Korkulan Oldu: O Kripto Para Platformu Duyuru Yaptı!

korkulan-oldu:-o-kripto-para-platformu-duyuru-yapti!

Ticaret yönetimi platformu ve kripto para borsası Genesis, kullanıcılarını korkutan bir duyuru yaptı. Buna göre Blockchain tabanlı platform, yoğun likidite sıkıntısı çektiğini açıkladı. Ardından, kullanıcılarına, para çekme işlemlerinin yeniden başlaması için birkaç haftanın gerekebileceğini söyledi. Bu gelişmeler, kripto yatırımcılarının, FTX’in ardından yeni bir iflas ve mağduriyet dalgasının gelip gelmediğini merak etmesine neden oldu.

Bu kripto para platformu yeni FTX olabilir

Likidite kriziyle ilgili zor koşulların ortasında kalan Genesis Trading, bugün müşterilerine yeni bir duyuru yaptı. Şirketin geçici CEO’su olan Derar Islam, Genesis müşterilerine gönderdiği bir e-posta gönderdi. Bu e-postada, para çekme yasağını kaldırmanın günler yerine ‘haftalar’ sürebileceğini açıkladı. Daha önce, Genesis’in Gemini borsası kullanıcılarına yaklaşık 900 milyon dolar borcu olduğu bildirmişti. Genel olarak, birçok şirketin FTX fonlarıyla bağlantılı olduğu düşünüldüğünde durum karmaşıklığını koruyor. Şimdi müşteriler, yeni bir FTX vakasının gelip gelmediğini merak ediyor.

“Genesis Trading, ileriye doğru bir yola varmanın günler yerine haftalar alacağını tahmin ediyor.”

Genesis, müşterilerle yaptığı son duyuruda, likidite sorununu çözmenin ek zaman alabileceğinin altını çizdi. CEO’nun E-postasını, Genesis’in müşterilerle mümkün olduğunca şeffaf olmayı taahhüt ettiğini de söylüyordu. Ayrıca, sorunun danışmanların yardımıyla çözülmesi için çabaların sürdüğü de belirtilen bilgiler arasındaydı. Genesis Trading, Sam Bankman-Fried’ın CEO’luğunu yaptığı FTX’te önemli likidite sıkışıklığı haberlerinin ardından para çekme işlemlerini durdurmuştu. Bu, FTX’in çöküşünün ardından kripto para piyasasında etkilenen platformlardan sadece biriydi.

Genesis Trading, alacaklılarla anlaşmaya varmaya çalışıyor

Kasım ayında Genesis’in borç verme kolu, kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından para çekme işlemlerini askıya almak zorunda kaldı. Genesis Trading, o zamandan beri sermaye artırmaya ve alacaklılarla bir anlaşmaya varmaya çalışıyor. Aracı kurum ayrıca, potansiyel bir iflas da dahil olmak üzere seçenekleri araştırmak için yatırım bankası Moelis & Company’yi yardıma çağırdı. Bu da bir tür çözümün yakında elde edilebileceğine dair spekülasyonlara yol açtı. CEO’nun bugünkü E-postası bu iş birliğine de vurgu yapıyordu.

Geçici CEO görevini üstlenen Derar Islam, şirketin “olabildiğince şeffaf” olacağını söyledi. Ardından, son derece deneyimli danışmanlarla çalıştıklarını ifade etti. Bu arada Genesis Trading, Digital Currency Group (DCG) ile yakın iş birliği içinde çalışıyor. Ek olarak Islam, alım satım ve saklama hizmetlerinin tamamen çalışır durumda olduğunu kaydetti. Ancak, para çekme işlemlerinin günler yerine haftalar alacağını söylemesi, yatırımcılar arasında bir paniği tetikledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere FTX’in iflası, BlockFi dahil olmak üzere birçok kripto para platformunun para çekme işlemlerini durdurmasına neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Korkulan Oldu: O Kripto Para Platformu Duyuru Yaptı!

Category:
News