Efsanevi Borsacı: Satın! DOGE ve Bu 3 Altcoin Sıfıra Gidiyor

efsanevi-borsaci:-satin!-doge-ve-bu-3-altcoin-sifira-gidiyor

Ünlü borsacı Jim Cramer, bir süredir kripto para alanına yönelik olumsuz hissiyatını pekiştiriyor.  Cramer, CNBC’de Mad Money şovunun sunucusudur. Programının 5 Aralık’ta yayınlanan bölümünde, yatırımcıları çok geç olmadan kripto varlıklarını satmaya çağırdı. Milyoner, Ripple (XRP), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Dogecoin (DOGE) gibi en büyük kripto para birimlerinin yakında 0 dolara düşebileceğine inanıyor.

Jim Cramer, kripto traderlarını uyardı

Net değeri 150 milyon dolar olan Amerikalı bir TV kişiliği olan Jim Cramer, yatırımcılara zaman varken “piyasadan çıkmalarını” tavsiye etti. Milyoner, 2023’te piyasaların daha da gerileyeceğine ve kripto varlıkların 0’a düşebileceğine inanıyor. Cramer’in şu ifadeleri kullandı:

Kendinizi hırpalayıp ‘hey, satmak için çok geç’ diyemezsiniz. Gerçek şu ki, berbat bir pozisyonu satmak için asla geç değildir. Bu kripto paralara sahipseniz de yapmanız gereken şey bu.

Bugün Bu 18 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Cramer, yatırımcılara, fiyatlar hala yüksek kabul edilirken kripto para birimleri satmak ve gemiye atlamak için asla geç olmadığını söyledi. Cramer’e göre ABD Merkez Bankası (FED) para politikasını sıkılaştırmaya devam ederken spekülatif varlıklar düşebilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi merkez bankası yükselen enflasyonla mücadele ederken para politikasının sıkılaştırılması uygulanmaktadır. Para politikası sıkılaştırıldığında, merkez bankası tarafından faiz oranları yükseltilir ve para arzı azaltılır. Yatırımcılar, Fed’in önlemlerine yanıt olarak Bitcoin ve altcoinler gibi riskli varlıklardan çekiliyor.

Cramer’e göre XRP, Cardano, MATIC ve DOGE 0 dolara gidebilir

Cramer, XRP, Cardano, MATIC ve Dogecoin gibi kripto para birimlerine özellikle işaret etti. Yaklaşan durgunlukta bu coinlerin 0 dolara düşebileceklerini söyledi. Mad Money sunucusu, yatırımcıları spekülatif varlıklarda kalmamaları konusunda uyardı ve yatırımcıların bazı kripto paraların şişirilmiş piyasa değerlerine aldanmaması gerektiğini söyledi. Cramer, piyasa değeri 65,57 milyar olan bir stablecoin olan Tether’ı (USDT) eleştirdi.

Ekonomistlerden Kripto Para Tahminleri

Uzman isim, Tether için “Dolara bir nevi sabitlenmesi gereken sözde bir stablecoin” dedi. USDT’nin hala 65 milyar dolarlık bir piyasa değeri olduğunu aktardı. “Tüm bunları havada tutmak için çaresizce çabalayan koca bir kripto güçlendirici endüstrisi var” diye ekledi. Ancak bunun dot-com çöküşü sırasında kötü hisse senetlerinde olanlardan çok farklı olmadığını aktardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Efsanevi Borsacı: Satın! DOGE ve Bu 3 Altcoin Sıfıra Gidiyor

Category:
News