Milyonerler Dogecoin Değil: Bu 2 Altcoin’den Alıyor!

milyonerler-dogecoin-degil:-bu-2-altcoin’den-aliyor!

Kripto dünyasında, büyük piyasa hareketlerinin bir adım önünde olmanın bir yolu, en büyük piyasa katılımcılarının faaliyetlerini takip etmektir. Bu büyük piyasa katılımcıları “balinalar” olarak bilinirler ve piyasayı hem yukarı hem aşağı hareket ettirebilirler.  Yakın tarihli bir on-chain analize göre, kripto balinaları beklendiği gibi Dogecoin (DOGE)’de değil, Uniswap (UNI) ve Shiba Inu (SHIB)’da büyük pozisyonlara sahip.

Balinaların odağında Uniswap var

Son piyasa erimesinin ardından, merkezi kripto para birimi borsalarının merkezi olmayan kripto para birimi borsalarına göre göreceli değerleri hakkında önemli tartışmalar oldu. Merkezi borsalar arasında şu anda iflas etmiş durumdaki FTX’in dışında en popüler olarak, Coinbase ve Binance bulunur. Merkezi olmayan borsalar arasında ise genellikle en büyük, en güvenli ve en likit olarak kabul edilen Uniswap’tir. Son 30 günlük bir dönemde Uniswap, merkezi olmayan borsalardaki tüm işlemlerin yaklaşık üçte ikisini oluşturuyordu.

Uniswap nedir

Yani momentum, para çekme işlemlerini durdurma veya ağ kesintisi riskinin daha az olduğu merkezi olmayan borsalar lehine değişiyor gibi görünüyor. Sağladıkları likidite nedeniyle farklı pozisyonlar almak daha kolay, daha ucuz ve daha hızlıdır. Her şey tamamen merkeziyetsiz olduğu için, kötü bir aktörün paranızla işlem yapması konusunda endişelenmenize gerek yok. Merkezi olmayan borsaların ne kadar popüler hale geldiğinin kanıtı olarak Uniswap, Ethereum işlemleri açısından Coinbase’i geçti ve Binance’in ardından dünyadaki en popüler ikinci kripto borsası oldu.

Dogecoin (DOGE)’in atası Shiba Inu da balinalar arasında popüler

Shiba Inu’nun yaratıcıları, coin’in genel değerini artırmak için somut adımlar atıyorlar. Elbette en dramatik adım, Shiba Inu’nun yakım oranını önemli ölçüde artırmak olmuştur. Coin toplam 1 katrilyon coin’lik dolaşım arzıyla piyasaya sürüldü, bu nedenle Shiba Inu’nun 1 dolarlık fiyat noktasına ulaşmak istiyorsa coin yakmaya devam etmesi kesinlikle zorunludur. Shiba Inu’nun muazzam bir arz fazlası var.

Dogecoin (DOGE)'i Unutun Koşu Bekleniyor

Shiba Inu ayrıca coinin faydasını artırmak için adımlar atıyor. Örneğin Shiba Inu, yeni bir metaverse dünyası geliştiriyor. Ayrıca, Shiba Inu’nun meşru bir ödeme seçeneği olarak kabul edilmesini sağlamak için perakendeciler ve gerçek dünyadaki satıcılarla ortaklıklar kuruyor. Örneğin, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz günlerde American Airlines biletlerinin SHIB ile alınabileceği duyuruldu.

Kripto balinalarını takip etmeli misiniz?

Genel bir kural olarak, kripto balinaları piyasaları hareket ettirir. Bu gerçekten, yatırımcıların Warren Buffett veya büyük bir hedge fonunun ne yaptığına bağlı olarak belirli bir hisse senedi ile ne yapacakları konusunda önemli kararlar aldıkları borsadaki ile aynı dinamiktir. ABD’li danışmanlık devi The Motley Fool’dan Dominic Basulto’ya göre bu nedenle, bu balinaların ne yaptığını kontrol etmeyi düzenli bir alışkanlık haline getirerek, yaklaşan piyasa hareketlerini tahmin etmek ve genel piyasa duyarlılığı hakkında daha iyi bir fikir edinmek mümkün olabilir.

Basulto, “şu anda Shiba Inu’yu öneremediğini” söylüyor. Coin’i hala 1 dolara ulaşma şansı çok az olan veya hiç olmayan yüksek riskli bir meme coin olarak görüyor. “Ancak Uniswap’i uzun vadeli bir alım olarak önerebilirim,” diyor. En son kripto balina istatistiklerine bakmadan önce bile, Uniswap hakkında iyimser olduğunu aktarıyor. “Uniswap’in dünyadaki en iyi 100 Ethereum balinası arasında en çok tutulan kripto olması gerçeği, bunun uzun vadeli sağlam bir satın alım olduğu konusunda inanç veriyor,” ifadelerini kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Milyonerler Dogecoin Değil: Bu 2 Altcoin’den Alıyor!

Category:
News