Binance CEO’su Bitcoin İçin ‘Kritik Sinyal Geldi’ Dedi!

binance-ceo’su-bitcoin-icin-‘kritik-sinyal-geldi’-dedi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, The Economist’in bir makalesini paylaşarak Bitcoin’i yorumladı. Dünyanın en büyük kripto borsası unvanını elinde tutan Binance’in CEO’su, Bitcoin için kritik sinyalin geldiğini söyledi. Ona göre, Economist’in makalesi yeni bir boğa piyasasının habercisi olma potansiyeli taşıyor.

Binance CEO’su CZ: “Bitcoin için kritik sinyal geldi”

Changpeng Zhao, milyonlarca kripto yatırımcısının takip ettiği Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma göre, Bitcoin için yeni bir boğa piyasası uzak değil. CZ’nin tweet’i The Economist’in bir makalesini içeriyordu. Bu makale, “Kripto nasıl sıfıra gidiyor?” başlığına sahipti. Binance CEO’su, bu makaleyi, boğa piyasası için bir çeşit kritik sinyal olarak yorumladı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere boğa piyasaları, kripto para birimlerinin fiyatlarının yeni yüksek seviyeler gördüğü bir dönemdir. Bu dönemler ise, ayı piyasalarının ardından gelir ve ayı piyasaları ile sona erer.

Ayı piyasaları, yatırımcılarda korku ve satışların tavan yaptığı ve piyasada fiyatların düştüğü bir dönem olarak tanımlanabilir. Kripto para piyasası bugüne kadar birçok ayı piyasası geçirdi. Öyle ki şu anda bunlardan birinin içindeyiz. Ancak ana akım medyanın, her ayı piyasasında “Kripto ölüyor” paylaşımları yaptığı da bir gerçek. Bunun nedeni, kuruluşların çoğunlukla boğa piyasasından maksimum fayda sağlamak istemesinde yatıyor. CZ de bunun farkında gibi duruyor. Economist’in “Kripto nasıl sıfıra gidiyor” makalesi, ona göre bir boğa piyasasının yakın olduğunun habercisi.

Bitcoin, 13 yıldır ölmedi

Bu tür haber kuruluşlarının ayı piyasasındaki içeriklerine baktığınızda, çoğunlukla “her şeyin sonu geldi” mesajını görürsünüz. Ancak 2021 bunu değiştirdi. Çünkü 2021’in ayı piyasasında birçok kuruluş kriptonun hiçbir yere gitmediğini nihayet fark etmişti. Bu ayı piyasasının ardından, “Bitcoin ne kadar süre sonra ralli yapacak” gibi sorular önem kazanmaya başladı. Bununla birlikte şimdi, 2022’nin sonunda, “Kripto ölüyor mu?” sorularının yeniden gün yüzüne çıktığını fark ettik. Bunun nedeni ise Kasım ayı başında alanın en büyük 2. borsası olan FTX’in büyük iflasıydı.

FTX’in iflası, birçok projeyi etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Bu da doğal olarak yatırımcılarda geleceğe karşı bir belirsizlik ve korku halinin gelişmesine yol açıyor. Ancak kripto piyasası, Terra (LUNA) çöküşü gibi büyük kazaları atlatmayı başardı. Bu nedenle, piyasanın elbet bir gün yeniden yükseleceğini söylemek mantıklı olacak. Binance CEO’su CZ de bunun farkında. Changpeng Zhao, tweet’inde “Bu tür makaleler … habercisidir” dedi ancak makalelerin neyin habercisi olduğunu açıklayan kelimeyi boş bıraktı. Bunun yeni bir boğa piyasası olduğunu söylemek son derece mantıklı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’su Bitcoin İçin ‘Kritik Sinyal Geldi’ Dedi!

Category:
News