Binance CEO’su Tek Tweetle Bu Bilinmeyen Altcoin’i Uçurdu!

binance-ceo’su-tek-tweetle-bu-bilinmeyen-altcoin’i-ucurdu!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bugün ilginç bir tweet paylaştı. CZ’nin bu paylaşımının ardından kripto piyasasında bilinmeyen bir altcoin’in fiyatı uçuşa geçti. Son verilere göre kripto paranın değeri yüzde 118 oranında arttı. Bu yükseliş, 35 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştiği için dikkat çekti.

Binance CEO’su tweet attı: Bu altcoin uçtu

5 Aralık Pazartesi günü, Oxford Dictionaries çevrimiçi bir oylama yaptı. Bu oylama, yılın kelimesini seçme üzerineydi. Dictionaries, Twitter’daki çevrimiçi topluluktan 2022’yi tek bir kelimeyle anlatması istedi. Bunun ardından topluluk, oybirliği ile “Goblin Mode” kelimesini seçti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance CEO’su Changpeng Zhao, 6 Aralık tarihinde “Goblin Mode” sözleriyle bir tweet paylaştı. CZ’nin yılın kelimesi seçilen Goblin’i paylaşmış olması son derece muhtemel. Ancak kripto piyasası, bu tweet’i farklı yorumlamış gibi duruyor.

Tweet’in ardından BNB Chain üzerinde çalışan ve popüler olmayan bir altcoin projesi hızla yükselişe geçti. BNB Chain tabanlı, NFT odaklı altcoin’lerden olan GOBLIN Coin 35 dakikada 8 artış yaşadı. Ancak fiyat bu ani rallinin ardından düşüşe geçti ve şu anda 0.0000000011 dolardan işlem görüyor. Özellikle CoinMarketCap verilerine göre GOBLIN, 4.235,62 dolarlık bir işlem hacmine sahip. Fiyat kısa sürede düştüğü için son 24 saatte Goblin yalnızca %2,18 arttı. Piyasadaki token arzı maksimum 100 trilyon olarak belirlenmiş ve dolaşımdaki mevcut arz hakkında bir bilgi yok.

GOBLIN Coin nedir?

Goblin Coin çoğunlukla oyun geliştirici ve NFT sektörüyle ilgilenen bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre oyun geliştiricileri, özel oyun içi öğelerin NFT biçimli ön satışını yapma avantajı elde ediyor. Goblin’de gerçekleşen bu satış yoluyla nakit getiri de elde edebiliyorlar. Bununla birlikte proje, bağımsız bir oyun geliştirme merkezi olan Goblin Coin GameFi Labs’a da sahip. Web 3.0 çağına yaklaştığımızı düşünürsek bu tür özellikler önemli. GameFi Labs, Blockchain oyunları oluşturma sürecini kolaylaştırıyor. Bunu ise, geliştiricilere eksiksiz bir GameFi oyun tasarım sistemi ve teknik destek sağlayarak yapıyor.

Goblin Mode nedir?

“Goblin Mode” (Türkçe Goblin Modu), bir davranış biçimini tanımlamak için kullanılıyor. Bu davranış, tipik olarak sosyal kuralları ve beklentilere aykırı oluyor. Bununla birlikte, kendine düşkün, tembel ve açgözlü şekilde davranan kişilere karşı kullanılıyor. İlk olarak 2009’da Twitter’da görülen “Goblin Mode”, 2022’de dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından kullanılmaya başlandı. Bunun nedeni COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan karantinaya karşı ayaklanan insanlara karşı kullanılmasıydı. Kelime Binance CEO’su CZ’nin de kullanmasıyla kripto dünyasında popüler hale gelecek gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’su Tek Tweetle Bu Bilinmeyen Altcoin’i Uçurdu!

Category:
News