Binance’den Bu 2 Altcoin İçin Önemli Haber: Kaldırılıyor!

binance’den-bu-2-altcoin-icin-onemli-haber:-kaldiriliyor!

Dünyanın işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’in ABD kolu, yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruyla Binance borsasında listelenen 2 altcoin projesi, yeni ve oldukça büyük gelişmeler yaşadı. Duyuru, Binance.US kullanıcıları için son derece önem arz ediyor çünkü borsa, yeni duyuruyla 2 altcoin’in kullanımında gas ücretini kaldırıyor. İşte detaylar…

Binance, bu 2 altcoin projesi için gas ücretlerini kaldırıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, ABD kolunda yeni adımlar attı. Buna göre Binance.US, bundan böyle “sıfır gas ücreti” politikasına iki yeni altcoin dahil ediyor. Borsanın ABD’deki kullanıcıları artık Bitcoin ve Ethereum ile gas ücreti ödemeden işlem yapabiliyor. Binance.US, Salı günü yaptığı açıklamada, sıfır gas ücreti politikasının Bitcoin’in ötesine geçtiğini söyledi. Ardından aynı desteğin, Ethereum’a geldiğini ekledi. Haber, ABD’deki kripto yatırımcıları için oldukça önemli. Çünkü artık gas ücreti gibi ek masraflar olmadan BTC ve ETH ticareti yapabilecekler.

Bu arada Binance.US, Ethereum’un sıfır gas ücreti özelliğini sadece bazı spot ticaret çiftlerine entegre ediyor. Bu ticaret pariteleri arasında ETH/USD, ETH/USDT, ETH/USDC ve ETH/BUSD yer alıyor. Yani kullanıcılar, yalnızca ABD doları ve ABD dolarına endeksli Binance’de listelenen stablecoin’ler ile bu özellikten fayda sağlayacak. Borsa, gas ücretlerini BNB tokenleriyle ödeyen müşterilere ek işlem ücreti indirimleri sunacağını da ekledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BNB, Binance borsasının yardımcı program tokenidir.

Binance.US, kullanıcı tabanını büyütmeye devam ediyor

Hacme göre en büyük kripto borsasının ABD kolu olan Binance.US, Haziran ayında daha fazla kullanıcı çekmek amacıyla bir dizi adım attı. Bu adımlarla, Bitcoin gas ücretlerini ortadan kaldıran ilk ABD’li kripto borsası oldu. Bunu yapmasının ardından, sıfır gas ücreti politikasının altcoin projelerine geleceğini söyledi. Borsa, bugün bu yoldaki ilk adımını attı ve Ethereum’a aynı desteği sundu. Bu özellik, hem kullanıcılar hem de borsa için bir kazan-kazan durumu yaratıyor. Binance.US CEO’su Brian Shroder, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Önce BTC’de ve şimdi de ETH’de ücretleri ortadan kaldırarak, tüketicilerin diğer platformlarda ödediği yüksek ücretler konusunda farkındalığı artırıyoruz. Böylece, daha büyük ekosistemde güvenin yeniden sağlanmasına yardımcı oluyoruz.”

JPMorgan, geçen ay merkezi borsaların dijital varlık ticaret hacimlerine hâkim olmaya devam edeceğini söyledi. Bu açıklama, FTX çöküşü ve şüpheci kripto piyasası duyarlılığının ortasında geldi. Binance.US ayrıca bu hafta iki yeni ABD bölgesinde lansman yaptı. Ayrıca Louisiana’da Para Aktarıcı Lisanslarını (MTL) alarak ABD’deki toplam güvenli MLT sayısını 43’e çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance’den Bu 2 Altcoin İçin Önemli Haber: Kaldırılıyor!

Category:
News