Listeye Dikkat: Bu 6 Metaverse Coin Tahtadan Fırlayabilir!

listeye-dikkat:-bu-6-metaverse-coin-tahtadan-firlayabilir!

Metaverse projelerinin ortaya çıkmasıyla kripto dünyası yeni kullanım alanları buldu. Metaverse’ler, 3 boyutlu bir sanal dünya sağlıyor. Bu sanal dünya ile kullanıcıların kişilerarası etkileşimde bulunması mümkün hale geliyor. Metaverse platformları, internetin yeni hali gibidir. Bunlar, sanal gerçeklik ile gerçek dünyanın çarpıştığı bir yer olarak çalışıyor. Sonuç olarak fiziksel dünya ile dijital dünyayı karşılaştırmak çok daha kolay oluyor. Bu makale, kripto dünyasındaki en iyi Metaverse Coin projelerini inceliyor. Şimdi gelin listeye geçelim.

Yükselmesi muhtemel 6 Metaverse Coin

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), sanal gerçeklik manzarasını değiştirmek için Metaverse dünyasında öncü olarak kabul ediliyor. Metaverse projesi, sanal gerçeklik platformuna güç veren bir Ethereum belirteci olan MANA adlı kendi yerel tokenine sahip. Kullanıcılar, platformu yönetmek için DAO’yu kullanabiliyor. Bununla birlikte binalar yaratma, oyun oynama gibi çeşitli işlevlerine yerine getiriyorlar. Oyundaki tüm ekonomi, platformun Metaverse Coin varlığı olan MANA ile mümkün hale geliyor. MANA şu anda CMC’nin kripto listesinde 47. sırada ve 0,48 dolardan el değiştiriyor.

Decentraland (MANA)

Sandbox (SAND)

Sandbox (SAND), oyuncuların kendi oyun deneyimlerini yaratmalarına ve sahip olmalarına olanak tanıyan bir Blockchain oyun platformu. SAND ise, Sandbox’daki işlemler ve etkileşimler için kullanılan yardımcı program tokenidir. Sandbox’taki kullanıcılar, VoxEdit, Marketplace ve Game Maker olmak üzere üç işlevi kullanarak oyun içindeki içeriklerini kontrol edebiliyor. Örneğin, VoxEdit’te kendi 3B NFT avatarlarını yaratabiliyorlar. Bu da kullanıcılara yaratıcılıklarını ortaya çıkarma imkânı veriyor. Metaverse Coin şu anda CMC’de 46. sırada ve 0,62 dolardan işlem görüyor.

Metaverse Coin SAND

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), kitleler için oyun dünyasını değiştirdi. Bu platform, oyunu kârlı bir iş girişimine dönüştüren “Play to Earn” modelini ilk uygulayanlardan biriydi. Oyun, Axie adı verilen NFT formatındaki oyun içi yaratıklar üzerine kurulu. Axie NFT’leri, ana ticaret merkezi ve pazar yerinde satılıyor. Yani bunları üreterek getiri elde etmek mümkün. Bununla birlikte oyun, Axie’ler için arazi parselleri gibi özellikleri de kapsıyor. Bunlar ise AXS ve SLP olmak üzere iki token aracılığıyla gerçekleşiyor. AXS şu anda 6,91 dolardan işlem görüyor ve CMC’de 59. sırada yer alıyor.

Axie Infinity (AXS)

Smooth Love Potion (SLP)

Smooth Love Potion (SLP) tıpkı AXS gibi Axie Infinity içerisinde kullanılan bir Metaverse Coin. Ancak, kullanım durumları, platformun yerel tokeni olan AXS’den oldukça farklı. Kullanıcıların, SLP’yi elde etmek için Axie Infinity oynaması gerekiyor. Yani bir nevi deneyim kazandıkça SLP olarak platform tarafından ödüller kazanırsınız. Bu da AXS gibi Ethereum üzerine kurulu bir ERC-20 tokeni. Ancak ondan farklı olarak, sadece oyundaki Axie’leri yetiştirmek için kullanılıyor. Mevcut olarak Smooth Love Potion, şu anda 0,0026 dolarda işlem görüyor ve CMC’de 168. sırada bulunuyor.

Smooth Love Potion (SLP)

Enjin Coin (ENJ)

Enjin platformu, gerçek dünya varlıklarının NFT olarak dijitale aktarılmasına olanak tanıyor. Bu platformdaki NFT’ler ise platformun Metaverse Coin varlığı olan Enjin Coin (ENJ) ile destekleniyor. ENJ’nin yardımıyla müşteriler, video oyunları için sanal ürünleri yönetebiliyor ve depolayabiliyor. İlginç bir şekilde platform, Minecraft için Enjincraft adlı bir mod eklentisi de yarattı. Bu eklenti bir kez kurulduktan sonra oyuncuların ekosistemi kullanması mümkün hale geliyor. Yazım sırasında ENJ, 0,34 dolardan el değiştiriyor.

Enjin (ENJ)

ApeCoin (APE)

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu ile bağlantılı olan ApeCoin (APE), sıra dışı bir Metaverse Coin. Kripto para, özellikle Metaverse alanında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Metaverse’lerde kullanıcılar, dijital varlıklarla ticaret yapma, alışveriş yapma ve ödeme yapma avantajı elde ediyor. Bored Ape Yacht Club’ın Metaverse alanına girebileceğine dair spekülasyon, kripto paranın geçmişte yaklaşık 8 oranında yükselmesine neden oldu. Bu kripto para şu anda CMC’de 41. sırada yer alıyor ve 3,34 dolardan satılıyor.

Metaverse Coin APE

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Listeye Dikkat: Bu 6 Metaverse Coin Tahtadan Fırlayabilir!

Category:
News