ABD Senatörü Şok Etti: Bu Altcoin Menkul Kıymet!

abd-senatoru-sok-etti:-bu-altcoin-menkul-kiymet!

Kripto para düzenlemelerine yönelik çalışmalarıyla gündeme gelen bir ABD Senatörü, lider altcoin Ethereum’a (ETH) yönelik şok edici bir açıklama yaptı. Özellikle Bitcoin’e (BTC) yönelik desteğiyle öne çıkan Lummis’in Ethereum’un menkul kıymet olduğunu söylemesi, piyasada şok etkisi yarattı. İşte detaylar…

Cynthia Lummis, lider altcoin için “menkul kıymet” dedi

Çalışmalardaki iki partili kripto mevzuatının en önemli parçalarından birinin arkasındaki ABD senatörü, Bitcoin’in emtia olarak kabul edilebilecek tek kripto para birimi olduğunu belirtti. Çünkü ETH’nin Eylül’deki Ethereum merge’ü sayesinde artık bir menkul kıymet olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Eylül’de gerçekleşen Merge, proof-of-work (PoW) konsensüs algoritmasından proof-of-stake’e (PoS) geçişe işaret eden bir gelişme oldu. Uzun süredir Bitcoin sahibi ve savunucusu olan Senatör Cynthia Lummis, “Bir emtia olarak nitelendirilebilecek tek şey Bitcoin gibi görünmeye başlıyor” dedi.

Meclis, Kısıtlayıcı Kripto Para Yasasını Onayladı!

Salı günü katılım sağladığı bir programda, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH’nin menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini söyledi. Lummis, bu yılın başlarında Blockchain yükseltilmesiyle ilgili olarak, “Proof of work’ten proof of stake’e geçme şekli nedeniyle bu bir menkul kıymettir” dedi. “Şu anda [tokenları geri alma] yetersizliği, onu bir menkul kıymet [olarak kabul edilmeye] duyarlı hale getiriyor,” diye ekledi.

FTX çöküşü önlenebilirdi

Ancak bunun elbette değişme ihtimali olduğunu aktardı. Ethereum’un “daha sonra bir emtia olarak kabul edilebilecek kadar merkeziyetsiz” hale gelmesi olasıdır. Senatör Kirsten Gillbrand ile birlikte Senato Bankacılık Komitesi üyesi Lummis, Haziran ayında uygulamaya konulan Sorumlu Finansal Yenilik Yasası’nın sponsorlarından biridir.

İflas Eden Kripto Para Şirketine Emir: O Coinleri İade Et!

Tasarı kabul edilirse, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kripto için düzenleyici standartlar belirleme gücü verecek. Lummis, tasarının hedefleri arasında neyin menkul kıymet veya emtia olarak kabul edilebileceğini açıkça tanımlamanın olduğunu söyledi. Lummis, yasa tasarısı halihazırda geçmiş olsaydı, kripto borsası FTX’in çöküşünün önlenebileceğini söyledi.

Lummis, “FTX ile devam eden yeniden varsayım türü ve FTX’in başarısız olmasına neden olan diğer bazı özellikleri, Lummis-Gillibrand tasarısı yürürlükte olsaydı önlenebilirdi” dedi. Lummis, FTX’in çöküşünün, Lummis-Gillibrand mevzuatını önümüzdeki ay yapılacak yeni Kongre’de yeniden tanıtmak ve kripto varlık endüstrisinde yer alan tüketicilere yardımcı olacak net düzenleyici standartlar belirlemek için yalnızca “daha empatik bir coşkunun” altını çizdiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ABD Senatörü Şok Etti: Bu Altcoin Menkul Kıymet!

Category:
News