Birçok Bitcoin Tahmini Çıkan 2 Analist: Bu Seviyeler Geliyor!

bircok-bitcoin-tahmini-cikan-2-analist:-bu-seviyeler-geliyor!

Geçmişte çeşitli tahminleri tutan ve kripto topluluğunda ünlenen iki analist, Bitcoin için yeni tahminlerini sıraladı. Buna göre her iki analist de yakın gelecekte BTC için büyük bir yükseliş öngörüyor. Analistlerin tahminleri, 2023’te, lider kripto para biriminin ralliye başlayacağına işaret ediyor. Şimdi gelin tahminlere geçelim.

Dave the Wave: “Bitcoin için ‘Noel Baba rallisi’ geliyor”

Mayıs 2021’de Bitcoin fiyatının çökeceğini doğru bilen kripto analisti Dave The Wave, BTC için yükseliş tahmini paylaştı. 131 binin üzerinde Twitter takipçisi bulunan analist, bir “Noel Baba rallisi” beklediğini söyledi. Ona göre BTC’nin yükselen üçgen modeli yatay direncini kırmaya son derece hazır. Bu direnç ortadan kalktığında ise yükselişi baskılayan teknik faktörler yok olacak. Böylece 2023’e bir Noel Baba rallisi ile gireceğiz. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 17,011 dolarda yer alıyor.

Dave the Wave’e göre yeni yıl rallisi ile fiyatın 19,000 dolara yükselmesi son derece mümkün. Bu, mevcut fiyattan ’in üzerinde bir artış anlamına geliyor. BTC’yi daha geniş bir zaman grafiğinde de analiz eden Dave the Wave, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline dikkat çekti. Buna göre BTC, şu anda uzun vadeli boğalar için “en uygun” fırsatı sağlıyor. Bilmeyenler için LGC modeli, değişen makroekonomik koşullar arasında Bitcoin’in en yüksek ve en düşük döngülerini tahmin eder. Dave the Wave, BTC’nin şu anda modelin “satın alma bölgesinde” olduğunu ifade etti.

Willy Woo: “BTC yoğun bir birikim aşamasında”

Önceki tahminleri tutan zincir üstü analisti Willy Woo da Bitcoin için yükselişte. Başka bir kripto analisti olan Scott Melker ile röportaja katılan Woo, zincir üstü sinyallere dikkat çekti. Ona göre sinyaller, FTX’in patlamasından sonra bile BTC’nin mevcut fiyat aralığında çok sayıda alıcısı olduğunu gösteriyor. Bu da BTC’nin bir birikim aşamasında olduğu anlamına geliyor. Lider kripto para şu anda 16.000 ila 18.000 dolar gibi dar bir aralıkta işlem görüyor. Analist, bu yatay fiyat hareketinin de bir birikim olduğu tezini güçlendirdiğini söylüyor.

Bununla birlikte Willy Woo, BTC’nin göstergelerinin yakın zamanda dip yaptığının da altını çiziyor. Özellikle dolaşımdaki arzın dibi gördüğünü ifade ediyor. Ancak aşağı yönlü eğilim gösteren bu göstergeler ve trend çizgisinin bir kırılmayı hazırladığını da ekliyor. Bu trend çizgisinin yukarı kırılması için ihtiyaç duyulan şey ise bir birikim süreci. Analist Bitcoin’in şu anda çok aylı birikim sürecinde olduğunu söyleyerek kırılmanın yakın olduğunun altını çiziyor. Ardından, önümüzdeki birkaç ay daha BTC’nin 18,000 ila 24,000 arasında hareket edeceğini ve daha sonra patlayacağını tahmin ediyor.

Analistlerin çıkmış tahminleri

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Dave The Wave, 2019 yılında Bitcoin fiyatının 6,400 dolara kadar gerileyeceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. Willy Woo ise, yine 2019 yılında, BTC fiyatının 3,000 dolara kadar değer kaybedeceğini öngörmüştü. O dönemde BTC fiyatı 7,000 doların üzerinde işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Birçok Bitcoin Tahmini Çıkan 2 Analist: Bu Seviyeler Geliyor!

Category:
News