Bu Altcoin Şok Açıklama ile Düştü: Parası Bitmek Üzere!

bu-altcoin-sok-aciklama-ile-dustu:-parasi-bitmek-uzere!

SushiSwap’ın baş geliştiricisi, Sushi’nin pistini önümüzdeki 1,5 yılın ötesine uzatmak için bir teklif başlattı. Bu doğrultuda Sushi’nin gelirinin 0’ünün önümüzdeki 12 ay için Hazine’ye tahsis edilmesini önerdi. Öneriye destek verenler olduğu gibi karşı çıkanlar da var. Bu arada, piyasa bu haberden çok hoşlanmadı. Çünkü, haberin ardından altcoin fiyatı düşüşe geçti.

Jared Gray, yeni bir teklifle geldi, altcoin fiyatı düştü

SushiSwap baş aşçısı Jared Gray, Hazine’nin xSUSHI gelirini ’dan 0’e çıkarmak için bir teklif başlattı. SushiSwap, alım satım ücretlerinden gelir elde eden merkezi olmayan bir borsa platformu. SUSHI tokenlerini stake eden kullanıcılar, trade ücretlerinden gelir paylaşımı hakları veren xSUSHI alıyorlar. xSUHSI sahipleri işlem ücretlerinin yaklaşık %0,05’ini alırken, ’u Sushi Hazinesine (Kanpai) gidiyor.

Jared Gray teklifinde, ayı piyasasının SushiSwap’i daha fazla likidite krizine sokmaması için gelir paylaşım modelini yeniden düşünmeye zorladığını açıkladı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Sushi Hazinesi şu anda yaklaşık 1,5 yıldır bir piste sahip. Pistini genişletmek için Gray, protokolün hazinesini yeniden inşa etmek istiyor. Buna yardımcı olmak için Sushi’nin gelirinin 0’ünün önümüzdeki 12 ay boyunca Hazine’ye tahsis edilmesini öneriyor. Grey’in teklifi şöyle:

Kanpai’nin ücretlerin 0’ünün Hazine multisig’ine gitmesini, bir yıl boyunca veya yeni tokenler uygulamaya konulana kadar, Sushi’nin mali kaynaklarının rekabetçi bir düzeye geri döndürülmesine yardımcı olmasını öneriyorum.

Altcoin

Ayrıca Gray, Sushi’nin maliyetlerden tasarruf etmeyi de planlıyor. Bunun için yıllık işletme maliyetini yaklaşık 9 milyon dolardan 5 milyon dolara düşüreceğini söylüyor. Uzun vadede Gray, protokolün Sushi sahipleri için uzun vadeli değeri ele alacak yeni bir tokenomik modeli benimseyeceğini kaydediyor. Önerilen Vote Escrow (VE) modeli, xSUSHI sahiplerini varlıklarını daha uzun süre kilitlemeye ve token ödüllerini artırmaya teşvik edecek. Bu arada, haberin etkisiyle altcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %9 düşüş yaşadı.

Altcoin

SUSHI holder’ları için ne anlama geliyor?

SushiSwap’in çekirdek geliştiricisi Matthew Lilley’e göre, mevcut yapı bir yıl sonra eski durumuna getirilecek. Ayrıca, Grey’in bunun yalnızca geçici bir düzeltme olacağı yönündeki önerisine katılıyor. Bu bağlamda Lilley, şunları söylüyor:

Zaman çizelgesi 12 ay. 12 ay sonra hiçbir şey değişmezse varsayılan olarak orijinal modele geri döneceğiz. Ayrıca, tokenomik yenileme daha önce tamamlanırsa erken sonlandırmak da mümkün. Umarım, bu gerçekleşir.

Şimdiye kadar oy kullanan 28 DAO üyesinin yaklaşık u’i öneriye destek verdi. Ancak, bazı üyeler öneriden memnuniyetsizliklerini dile getirdiler. Üyelerden Graine şu yorumu yaptı:

xSushi sahiplerini hak ettikleri ücretlerden mahrum bırakmak, topluluk nezdinde birincil sözleşmenin ihlalidir.

SUSHI holder’ı Pocketsquare, gelirin birçok yatırımcının ayı piyasasında SUSHI tutması için geçerli bir neden olduğunu kaydetti. Bu nedenle, geliri yönlendirmeye yönelik herhangi bir hareketin, daha fazla yatırımcının SUSHI’yi terk etmesine neden olacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin Şok Açıklama ile Düştü: Parası Bitmek Üzere!

Category:
News