Sıcak Gelişme: Binance’den Bu 5 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

sicak-gelisme:-binance’den-bu-5-altcoin-icin-delist-duyurusu!

Binance, 6 Aralık tarihli yeni bir duyuruda OMG ve Anchor’u içeren beş altcoin için delist kararı aldı. Duyuruya göre marjin ve cross margin işlemler kapanıyor.

Binance, bu 5 altcoin için delist kararı aldı

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası, 13 Aralık tarihinden itibaren aşağıdaki işlem çiftlerini listesinden çıkarıyor.

  • Cross marjin çiftleri: ANC/BUSD, ANC/USDT, OMG/BTC, OMG/USDT
  • İzole marj çiftleri: ACA/BUSD, ACA/USDT, ANC/BUSD, ANC/USDT, OMG/BTC, OMG/BUSD, OMG/USDT, VGX/USDT, YFII/BTC, YFII/USDT

Binance, 8 Aralık itibariyle, aşağıdaki çiftlerde Çapraz Marj ve/veya İzole Marj üzerinden borçlanma işlemlerini durduruyor:

  • ACA/BUSD, ACA/USDT, ANC/BUSD, ANC/USDT, OMG/BTC, OMG/BUSD, OMG/USDT, VGX/USDT, YFII/BTC ve YFII/USDT

13 Aralık tarihine kadar, kullanıcıları bu çiftlerindeki pozisyonları kapatmaları gerekiyor. Açık kalan işlemler otomatik olarak kapatılacak.

Binance, bir dizi kripto para birimini etkileyen hack olayını araştırıyor

Borsa ayrıca Cuma günü bir dizi kripto para birimini etkileyen bir hack saldırısını araştırmak meşgul. CEO CZ, verileri şifrelemek veya şifresini çözmek için kullanılan özel bir anahtar saldırıya uğradı. Zhao, Twitter’dan “İlk analiz, geliştirici özel anahtarının saldırıya uğradığını ve bilgisayar korsanının akıllı sözleşmeyi daha kötü niyetli bir sözleşmeyle güncellediğini” söyledi. Ayrıca Ankr ve Hay’in etkilendiğini bilirdi:

Ankr ve Hay’de olası saldırılar. İlk analiz, geliştirici özel anahtarının saldırıya uğradığı ve bilgisayar korsanının akıllı sözleşmeyi daha kötü niyetli bir sözleşmeyle güncellediği. Binance birkaç saat önce para çekme işlemlerini durdurdu. Ayrıca bilgisayar korsanlarının CEX’imize aktardığı yaklaşık 3 milyon doları dondurdu.

Binance 2 Aralık’ta kısa süreliğine para çekme işlemlerini durdurdu. Binance’e göre, saldırı Ankr’ın sadakat tokeni aBNBc üzerinden gerçekleşti. Hay isie başka bir varlığa sabitlenen bir tür kripto para birimi olan bir stablecoin’dir. Bu arada, yazar Matt Hussey, “Bir bilgisayar korsanı, aBNBc kodundaki güvenlik açığından yararlanmayı başardı” dedi. Ayrıca, BNB Coin’e dönüştürülen ve Tornado Cash aracılığıyla aktarılan 6 katrilyon token bastığını söyledi. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Sıcak Gelişme: Binance’den Bu 5 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

Category:
News