Bitcoin, DOGE Ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

bitcoin,-doge-ve-bu-6-altcoin-icin-al-sat-seviyeleri-cikti!

Kripto piyasaları, son yükseliş momentumunun bir kısmını kaybediyor gibi. Ancak hisse senedi piyasalarından gelen olumlu bir rüzgar var. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, bunun da Bitcoin’de ve DOGE gibi belirli altcoin’lerde bir kırılmayı tetikleyebilir.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Yılın son ayı ve Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz analistler gelecek yıl için tahminlerini yapıyor. Yatırımcılara bir notta Standard Chartered, “2023’ün finansal piyasa sürprizlerinin” Bitcoin fiyatının yılın bir noktasında 5.000 dolara düşüşünü içereceğini öne sürdü. Düşüş, daha fazla iflasa ve kripto sektörüne yatırımcı güveninin düşmesine neden olabilecek bir likidite krizi tarafından tetiklenecek. Bu aşırı gibi geliyorsa, risk sermayedarı Tim Draper gibi zıt düşüncede olanlar da var. Draper, Bitcoin’in rallisinin, bireysel harcamaların büyük bir bölümünü kontrol eden kadınların artan katılımından kaynaklanacağını söylüyor.

DOGE

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Ancak, kısa vadede analistler, bir Bitcoin rallisinin beklentileri konusunda bölünmüş durumda. Bazı analistler bir Noel rallisinin Bitcoin’i 19.000 dolara doğru itmesini bekliyor. Bununla birlikte, diğerleri o kadar iyimser değil. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, son dört gün boyunca 20 günlük 16.979 dolarlık EMA yakınında işlem gördü. Daha sonra 5 Aralık’ta yükselmeye çalıştı. Ancak, günün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış yapıldığını gösteriyor.

Ayıların, 17.622 dolar ile 50 günlük 18.223 dolarlık SMA arasındaki genel gider bölgesini güçlü bir şekilde savunması bekleniyor. Fiyat bölgeden aşağı dönerse ancak 20 günlük EMA’nın altına düşmezse, traderların düşüşlerden alım yaptığını gösterecek. Bunun, bir ralli olasılığını 20.000 dolara ve ardından 21.500 dolara çıkarması mümkün. Alternatif olarak, fiyat genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, muhtemelen bu BTC’nin birkaç gün boyunca 15.476 dolar ile 18.200 dolar aralığında kalacağını gösterir.

Ethereum (ETH)

Ayılar, ETH’yi 3 Aralık’ta 20 günlük 1.251 dolar EMA’nın altına düşürmeye çalıştı. Ancak boğalar yerlerini korudu. Bu, alıcıların 20 günlük EMA’yı agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI orta noktanın hemen üzerinde duruyor. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu, 1.334 dolarlık 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artırıyor. Bu gerçekleşirse, ETH’nin ivme kazanması ve alçalan kanalın direnç çizgisine doğru yükselmesi mümkün. Bununla birlikte, bunun da büyük bir barikat görevi görmesi olası. Olumsuz tarafı, 1.236 doların altında bir kırılma ve kapanış, ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterir. ETH’nin daha sonra 1.150 dolara düşmesi olası.

Binance Coin (BNB)

BNB, son üç gündür hareketli ortalamalara yakın işlem görüyor. Bu, boğalar ve ayılar arasında üstünlük sağlamak için bir mücadele olduğunu gösterir.

Orta noktaya yakın yatay hareketli ortalamalar ve RSI, ne boğalara ne de ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Alıcılar, gücü belirtmek için fiyatı 300 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. BNB’nin daha sonra 318 dolara ve ardından 338 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat düşer ve 285 doların altına gerilerse, satışın yoğunlaşması olası. Böyle, muhtemelen BNB 275 dolara düşer. Bu seviyede küçük bir destek var. Ancak tutunamazsa, düşüşün 250 dolardaki hayati desteğe kadar uzaması olası.

Ripple (XRP)

XRP, 0,41 dolarda dirençle karşı karşıya. Ancak, yükseliş trendi çizgisinde destek buluyor. Son birkaç günün fiyat hareketi, bir molada tamamlanacak ve 0,41 doların üzerinde kapanacak olan bir yükselen üçgen modeli oluşturdu.

Bu olursa, potansiyel bir trendin tersine döndüğünü gösterir. Ayrıca, XRP’nin 0,45 dolara ve ardından 0,51 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat düşerse ve yükseliş trendi çizgisinin altına gerilerse, boğa kurulumunu geçersiz olur. Bunun, fiyatı 0,37 dolara ve ardından 0,34 dolara düşürmesi olası. Böyle bir hareket, muhtemelen XRP’nin kalışını birkaç gün daha 0,30 dolar ile 0,41 dolar arasındaki geniş aralıkta uzatacağını önerecektir. Yassı 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI da yakın vadede bir konsolidasyona işaret ediyor.

ADA, DOGE, MATIC ve DOT analizi

Cardano (ADA)

ADA, 5 Aralık’ta 20 günlük 0,32 dolarlık EMA’nın üzerine çıktı. Ancak boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Bu, ayıların yardım mitinglerinde satış yaptığını gösteriyor.

İyileşmenin daha da güçlenmesi için boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutması gerekecek. ADA’nın daha sonra 50 günlük 0,35 dolarlık SMA’ya ve ardından düşüş trendi çizgisine yükselmesi mümkün. Ancak, bu seviyenin boğalara güçlü bir direnç göstermesi olası. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında duruyor. Bu da yakın vadede menzile bağlı bir eylem olduğunu gösteriyor. Ayılar, düşüş trendinin yeniden başladığına dair sinyal vermek için fiyatı 0,29 doların altına çekmek zorunda kalacak.

Dogecoin (DOGE)

DOGE toparlanması, 8,2 Fibonacci düzelme seviyesi olan 0,10 doların üzerine çıktı. Ayrıca, P geri çekilme seviyesi olan 0,11 dolara yaklaştı.

DOGE

5 Aralık şamdanındaki uzun fitil, ayıların 0,11 dolardaki P düzeltme ile 0,13 dolardaki a,8 düzeltme arasındaki bölgeyi savunduğunu gösteriyor. DOGE için olumsuz yönde dikkat edilmesi gereken ilk destek hattı, 20 günlük 0,09 dolardaki EMA. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterecek. Ayrıca, bunun 0,13 doların üzerine çıkma olasılığını artırdığının işareti olacak. DOGE daha sonra 0 geri çekilmeyi tamamlayabilir ve 0,16 dolara yükselebilir. DOGE fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına gerilerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olur.

Polygon (MATIC)

MATIC, 4 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan 0,90 dolardan sekti. Bu, boğaların seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

DOGE

20 günlük EMA yükselmeye başladı ve RSI orta noktanın hemen üzerinde duruyor. Bu da alıcıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. 0,97 dolarda küçük bir direnç var. Ancak MATIC’in bunu aşması muhtemel. MATIC’in daha sonra 1,05 dolara yükselmesi mümkün. Ancak, muhtemelen burada ayılar toparlanmayı durdurmaya çalışacak. Fiyat 1,05 dolardan düşerse, MATIC’in tekrar 20 günlük EMA’ya düşmesi olası. Güçlü bir sıçramanın, 1,05 doların üzerinde bir kırılma şansını artırması mümkün. Aksine, hareketli ortalamaların altında bir kırılma, muhtemelen yükseliş çizgisine gerilemenin yolunu açar.

Polkadot (DOT)

DOT, 2 Aralık’ta 20 günlük 5,54 dolarlık EMA’nın üzerine çıktı. Ayrıca, boğalar 3 Aralık’ta yeniden testi başarıyla savundu. Bu arada alıcılar, fiyatı 5 Aralık’ta 50 günlük 5,92 dolarlık SMA’ya çıkarmaya çalıştı. Ancak, daha yüksek seviyelerde önemli bir dirençle karşılaştı.

DOGE
ethere

20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yükseldi. Bu da aşağı yönlü momentumun zayıfladığını gösteriyor. Ayrıca bu, 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artırıyor. Bu seviye aşılırsa, DOT’un düşüş trendi çizgisine yükselmesi olası. Ancak, bu seviyenin boğalar için büyük bir engel teşkil etmesi muhtemel. Öte yandan, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, DOT’un 5,30 dolara ve ardından 5 dolara düşmesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin, DOGE Ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Category:
News