0’dan 5’e: CoinEx Kendini Nasıl Geliştirdi?

0’dan-5’e:-coinex-kendini-nasil-gelistirdi?

Kriptonun evrimi bize, çoğu kripto kullanıcısının ilk uğrak yeri olan kripto borsalarının, endüstri için büyük fonları ve kullanıcıları çektiği için önemli bir rol oynadığını göstermekte. Bunun yanında, bu borsaların kullanıcı hizmeti performansı da bir şekilde sektördeki kullanıcı kaybını açıklar.

Kullanıcıları ilk sıraya koyan bir kripto borsası olan CoinEx, yakında beşinci yılını kutlayacak. Son beş yılda, borsa birçok umut verici proje belirledi ve kripto gelişimi için çabalamaya devam etti. Bu arada, mükemmel kullanıcı deneyimine bağlılığımızı sürdürdük ve ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam ettik. CoinEx, kullanıcıları sektöre çekerken birinci sınıf kullanıcı hizmetleri aracılığıyla daha fazla kripto yatırımcısını bünyesinde barındırdı ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla birlikte beş yıllık kripto yolculuğunu tamamladı.

Kendini kullanıcı deneyimine adayan CoinEx, kripto trendlerini, geliştirilmiş ürünleri ve yükseltilmiş hizmetleri keşfederek 0’dan 5’e sıçrayarak kendini geliştirmesine olanak sağladı. 2017’den 2022’ye kadar, CoinEx’in kendini geliştirmeye odaklandığı farklıdır, ancak her aşama ortak bir önceliğe sahiptir: borsa her zaman kullanıcıları öncelemiştir.

0. Aşama

2017, kripto pazarının patlayıcı büyümesine şahit oldu. Yıl boyunca BTC fiyatı yükseldi ve yıllık 00’lük bir büyüme oranı kaydederek dünya çapında çok sayıda yatırımcının dikkatini çekti.

Kripto patlaması aynı zamanda kıdemli girişimcileri kriptoya girme ve yeni işler yaratma konusunda motive etti. O zamanlar, ViaBTC Pool’un kurucusu Haipo Yang, kripto borsalarının rafine edilmemiş büyümesine tanık oldu ve büyümelerindeki kısıtlamaları fark etti. Daha kolay ve kullanıcı dostu kripto alım satım hizmetleri sağlamak için kripto borsası sektörüne girmeye karar verdi.

0. aşamada CoinEx, endüstrinin gelişimini gözlemledi, kullanıcı taleplerini inceledi ve ürünleri optimize etti. İvme kazanarak 1. aşamada potansiyelimizi ortaya çıkarmayı planladık.

1. Aşama

Bir blokzincir ustası olan ViaBTC ekibi tarafından finanse edilen CoinEx, Aralık 2017’de doğdu. Bu sırada CoinEx’in kurucusu Haipo Yang, kripto kullanıcılarının gerçek taleplerini araştırdı ve doğru zamanlamayı yakaladı. CoinEx’in ilk yılında her şey yolunda gitti ve borsa hızlı adımlarla piyasada kendisine bir yer edindi.

Ocak 2018’de CoinEx, kullanıcıların daha esnek ve çeşitlendirilmiş işlem senaryolarından yararlanmasına yardımcı olmak için borsanın platform tabanlı belirteci olan CET’i piyasaya sürdü. CET, lansmanından kısa bir süre sonra kripto spot ışığını kazandı ve istikrarlı bir fiyat artışı kaydetti.

1. aşamada CoinEx, ölçeğini genişletmesine ve daha büyük bir piyasa payı elde etmesine olanak tanıyan, onu emsallerinden ayıran tatmin edici hizmetler sunarak kullanıcı dostu bir borsa oluşturmak için çalıştı.

CoinEx Simplex credit cards cryptocurrency trading bitcoin partnerships

2. Aşama

Hiçbir macera sorunsuz geçmez. CoinEx, kripto dünyasındaki ikinci yılında zorluklarla ve aksiliklerle karşılaştı. Borsa, durgun piyasa koşulları ve elverişsiz politikalarla mücadele ederken, CoinEx kendini düşünmeye ve yeni düzenlemeler yapmaya başladı. Her şeye rağmen 2019 yılında dünyanın en geniş ürün yelpazesine sahip kripto borsalarından biri haline geldik.

2. aşamada CoinEx, orijinal motivasyonlarına bağlı kaldı ve asla pes etmedi. Değişimin ancak taahhütlerimizi yerine getirerek ve zor zamanlarda sürekli kendi üzerimize düşünüp ilerlemenin yollarını arayarak önümüzdeki zorlukların üstesinden gelebileceğinin tamamen farkındaydık.

3. Aşama

Kripto yolculuğumuzun üçüncü yılında CoinEx, dünyanın dört bir yanındaki kripto kullanıcılarıyla birlikte COVID-19 salgınının getirdiği büyük etkiyi yaşadı. 2020’de birçok kripto kullanıcısı işini kaybetti ve hayatta zorluklarla karşılaştı. CoinEx, ayağa kalkmalarına yardımcı olmak için o yılın Mart ayında dünya çapında birçok kripto kullanıcısına iş imkanı sağlayan Küresel Elçi Programını başlattı. Bunu yaparak CoinEx, sektöre hak ettiği payı vermiştir.

3. aşamada CoinEx, kullanıcıları ve sektörle birlikte zorlukların üstesinden geldi. Zor günlerde, kendi hayatta kalmaya odaklanmak yerine kullanıcılarla el ele vermeyi ve kriptoya bağlı kalmayı tercih ettik.

4. Aşama

Mart 2021’de CoinEx’in küresel genişleme stratejisi başladı ve farklı piyasalardaki kullanıcılara birinci sınıf hizmetler sunmak için 15 dil bölgesine girdik. Haziran 2021’de CoinEx Akıllı Zincir’in (CSC) ana ağı piyasaya sürülerek kullanıcıların kendi DApp’lerini zahmetsizce oluşturmasına olanak sağladı.

4. aşamada CoinEx, dünya çapında daha fazla kullanıcıya her şeyi kapsayan ekosistem hizmetleri sağlamak için kapsamlı dağıtımlar yoluyla bakış açısını genişletti ve dünya çapında varlığının oluşturulmasını hızlandırdı.

5. Aşama

2022’de CoinEx, marka sloganını “Kolay Kripto İşlemler” olarak güncelledi. Tüm finansal kısıtlamaları ortadan kaldırmayı hedefleyen CoinEx, dünyanın her yerinden kullanıcılar için kripto dünyasına açılan bir kapı olarak kolayca kripto para işlemi yapmalarına yardımcı olmayı planlıyor.

Bu yıl CoinEx, ürün ve hizmetleri iyileştirmeye odaklandı ve token listeleme, kullanıcı hizmetleri ve piyasa payında atılımlar gerçekleştirdi. Beşinci yılımızda, kullanımı kolay ve kullanıcı dostu kripto alım satım süreçleri sunmak için piyasa zekâsı ve dil desteğine vurgu yaparak vadeli işlemler, itibari para ve finansal hizmetler dahil olmak üzere ürünleri optimize ettik.

5. aşamada CoinEx, endüstri engellerini ve geleneksel sınırları ortadan kaldırmak için çalıştı. Kullanımı kolay ürünler ve talebe özel hizmetler sunarak dünya çapında daha fazla kullanıcının kendi kripto macerasına atılmasına yardımcı olduk.

0’dan 5’e, CoinEx gelişmeye devam etti. Aradan geçen beş yıl uzun bir yolculuk olsa da gelecekte bizi daha destansı bir macera bekliyor. Bundan sonra da CoinEx, tüm kullanıcılarıyla birlikte kendini geliştirmek ve yeni rüzgarlara ve dalgalara göğüs germek için çabalamaya devam edecek.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 0’dan 5’e: CoinEx Kendini Nasıl Geliştirdi?

Category:
News