Efsanevi Borsacı: Bu 2 Kripto Parayı Sattım! Çünkü…

efsanevi-borsaci:-bu-2-kripto-parayi-sattim!-cunku…

Amerikalı televizyon kişiliği ve efsanevi borsacı Jim Cramer, kripto para piyasasının “devasa bir dolandırıcılık” olduğunu söylüyor. Yeni açıklamalarında neden kriptodan uzaklaştığına yer veriyor.

Jim Cramer, bu iki kripto parayı sattığını duyurdu

Efsanevi borsacı, geçen yıl kripto yatırımlarından elde ettiği kazançla çiftlik satın almıştı. Yatırımlarının büyük bir bölümü Ethereum odaklıydı. Cramer şimdi, tüm piyasanın sadece büyük bir “sahtekarlık” olup olmadığını sorguluyor. Geçen yıl elindeki Bitcoin’leri satarak piyasadan uzaklaşmak için ilk adımı atmıştı. Daha sonra bu paranın bir kısmıyla Ethereum satın aldığını duyurdu. ETH yatırım yapmasının nedenini, insanların işlem yapmak için Ethereum’u kullandıklarına dayandırdı. Ancak bankasının bunu kabul etmek istemediğini öğrendikten sonra Ethereum pozisyonunu sattı. Cramer şu anda kriptodan tamemen uzaklaşmak istiyor. Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

104741387 IMG 8445 jim cramer

Cramer, bankasındaki yöneticilerle Ethereum’u saklamak için konuştuğunu paylaştı. Ancak, 30 yıldır müşterisi olmasına rağmen bankanın bunu kabul etmediğini açıkladı. Salı günü CNBC’nin “Squawk On The Street” programında, “Bu satmak için harika bir nedendi” dedi.

“Satmak için asla geç değil”

Bitcoin ve Ethereum, FTX’in iflasıyla birlikte son iki yılın en düşük seviyelerine ulaştı. Yıl boyunca esen sert rüzgarlar eşliğinde ATH seviyelerine göre p civarında değer kaybettiler. Cramer ise, piyasan uzaklaşma gerekçesi olarak “Bence bu devasa dolandırıcılık oldu” diyor.

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX’in çökmesine neden olan olayları “öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi” bitirdiğinde ABD Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade vermeyi planladığını Pazar günü Twitter’a aldı. Komite Başkanı Temsilci Maxine Waters Pazartesi günü Bankman-Fried’e yanıt vererek, son medya röportajlarının, bilgisinin kongre komitesi önünde “tanıklık için yeterli” olduğunu gösterdiğini belirtti. Cramer, kripto yatırımcılarına satış yapmak için asla geç olmadığını hatırlatıyor.

Bu Tarihe Dikkat: FTX CEO'su Sonunda Kongre'ye Gidiyor!

ABD makamları FTX’i soruştururken Sam Bankman-Fried savunma avukatı tuttu

Kriptokoin.com olarak aktardığımız son gelişmelerde, eski CEO SBF’nin savunma avukatı olarak hareket etmesi için eski bir federal savcı olan Mark Cohen’i tuttuğu ortaya çıktı. 6 Aralık tarihli raporlara göre, Bankman-Fried’in sözcüsü Mark Botnick, eski FTX CEO’sunun Cohen’i, kripto para borsasındaki yatırımcılardan gelen bir dizi hukuk davası ve düzenleyiciler tarafından yapılan soruşturmalar arasında tuttuğunu söyledi.

Bu arada, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi’ndeki milletvekilleri, çöküşü araştırmak için ayrı duruşmalar yapılacağını duyurdu. Bunlar, yatırımcılar ile geleneksel piyasalar üzerindeki potansiyel etkisini ve iflas sürecini irdeleyecek. Ayrıca, Meclis Mali Hizmetler Komitesi liderliği, Bankman-Fried’i 13 Aralık’ta FTX ile ilgili duruşmada konuşmaya çağırdı. Ancak eski CEO, yalnızca “ne olduğunu öğrenip gözden geçirdikten” sonra ifade vereceğini önerdi. Bahamalar’dan şahsen mi yoksa uzaktan mı konuşacağı henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Efsanevi Borsacı: Bu 2 Kripto Parayı Sattım! Çünkü…

Category:
News