Ünlü Bitcoin Balinası 4 Altcoin İsmi Verdi: FTT’e Benzetti!

unlu-bitcoin-balinasi-4-altcoin-ismi-verdi:-ftt’e-benzetti!

Bitcoin boğası Michael Saylor, herkesin bildiği gibi, Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere altcoinleri BTC kadar önemsemiyor. En bir katıldığı bir podcast’te Saylor, bu altcoin projelerinin menkul kıymetler olarak sınıflandırılmasından bahsetti. İşte detaylar…

Michael Saylor, en büyük altcoin projelerine karşı konuştu

Saylor, öncelikle, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki savaşa atıfta bulundu. Saylor, Ripple’ın kayıtsız bir menkul kıymet olduğuna inandığını belirtti. MicroStrategy CEO’su “Oldukça açık,” dedi. “Bu bir şirket. Şirketin bir sürü sahibi var. Onu halka satarlar, ancak şirketi asla halka açmazlar. Herhangi bir açıklama yok,” ifadelerini kullandı.

Metrikler, Bu 6 Altcoin İçin 'Boğa Koşusuna Hazırlar' Diyor!

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum hakkında aynı görüşü paylaştı. Saylor’a göre ETH kayıtsız bir menkul kıymet. Çünkü “birkaç kişi tarafından kontrol ediliyor – Ethereum Vakfı ve ConsenSys… Tıpkı FTT gibi, tıpkı Solana gibi.” MicroStrategy CEO’su, hemen hemen tüm altcoinlerin menkul kıymetler olduğunu ve SEC uygulamasına tabi olması gerektiğini ortaya koydu. Ayrıca Saylor, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bence herkes için en iyi şey, SEC’in hemen hemen hepsini kapatması olur. Hiçbiri etik değil. Bitcoin etik bir emtia olsa da, tüm altcoin’ler bir şirketin halka arzdan kaçınmak için çıkardığı öz sermaye tokenlarından başka bir şey değildir. Üstelik menkul kıymet dolandırıcılığı yapıyorlar. Özellikle Ethereum.

Saylor, Ethereum’ların kilitlendiği sözleşmeye işaret etti

Bitcoin boğası, Ethereum’un şu anda bir mevduat sözleşmesinde kilitlenmiş 20 milyar dolarlık ETH tokenine sahip olduğuna ve şu anda para çekme işlemlerinin ne zaman mümkün olacağı belirsiz olduğuna dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi ETH 2.0 para yatırma sözleşmesinden para çekmek hala mümkün değil. Şu anda, merge’den sonra bir sonraki büyük güncelleme olacak olan Şangay güncellemesi için kullanımlar planlanıyor. Fork şu anda Mart 2023 için planlanıyor.

Buna istinaden Saylor, mevduat sözleşmesinden itfalara izin verilip verilmeyeceğine ve ne zaman itfa edileceğine karar verenlerin küçük bir grup insan olduğu gerçeğini eleştirdi. Bunun, menkul kıymet demek olduğunu açıkladı. MicroStrategy CEO’su, bir kripto varlığının bir emtia olması gerekiyorsa birkaç mühendise, bir şirkete veya bir CEO’ya güvenemeyeceğimizi söyledi. Saylor, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Şimdi, bu bir yatırım sözleşmesinin tanımı değil mi? Bir banka varlığınızdan 20 milyar dolar alıp, işlemleri durdurup ‘Paranızı asla geri alamazsınız, belki 2024 yılında. Emin değiliz. Size faiz verebiliriz.’ dese… Menkul kıymetin tanımı budur. Kâr beklentisiyle başkalarının çabalarına dayanan ortak bir işletmeye yapılan para yatırımıdır. Bir kişi karar verebiliyorsa, bu bir emtia değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü Bitcoin Balinası 4 Altcoin İsmi Verdi: FTT’e Benzetti!

Category:
News