Türklerin Aldığı Bu 7 Altcoin, Büyük Haberler ile Tırmandı!

turklerin-aldigi-bu-7-altcoin,-buyuk-haberler-ile-tirmandi!

İflas durumundaki kripto kredi kuruluşu Celsius’un yerel token’i CEL, aniden 0’dan fazla sıçradı. Chainlink (LINK) son 24 saat içinde Ethereum Blockchain’de en yüksek işlem hacmine sahip ilk 10 altcoin listesine girdi. Merkeziyetsiz borsa (DEX) PancakeSwap yerel token’i CAKE’i yakmaya devam ediyor. Daha fazla haber için bizi okumaya devam ediniz.

Türklerin sevdiği altcoin projeleri haberlerle yükseldi!

Celsius (CEL) aniden 0’un üzerinde fırladı

Güç durumdaki kripto kredi kuruluşu Celsius’un yerel token’ı CEL, Celsius müşterileri için yeni bir umut ışığı olarak aniden 0’dan fazla sıçradı. Yükseliş, bir geri çekilmeden önce 5 Aralık’ta gün içi en yüksek seviyesi olan 0,72 doları gördü. CEL, önceki günün kazançlarının bir kısmını sildi. Bununla birlikte, basın zamanında son 24 saatte %9’un üzerinde artışla 0,682 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, son yedi günde ise 0’un üzerinde artış kaydetti.

Ani yükselişin nedenleri tam olarak bilinmiyor. Ancak bir ‘short squeeze’den kaynaklanması muhtemel. Haziran ayından bu yana, kripto borç veren, platformunda para çekme işlemlerine izin vermeyi durdurdu. Celsius, piyasadaki düşüşün tüm sektör için bir likidite krizini tetiklemesinin ardından Temmuz ayında iflas etti. Bölüm 11 iflas korumasını aradığından beri, şirket iflas işlemlerinden geçiyor. Bu doğrultuda, varlıklarının bir kısmını satmaktan bahsediyor.

LINK, haftalık  artış kaydetti, balina etkinliği mi?

WhaleStats, LINK’in son 24 saat içinde Ethereum Blockchain’de en yüksek işlem hacmine sahip ilk 10 varlık listesinde yer aldığını bildirdi. Bu arada, geçen hafta LINK fiyatı ’dan fazla artış gördü. WhaleStats’a göre LINK, son 24 saat içinde en büyük 500 Ethereum balinası için en çok işlem gören kripto para birimleri listesine girdi.

Geçen hafta, kripto borsalarında LINK fiyatı  arttı. Böylece altcoin, 5 Aralık’ta 7,591 dolar seviyesine ulaştı. Ancak şimdiye kadar fiyatta hafif bir düşüş gerçekleşti.  Kripto para şu anda 7,10 dolardan el değiştiriyor.

PancakeSwap, milyonlarca dolarlık token yaktı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın desteklediği merkeziyetsiz borsa (DEX) PancakeSwap’in yerel token’ı CAKE milyonlarca dolarlık bir tok yakma işlemi gerçekleştirdi. PancakeSwap 5 Aralık tarihindeki duyurusunda, 28 milyon dolar değerinde 6,9 milyon CAKE’in yakıldığını duyurdu Yakma işlemleri dolaşımdaki arzı azalttığı için ilgili token fiyatını olumlu etkiler. Bu doğrultuda CAKE de bir fiyat artış gördü. Bununla birlikte, yatırımcılarını çok fazla memnu edemedi. Çünkü, kazançlarını geri verdi ve yatay seyrine geri döndü.

Altcoin

Synthetix bugün neden yükseliyor?

Synthetix, çeşitli amaçlar için başka herhangi bir protokol tarafından kullanılabilen merkezi olmayan bir likidite provizyon protokolü. Altcoin, Kasım 2021’de kripto para piyasasının patlamasından önce bile büyük ilgi görüyordu. Bugün itibariyle, SNX piyasadaki düşüş trendine rağmen başarılı bir şekilde yukarı doğru ilerliyor. Bugünkü ralli çoğunlukla kripto para piyasasının genel toparlanmasına dayanıyor. SNX’in günlük grafiğine göre varlık, 50 günlük hareketli ortalamaya yansıyan yerel direnç seviyesini başarıyla kırdı. Analistlere göre, 0,00012 dolardaki bir sonraki dirence doğru hareket, SNX için bir sonraki hedef olacak.

ApeCoin (APE) staking yayında

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, merakla beklenen ApeCoin (APE) stakingi nihayet yayında. Horizon Labs, APE staking için ön taahhüt süresinin apestake.io’da canlı olarak yayınlandığını duyurdu. Bu doğrultuda, kullanıcıların, 12 Aralık’tan itibaren staking ödülleri biriktirmelerinin mümkün olduğunu açıkladı. Etherscan’e göre, ilk 12 saat içinde staking sözleşmesinin toplam değeri 16 milyon doları aştı.

Altcoin fiyatı, ApeCoin staking lansmanı beklentisiyle Kasım ortasından beri yükseliyor. ApeCoin, Kasım ortasındaki yerel dip seviyesinden bu yana P’nin üzerinde arttış kaydetti. Ayrıca, sadece ApeCoin değil, Bored Ape ekosisteminde NFT satış hacminde de bir artış oldu. Ama bir piyasa sözü, ‘Söylentileri satın alın, haberleri satın” der. Bu doğruysa, piyasanın APE fiyatının ve NFT hacminin aşağı yönlü yörüngesine geri döndüğüne tanık olması mümkün. Ayrıca, daha fazla kullanıcı stake etmeye başladıkça APE arzının artmaya başlayabileceğine dair korkular da var.

Aave, Web3 planlarını genişletiyor

DeFi protokolleri, son aylarda Web3 odaklarını genişletiyor. Bu doğrultuda Aave, sosyal metaverse şirketi Sonar’ı satın alarak buna dahil oldu. Bu arada, satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Sonar, Lens Protocol’ü entegre etmeyi planlıyor. Sonar, bir metaverse ve NFT’ler üzerinde çalışan bir şirket. Sosyal mobil metaverse, oyuncuların ‘NFT’leri kullanarak dünyalar inşa etmesine ve kullanıcı tarafından oluşturulan alanlarla etkileşime girmesine’ olanak tanıyor.

MultiversX (EGLD) Coinbase listesine girmeye hazırlanıyor

Coinbase, Twitter hesabından yaptığı duyuruda MultiversX (EGLD)’yi listesine ekleyeceğini açıkladı. Bu arada Coinbase, altcoin’in yalnızca MultiversX ağında destekleneceğini belirtti Bu yüzden, kullanıcıları başka ağlar üzerinde token transferi yapmaları konusunda uyardı. Borsa, EGLD trade paritelerini 7 Aralık’ta TSİ 20:00’da işleme açacak.

Haberin ardında altcoin fiyatı yükselişe geçti. Basın zamanında ELGD, günlük bazda %5,5 artışla 45,46 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Türklerin Aldığı Bu 7 Altcoin, Büyük Haberler ile Tırmandı!

Category:
News