Goldman Sachs, Bu Kripto Para Şirketlerine Yatırım Yapabilir!

goldman-sachs,-bu-kripto-para-sirketlerine-yatirim-yapabilir!

Kripto şirketi değerlemeleri son FTX fiyaskosundan etkilendi. Bu sırada, finansal hizmetler şirketi Goldman Sachs, fiyatlar düşükken kripto para şirketlerini satın almakla ilgileniyor gibi duruyor. Raporlara göre Goldman Sachs, mevcut durumda değeri düşük olan kripto şirketlerine milyonlarca yatırım yapmak istiyor. İşte detaylar…

Goldman Sachs’tan kripto para birimleri için hamle gelebilir

Goldman Sachs’ta yönetici olan Mathew McDermott, Reuters ile yaptığı bir röportajda, FTX’in çöküşü sektörde daha fazla düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurguladı. Ardından büyük bankaların bu alanda fırsatlar gördüğünü söyledi. Yönetici, firmanın şu anda “daha makul fiyatlı” fırsatlar gördüğünü belirtti. Bazı kripto şirketleri üzerinde durum tespiti yaptığını da sözlerine ekledi.

Bugün Bu 18 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

FTX fiyaskosu hakkında yorum yapan McDermott, duyarlılık açısından piyasanın aksiliklerle karşılaştığını da kaydetti. Bununla birlikte, geleneksel finans yöneticisi, FTX’in alanın “poster çocuğu” haline gelmesine rağmen, endüstrinin arkasındaki teknolojinin “performans göstermeye devam ettiğini” vurguladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX tasfiye krizi ve iflası, Kasım ayının başından bu yana kripto alanını alt üst etti.

FTX fiyaskosu, son birkaç ay içinde çöken piyasalar arasında çok sayıda yüksek profilli iflas gören bir sektöre son darbe oldu. Gelişme, aynı ay içinde iflas ilan eden kripto kredi kuruluşu BlockFi gibi diğer firmalara da sıçradı. Genesis’teki problemlerin de ayyuka çıkmasıyla endişe, alandaki en büyük fon olarak kabul edilen Grayscale Bitcoin Trust ve diğer ürünlerine bile sıçradı.

FTX çöküşü sektörü derinden etkiledi

FTX’in çöküşü, güç durumdaki firmaya maruziyeti kripto odaklı şirketleri etkileyen bir domino etkisi yaratmaya devam ediyor. Bu nedenle Goldman gibi kurumsal yatırımcılar, FTX’in etkileri değerlemeleri düşürürken, daha düşük fiyatlarla satın alma ve yatırım yapma fırsatları arıyor. Bu arada İngiltere merkezli bir dijital banka, kullanıcıları için kripto para alımlarını yasakladı. Bu nedenle, müşterileri Bitcoin veya diğer kriptoları satın alamayacak.

Son zamanlarda, Bitcoin ve altcoin’lere en büyük darbe, FTX krizi ile geldi. Bir zamanların en büyük kripto para borsalarından olan FTX, likit olmayan fon iddialarının ardından likidite krizi yaşayarak Kasım ayının ortalarında iflas etti.  Bu durum, kripto para piyasasında domino etkisi yarattı. FTX’in ardından Genesis, BlockFi gibi şirketler zor durumda kaldı. FTX’ten etkilenen platformlara bir yenisi daha eklenmiş gibi duruyor. İşte detaylar…

Bunun dışında kullanıcılar kripto borsa platformlarından da transfer alamayacaklar. FTX’in çöküşü, alanı ilgi açısından geriletirken, bazı kurumsal oyuncular kurumsal benimsemeyi artırmak için çalışıyor. 6 Aralık’ta kripto şirketi SEBA Bank, Hong Kong ve İsviçre’de kriptonun kurumsal olarak benimsenmesini hızlandırmak için finansal hizmetler şirketi HashKey Group ile ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Goldman Sachs, Bu Kripto Para Şirketlerine Yatırım Yapabilir!

Category:
News