Onmilyarları Yöneten Şirket, Bu 4 Kripto Parayı Sepetine Ekledi!

onmilyarlari-yoneten-sirket,-bu-4-kripto-parayi-sepetine-ekledi!

Yönetim altında 30 milyar dolarlık varlığa sahip, varlıklı müşterilere hizmet veren İsviçreli bir özel banka olan Bank Syz, Syz Crypto’yu piyasaya sürdü. Böylece Swiss Bank, müşterilerinin 4 kripto para birimine ulaşmasını sağlayacak.

“Geleneksel ve merkezi olmayan finans arasında bir köprü”

İsviçre bankasının bu hamlesi, müşterilerinin düzenlenmiş bir banka ortamında hem kripto para tutmasına hem de trade yapmasına olanak tanıyacak. Böylece Banka, kripto para dünyası ile müşterilerini tanıştıracak. Bank Syz Ticaret Başkanı Valérie Noël, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Yeni dijital varlık çözümümüzle, müşterilere çok çeşitli finansal araçlara konsolide bir ‘tek durak’ erişimi sağlıyoruz. Bu nedenle, geleneksel ve merkezi olmayan finans arasında bir köprü kuruyoruz.

Bank Syz, müşterilerine 4 kripto para için erişim sağlayacak

Taurus, kendini bankalar için bir numaralı platform olarak tanımlıyor ve bu kapsamda varlıkların saklanmasını yönetiyor. Dört dijital varlık için erişim imkanı veriyor. Bunlar: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Chainlink (LINK) ve Polygon’u (MATIC).

Kripto

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay ilk platform. Temel bileşeni, birden çok türde uygulama oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK. Chainlink’,’in ilgi alanında ise oracle’lar yer alıyor. Bazıları tarafından Jason Ayrıştırıcı olarak adlandırılan bu, akıllı sözleşmeler için merkezi olmayan bir veri akışı gerçekleştiriyor. Ayrıca, diğer veri türleri arasında kripto paralar için fiyat hareketleri sağlıyor. Bank Syz CIO’su Charles-Henry Monchau, dijital varlık hizmetleri için şu açıklamayı yaptı:

Artık müşterilerimize, güçlü yatırımcı koruması ve denetimi ile düzenlenmiş bir emanetçi aracılığıyla dijital varlık dünyasına erişme kolaylığını sunuyoruz. SyzCrypto, müşterilerimizin banka raporlamalarında geleneksel ve dijital varlıklarının bütünsel bir görünümünü elde etmelerini de sağlıyor.

Kripto para benimsemesi geleneksel finansta genişliyor

Özel bankalar, 2018’de müşterilerine dijital varlık hizmetlerine erişim imkanı sağlamaya başladı. Bu tür bankaların bir kısmı şimdi bu hizmeti İsviçre’de sağlıyor. Sıradan müşterilere benzer bir hizmet sunan dünyadaki ilk bankalardan biri Brezilya’da. Itau, geçen ay hem Bitcoin hem de itibari paranın yan yan olduğu kripto saklama hizmeti vereceğini duyurdu.

Kripto

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yeni Fintech kuruluşları da bir süredir benzer bir hizmet sağlıyor. ABD’de Robinhood ve İngiltere’de Revolut var. Bu arada Revolut, kredi vermek için tam teşekküllü bir banka olmaya çalışıyor. Şimdilik, kripto para bakiyenize bağlayabileceğiniz ve böylece doğrudan kripto harcayabileceğiniz fiziksel bir banka kartına sahipler. 2020’de başlayan ve şimdi yeni altyapı eklemeye devam eden geleneksel ve yeni dijital finansal sistemin bu birleşmesi ile onlar da kripto, itibari para ve hisse senetlerini yan yana gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Onmilyarları Yöneten Şirket, Bu 4 Kripto Parayı Sepetine Ekledi!

Category:
News