Duyuru Yapıldı: Akıllı Para, Bu Altcoin Varlıklarını Çekiyor!

duyuru-yapildi:-akilli-para,-bu-altcoin-varliklarini-cekiyor!

Blockchain analiz firması Nansen, yeni bir raporda, profesyonel yatırımcıların belirli bir altcoin projesini cüzdanlarına çektiğini tespit etti. Fon akışı borsalardan cüzdanlara olduğu için akıllı paranın yeni planları olabilir.

Profesyonel yatırımcılar altcoin fonlarını borsalardan uzaklaştırıyor

Nansen’in raporuna göre, “akıllı para” olarak tanımlanan cüzdanlar kripto borsalarından Chainlink (LINK) varlıklarını çekiyor. Chainlink, Ethereum tabanlı bir oracle platformudur. Blockchain protokollerine harici veriler sağlamada uzmanlaşan altcoin projesi, Salı gününden itibaren nitelikli kullanıcıların LINK stake etmesi için havuzlarını açacağını duyurmuştu. Resmi web gönderisine göre, “Staking, Chainlink ekosistemi katılımcılarına, oracle hizmetlerinin güvenlik garantilerini ve kullanıcı güvencelerini, stake edilmiş LINK ile destekleyerek ödüller kazanma fırsatı sunuyor.”

Nansen şimdi, duyuru eşliğinde kurumsal yatırımcıların staking havuzlarına yöneldiğini söylüyor. LINK fiyatı da bu talebi yukarı yönde fiyatlamayı başardı. İki hafta içinde ( artarak 5,60 dolardan 7,19 dolara yükseldi. Yazım sırasında son 24 saatte %4,5 düşüşle 6.87 dolardan işlem görüyor. Olumsuz eğilim piyasa geneline hakimdi.

Chainlink staking tarihleri

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Chainlink Staking v0.1’e erken erişim 6 Aralık aktif hale geldi. Genel erişim ise 8 Aralık’ta açılıyor. Resmi duyuruya göre, “Chainlink Staking v0.1 başlangıçta 25 milyon LINK ile sınırlı kalacak. Fazla mesaiyi 75 milyon LINK’e kadar ölçeklendirme planları olacak.” Nansen’e göre, son yedi gün içinde borsalara LINK miktarı belirgin bir şekilde düştü. “Akıllı Para” net akışı yaklaşık 67.000 LINK’e (486.000 dolar) geriledi. Bu da LINK’ten çekilen paranın mevduatı aştığı anlamına geliyor.

Bu arada Nansen, “tarihsel olarak karlı” olan bir cüzdanı “akıllı para” olarak kabul eder. Yani birkaç koşuldan en az birini karşılamalıdır. Örneğin DeFi protokolüne, SushiSwap ve Uniswap’e likidite sağlayarak en az 100.000 dolar kazanmak. Son 60 ayda basılan NFT koleksiyonunda en az beş kattan fazla veya eşit kâr elde etmek. Bunlarla birlikte, tek bir işlemde merkezi olmayan borsalarda kâr getiren birden çok işlem yapmak.

Borsalardaki altcoin arzı düşüşte

Verilere göre, Binance cüzdanlarında bekleyen LINK sayısı dönem boyunca 7,1 milyon token azaldı. Cryto.com, Kraken, OKX, Coinbase ve Gemini borsalarının toplam LINK bakiyesi yaklaşık 951.000 token düştü. Tüm cüzdanlar arasında LINK, son yedi gün içinde borsalardan kabaca 38,9 milyon dolarlık büyük bir negatif çıkış yaşadı. Yatırımcılar, güvenlik ve uzun vadeli elde tutmak için saklamayı planladıkları kriptoları kendi cüzdanlarına çekerler. Ek olarak Nansen, 15 günde 261,3 milyon dolarlık girişle 12.731 yeni LINK cüzdanı tespit etti.

On-chain araştırmacısı Lookonchain tarafından toplanan yaklaşık 50 adres, Binance’ten son 12 gün içinde 107,6 milyon dolar değerinde 14,3 milyon LINK aldı. Lookonchain’e göre, belirli bir balina (0xC54), 65 farklı cüzdan adresine 7.000 LINK gönderdi. Böylece 455.000 LINK veya 3.4 milyon dolar değerinde transfer gerçekleşti. Lookonchain, 0xC54’ün “staking için hazırlanıyor gibi göründüğünü” söylüyor. Çünkü Chainlink’in v0.1 staking havuzuna erken erişim sağlayanlar, adres başına maksimum 7.000 LINK stake edebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Duyuru Yapıldı: Akıllı Para, Bu Altcoin Varlıklarını Çekiyor!

Category:
News