ABD Meclis Temsilcisi’ne Bu Altcoin Nedeniyle Dava!

abd-meclis-temsilcisi’ne-bu-altcoin-nedeniyle-dava!

ABD Meclis Temsilcisi Madison Cawthorn, açıklanmayan bir yatırımı olduğu bir altcoin projesini tanıttığı için Meclis Etik Komitesi tarafından 15.000 doların üzerinde para cezasına çarptırıldı. İşte detaylar…

Madison Cawthorn’a altcoin tanıtım cezası

Komite tarafından yedi aylık bir soruşturmanın ardından 6 Aralık’ta yayınlanan bir raporda, Cawthorn’un çıkar çatışması kurallarını ihlal ederek “mali çıkarı olan bir kripto para birimini uygunsuz bir şekilde tanıttığını” tespit etti. Cawthorn’un sosyal medyadaki “doğrudan ve net” tanıtım yorumu, Temsilci’nin Aralık 2021’de açıklanmayan bir şekilde 150.000 dolar değerinde token satın almasının ardından geldi.

ABD Senatörleri Sherrod Brown, Jack Reed, Chris Van Holland ve Tina Smith Bitcoin ve altcoin şirketi olan SoFi ve birkaç banka düzenleyicisine açık mektuplar yazdı. SoFi'nin kripto tekliflerinin bir

Cawthorn yaklaşık 180 milyar satın almayı başardıktan sonra, adını “F — Joe Biden” ifadesinin yerine kullanılan bir slogan ve meme’den alan Ethereum tabanlı Let’s Go Brandon (LETSGO) tokenini tanıttı.  Cawthorn’un tokenla ilgisi olan isimsiz bir kişiye ödediği 150.000 dolarlık meblağ dikkat çekti. Söz konusu para ile o sırada ortalama değeri yaklaşık 164.200 dolar olan 180 milyar LETSGO satın aldı. Cawthorn ayrıca işlem ücreti ödemedi. Kriptokoin.com verilerine göre coin, şu anda 0.000000001647 dolardan el değiştiriyor.

Hayır kurumlarına 15.000 dolarlık bağış

Cawthorn’un ödediği miktar ile tokenları aldığı andaki ortalama değeri arasındaki 14.237 dolarlık fark, Komite tarafından bir “hediye” olarak kabul edildi. Komite, Cawthorn’a bu parayı “uygun bir hayır kurumuna” geri ödemesini tavsiye etti. 21 Aralık 2021’de tokenları satın aldıktan sonra Cawthorn, “neredeyse hepsini” üç parti halinde sattı. 2022 Ocak ayının sonlarına kadar yaklaşık 7.500 dolarlık genel bir zararla karşı karşıya kaldı. Komite, Cawthorn’un “promosyon faaliyetlerinden kişisel olarak kâr sağlamayı” amaçlayıp amaçlamadığı konusunda “bir fikir birliğine varamadı”.

Liste Çıktı: ABD'li Yatırımcılar, Bu 9 Altcoin'e Koşuyor!

Cawthorn’un işlemlerini zamanlamak için kamuya açık olmayan bilgileri kullandığına dair “yeterli kanıt” bulunamadı. Komite ayrıca, “Cawthorn, kripto para birimiyle ilgili işlemlerini açıklayan raporları Meclis’e zamanında sunamadı” dedi. Bununla birlikte, rapora göre kripto ifşalarına ilişkin gereklilikler “nispeten yeni”. Bu nedenle Komite, Cawthorn’un açıklamasındaki eksikliklerin “bilerek veya isteyerek” olmadığını tespit etti.

Cawthorn, Ocak’ta görevinden ayrılıyor

Temsilcinin şu anda tokenların alım ve satımını detaylandıran bir işlem raporu sunması gerekmekte. Ayrıca, 14.000 doların üzerindeki bağışıyla birlikte 1.000 dolarlık bir gecikme ücreti ödemesi gerekecektir. Cawthorn, cari değeri 25,50 doların altında olan 15,3 milyardan fazla LETSGO’ya sahip olduğunu açıkladı.

Türklerin Aldığı Bu 7 Altcoin, Büyük Haberler ile Tırmandı!

Temsilci, Kuzey Karolina’nın 11. Kongre Bölgesi’nde bir yıl görev yapmıştı. Ancak Mayıs ayında bir Cumhuriyetçi parti ön seçiminde Kuzey Karolina Senatörü Chuck Edwards tarafından mağlup edildi. Bu nedenle Ocak 2023’te görevinden ayrılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ABD Meclis Temsilcisi’ne Bu Altcoin Nedeniyle Dava!

Category:
News