemiş olursunuz.

Staking dışında, LINK ödüllerini almanın tek yolu kendi düğümünüzü başlatmaktır. Staking, LINK kazanmayı daha erişilebilir hale getirir ve fiyat daha da artabilir.

Mina Protocol (MINA)

Analistin listesindeki bir diğer altcoin MINA. MINA, bütün blockchain’ler arasında en hafif ve en erişilebilir blockchain özelliğine sahip olan kripto para birimidir. Analist, MINA’dan bazı güzel haberlerin geldiğini söylüyor. Mina Protocol geliştiricileri bir zk köprüsü başlatıyor.

Kava (KAVA)

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Kava, sağlıklı ve gelişen Cosmos ekosisteminin bir parçasıdır. Bununla birlikte bir DeFi borç verme platformudur. Aynı zamanda kendi KAVA token’ine sahip bir blockchain’dir. Böylece Kava, Cosmos IBC protokolü sayesinde en az 30 blok zincirine bağlanır.

Analiste göre, yönetişim için KAVA MINT token lansmanı sabırsızlıkla bekleniyor. Bununla birlikte KAVA, Kava DAO’yu yönetecek tek altcoin olacak. Bu, Kava Ağı’na geçiş için önemli bir adımdır.

Listenin son sırasındaki altcoin: Litecoin (LTC)

Litecoin bir PoW kripto para birimidir. Ancak Bitcoin’den farklı bir madencilik algoritmasına sahiptir. Altcoin fiyatı son 14 günde sessiz sedasız yükselişi sürdürdü. Ayrıca analiste göre, fiyat yükselişinin nedenlerinden biri, Ağustos 2023’te gerçekleşecek yarılanma olabilir. Bununla birlikte altcoin ile ilgili güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Kasım ayı başlarında MoneyGram, ticaret ve depolama için Litecoin’i ekledi. Bununla birlikte, daha yüksek hash oranları görülüyor. Bu, ağın sağlığı için iyidir. Ayrıca Litecoin, Merge’den bu yana lider PoW projesi konumundadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Analist: Patlayacak Altcoin Arıyorsanız Bu 6 Coine Bakın!

Category:
News