2023’te Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin Çıktı!

2023’te-dikkat-edilmesi-gereken-5-altcoin-cikti!

Yatırımcılar, kripto yatırımlarından ek gelir elde etmenin yeni yollarını buldular ve kripto staking bunlardan biri. Yatırımcıların varlıklarını kilitlemelerine ve pasif gelir ve yönetişim hakları aracılığıyla ücretsiz kripto kazanmalarına olanak tanır. Uzmanlar, 2023’te izlemek için en iyi 5 staking altcoin projesini paylaştı.

İlk altcoin projesi Polkadot (DOT)

2020’de ortaya çıkan Polkadot, çeşitli Blockchain’leri birbirine bağlamaya çalışıyor. Ayrıca, Blockchain’ler arasında birlikte çalışabilirlik seviyesini geliştiriyor. Altcoin, işlemlere kesin bir şekilde yeni destek sağlıyor. Bu yüzden, ana akım operasyonlara yardımcı olmayı vurgulayan herhangi bir fayda odaklı projeye benzer şekilde, bu token de listeye eklemeye değer. DOT’u seçmenin en önemli nedenlerinden biri, ağın sunduğu yüksek yıllık getiriler.

Altcoin

Platform delegeleri ortalama ,02’lik bir APR kazanıyor. Ayrıca, doğrulayıcı node’ları çalıştıranlar ise ,83’lük bir APR alıyor. DOT’u esas olarak iki amaç için kullanmak mümkün. Birincisi holder’ların ağ güvenliğini artırmak için ağda stake etme imkanları var. İkincisi ise yönetişim mekanizması için kullanılıyor.

Pancake Swap (CAKE) de listede yer alıyor

PancakeSwap, popüler ve eğlenceli bir staking platformu. Proje, kullanıcıların biriktirdikleri herhangi bir CAKE tokenini stake etmelerine imkan veriyor. CAKE ile stake ederek CAKE veya başka token kazanmanız mümkün. Ethereum gibi platformlarla karşılaştırıldığında, işlem ücretleri BNB Chain gibi oldukça düşük.

PancakeSwap’ta ödülleri kazandıktan sonra, bunları talep etmeniz veya platforma yeniden yatırım yapmanız mümkün. CAKE staking için yıllık yüzde getirisi (APY), 5 Aralık 2022 itibariyle )’a kadar çıkıyor.

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB)’i unutmuyorlar

Geliştiriciler SHIB’i, orijinal meme coin’i Dogecoin’den ilham alarak tasarladı. Bir şaka coin’i olsa da birçok yatırımcı, SHIB’i portföylerine dahil etmeye değer görüyor. Şimdi, ShibaSwap borsası ile SHIB için çok daha geniş bir yardımcı token yaratıyor. Çünkü, holder’ların tokenlerini stake etmeleri ve verim için kullanmaları mümkün.

Altcoin

Altcoin benzersiz. Çünkü Ethereum üzerinde çalışırken, SHIB’nin ilk arzı piyasaya sürüldüğünde basıldı. Bu da kripto madenciliği yapamayacağınız anlamına geliyor. ShibaSwap’ta, holderların orijinal SHIB varlıklarını temsil ederek Shiba coin’lerini stake etme imkanları var. Bu arada, stake ödülleri, BONE tokenleri ve borsadaki ETH borsa işlem ücretlerinin %0,03’ü. SHIB staking’inden ise %3’e kadar APY kazanmak mümkün.

Solana (SOL) da altcoin listesine girmeyi başardı

Geliştiriciler Solana Blockchain’i, ölçeklenebilirliği ve verimliliği ön planda tutarak tasarladı. Solana bunun düşük ücretleri ve hızlı işlemleriyle sağlıyor. SOL, işlemlerin hızı ve bunları tamamlama maliyetinin düşük olması nedeniyle en iyi staking altcoin projelerinden biri. Proje, çoğu işlemi birkaç saniye içinde tamamladığını iddia ediyor. Ancak, Solana ağında staking yaparken kendi node’unuzu yönetme imkanınız yok. Fakat, stake etmek için 640’tan fazla doğrulayıcı var.

Altcoin

Payınızı Solana’daki onaylayıcılara devrettiğinizde, bu kişilerin aldığı ödüllere ortak olmanız mümkün. Tokenlerinizi Solana ile stake ettiğinizde ,7’ye kadar APY kazanma imkanınız var. Altcoin, geçen yıl olağanüstü bir performansla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260 dolara ulaştı. Bununla birlikte, Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere FTX’in çöküşü Solana’yı çok ciddi etkiledi. Bu dönemde SOL, 11 dolara kadar düştü. Mevcut durumda ise 13,6 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Son altcoin projesi Polygon (MATIC)

Polygon, yüksek ölçekli çözümler sunmak için Ethereum ağı üzerine kurulu açık kaynaklı, izinsiz bir Blockchain. MATIC, işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan Polygon’un yerel tokeni. Ayrıca, platformu güvence altına almak için stake etmek mümkün. Toplam 10 milyar token arzı ile MATIC’in ’si, Polygon ağındaki staking ödüllerini finanse etmek için tahsis edildi. Polygon, Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Dolayısıyla, büyük miktarda bilgi işlem gücüne ihtiyaç duymayan sürdürülebilir ve çevre dostu bir ağa sahip.

Altcoin

Bu arada MATIC stake ederek, herkesin ağın doğrulayıcısı olması mümkün. Ödüllerin oranı, doğal olarak staker’ın hissesine bağlı. Polygon, ağı küresel olarak koruyan 100’den fazla doğrulayıcıya sahip. Mevcut durumda ağında toplam 2,36 milyar dolar stake ediliyor. Bu arada, staking havuzundan yaklaşık yarım milyar değerinde ödül dağıttı. Bu da onu, 2023 için ideal bir altcoin haline getiriyor. Staking Polygon’dan elde edilen tahmini APR, 90 günlük bir süre için ,90. Ayrıca MATIC staking ile APY olarak %,65’e kadar kazanmanız mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 2023’te Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin Çıktı!

Category:
News