Bu 2 Kripto Para Şirketi Tehlikede: Tasfiye ve Fon Arayışı Var!

bu-2-kripto-para-sirketi-tehlikede:-tasfiye-ve-fon-arayisi-var!

Yeni raporlar, kripto para altyapı şirketi Blockstream ve Londra merkezli erken aşama kripto girişimi Koinly’nin fon arayışında olduğunu söylüyor.

Koinly, kripto para piyasasının olumsuz koşulları gerekçesiyle kadrosunu  küçültüyor

Londra merkezli erken aşama kripto girişimi, piyasası koşulları nedeniyle ’lük kesinti yapacağını açıkladı. İş gücünün küçülmesi, girişimin işe alım çılgınlığının hemen ardından geliyor. Bununla birlikte, piyasanın çok aylı olumsuz koşulları, Koinly gibi pek çok şirketi ve girişimi sekteye uğrattı. Koinly, bunun öncesinde, çalışan sayısında yaklaşık “5’lik artış kaydetmişti. Şimdi, şirket çapında bir genelgede, Kurucu ve CEO Robin Singh, işten çıkarmaların, FTX’in çöküşüyle ​​birleşen, yoğunlaşan ayı piyasasına yanıt olarak yapıldığını açıklıyor:

Kripto kışında yol alırken mümkün olduğunca zayıf olmamızı sağlamak için önlemler alıyoruz. Değişim işin kaçınılmaz bir parçası olsa da, Koinly’de birkaç meslektaşımızı bırakmak zorunda kaldığımız için üzücü bir hafta geçirdik.

Start-up yöneticisi ayrıca, yatırımcıların kripto kayıplarını vergi beyannamelerinde beyan etmemelerinden de şikayet etti. Tam olarak ifadesiyle;

Bir kripto vergi şirketi olarak, bizi gerçek kripto gerilemesinden daha çok inciten şey, kripto yatırımcılarının kripto kayıplarını beyan etme konusundaki farkındalık eksikliğidir. Çoğunlukla bu yıl çok fazla kayıp olduğu için vergi beyannamelerinde kripto para bildiren daha az insan görüyoruz. Bununla birlikte, yatırımcılar genellikle vergi beyannamelerinde zarar beyan etmenin uzun vadede kendilerine fayda sağlayacağının farkında değiller çünkü zararlar gelecek yıllarda kazançları dengelemek için kullanılabilir.

Blockstream’in değeri 1 milyar doların altında indi

FTX iflasının ardından aynı duruma düşen şirketlerden Blockstream’de daha düşük değerlemeyle yeni bir sermaye arıyor. Kripto altyapı şirketi, Terra ve FTX gibi yüksek profilli çöküşlerin ardından zor durumda kaldı. Gelen yıldaki 3.2 milyar dolarlık piyasa değerinin 1 milyar dolara düştüğünü gördü. Bloomberg’den gelen bir rapora göre, Blockstream şimdi 1 milyar doların altında bir değere sahip olabilir. Bu da değeri 1 milyar dolar değerin üzerinde olan şirketlere verilen “unicorn” statüsünü tehlikeye atıyor.

Crunchbase’in verilerine göre, Blockstream bugüne kadar toplam 299 milyon dolar topladı. Yakın zamanda güneş enerjisi ve pille çalışan madencilik tesisi başlatmak için Block ile ortaklık kurdu. Ayrıca yıllar içinde SponDoolies-Tech ve Adamant Capital dahil olmak üzere bir dizi satın alma gerçekleştirdi.

Blockstream’in CEO’su Adam Back, talep ettikleri yeni fonun, madencilerine ev sahipliği yapma kapasitesini genişletmek için kullanılacağını söyledi. Finansman turunun boyutu veya değerlemesi hakkında ayrıntı vermedi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Temasek destekli Amber Group’ta fon toplama sürecinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu 2 Kripto Para Şirketi Tehlikede: Tasfiye ve Fon Arayışı Var!

Category:
News