Wall Strett Kurdu Uyardı: Bu Altcoin’leri Almayın!

wall-strett-kurdu-uyardi:-bu-altcoin’leri-almayin!

“Wolf of Wall Street” filminin konu aldığı yazar ve borsacı Jordan Belfort, yatırımcıların altcoin piyasasından uzak durması gerektiğini söylüyor. Açıklamaları, FTX’in neden olduğu krizin etkilerine dayanıyor.

Jordan Belfort, altcoin piyasasından uzak durunda diyor

Amerikalı borsacı, FTX çöküşünden kısa bir sonra, kripto para piyasasının mevcut durumu hakkındaki görüşlerini paylaştı. 5 Aralık’ta Youtube kanalından yaptığı bir yayında FTX ve ardından gelen çöküşten bahsetmişti. Wall Strett kurdu, şu anda Bitcoin ve Ethereum dışındaki altcoin’lere yaklaşmayacağını söylüyor. Videonun bir kısmında şu ifadelere yer veriyor:

Bitcoin ve Ethereum’un dışında şu anda 3 metrelik bir direkle bile hiçbir kriptoya tam anlamıyla dokunamazdım.

Geleneksel yatırımlar mı kripto paralar mı?

Belfort daha sonra, geleneksel piyasalarda gördüğü fırsatları paylaştı. Bunun da ötesinde, “Bitcoin veya Ethereum’un genel yatırım portföyünüzün çok küçük bir bölümünü temsil etmesi gerektiğine inanıyor. Başka bir deyişle, paranızı oraya yatırmanızı tavsiye etmem” diyor. Kripto paralar yerine, Belfort’un görüşüne göre:

En iyi yatırım , S&P 500‘ü satın almak, diğer gerçekten ultra düşük maliyetli yatırım fonlarından veya ETF’lerden biri olan Vanguard’a gitmek ve daha büyük parayı buna yatırmak.

Altcoin yatırımcıları ne yapmalı?

Bununla birlikte, halihazırda başka kripto paralar satın almış olanlar için Belfort, “tipik olarak satış yapmak için en kötü zaman. Her şeyin dipte olması, paniğe kapılıp mümkün olan en kötü zamanda satış yapmanızdır” dedi. Bu nedenle, “şu anda sahip olduğunuz şeyi satıp satmayacağınıza karar vermek, gerçekten adım adım ilerlemeye, her bir kripto paraya, her bir tokenin temellerine bakmaya bağlıdır.” Belfort’un videoda yer verdiği ifadeler şöyleydi:

Sahip olduğunuz bir şeyi satıp satmayacağınıza karar verirken, onu aldığınız zamana dönüp ‘nedenlerim neydi, bu satın alma işlemini neden yaptım?’ ve bu nedenlere dayanarak, ‘peki, bu neden hala sağlam mı, hala mantıklı mı?’ diyorsunuz.

İşte Haftaya BTC, DOGE ve Altcoinleri Fiyatlayacak 7 Şey!

Jordan Belfort’un kripto paralar hakkındaki görüşleri

Bir hatırlatma olarak, Belfort kısa süre önce FTX’in çöküşünün muhtemelen önceden planlandığından söz etmişti. Buna göre, eski CEO Sam Bankman-Fried’i bir sosyopat olarak etiketledi. Platformun iş modelinin bir pompala ve boşalt operasyonu olduğu konusunda uyardı. Ağustos ayında, 2017’deki kripto karşıtı görüşlerinden geri adım attı. O zamanlar söylediği diğer her şeyin arkasında olmasına rağmen, Bitcoin’in sıfıra ineceğine dair ilk tahminlerinin yanlış olduğunu kabul etti.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Belfort, yakın bir zamanda bir hack saldırının kurbanı olduğunu itiraf etti. Metamask cüzdanında saklanan yaklaşık 300.000 dolar değerindeki kripto parayı çaldırdığını paylaştı. Böylece soğuk cüzdanların önemini anladığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Wall Strett Kurdu Uyardı: Bu Altcoin’leri Almayın!

Category:
News