2023’te Yükselmesi Beklenen 7 Yeni Kripto Para (Sponsorlu)

2023’te-yukselmesi-beklenen-7-yeni-kripto-para-(sponsorlu)

İnsanlar çok uzun yıllardır farklı araçları kullanarak yatırım yaptılar. Başlarda yatırım olarak, temel gıda ürünleri yapılırdı fakat daha sonra dünyamız gelişti ve artık madenler ve para birimleri gibi araçlara yatırım yapılmaya başlandı. Modern dünyanın temel sorunlarından biri olan enflasyon nedeniyle bu yatırımların zamanla değerini koruyacak ve hatta uzun vadede kazanç getirecek araçlar olmasına özen gösterildi. 

İşte kripto varlıklar da bu yatırım araçlarının günümüzdeki en popüler versiyonu olmayı başardılar. Özellikle hızlı ve değişken yapısı sayesinde kısa vadede bile kazanç getiren bu araçlar ilerleyen yıllardan çok daha gelişecek gibi görünüyor.

Kripto varlıklar görece yeni sayılacak bir yatırım aracı olsalar da her sene yeni coinler piyasaya girerek yatırımcılara sunuluyor. Biz de bu makalemizde 2023 yılında yükselmesi beklenen kriptolar ve onların arkalarındaki projeleri inceleyeceğiz. Eğer siz de 2023 yılında kripto varlıklara yatırım yapmak istiyorsanız makalemiz sizin için rehber  niteliği taşıyor olabilir.

Yükselmesi Beklenen Coinler

1- D2T (Dash 2 Trade) – Satın Alabileceğiniz En İyi Kripto Para

2- IMPT (IMPT.io) – Çevre Dostu ve Yüksek Potansiyelli Kripto Para

3- RIA (Calvaria) – Oyun Dünyasının Geleceği Olan Kripto Para

4- TAMA (Tamadoge) – Piyasanın Yeni Popüler Meme Kriptosu

5- SOL (Solana) – ETH’nin Yerine Geçmek İçin Yola Çıkan Kripto Para

6- BNB (Binance Coin) – En Popüler Platformun Yerel Kriptosu

7- SHIB (Shiba Inu) – Geçtiğimiz Yıl En Çok Ses Getiren Meme Coin

1- D2T (Dash 2 Trade) – Satın Alabileceğiniz En İyi Kripto Para

Dash 2 Trade, kripto piyasasına yeni giriş yapan bir analiz ve bilgi platformudur. Bu hedefle yola çıkan Dash 2 Trade platformu, kullanıcılara analiz, grafik ve analist yorumları sunuyor. Bu destek araçlarını kullanan yatırımcılar da en doğru ve yüksek kazanç oranı yakalayabilecekleri projelere yatırım yapma imkânı buluyor. 

Yeni kripto yatırımı yapmaya başlayan yatırımcılar için kullanılması zor gibi gözüküyor olsa da platformda yer alan basit eğitimler sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor. İleri düzeydeki yatırımcılar ise platformdaki araçları rahatlıkla kullanıp yatırımlarını yapabiliyor.

Güçlü Ethereum alt yapısıyla dikkat çeken D2T ise platformun yerel tokenidir. Henüz ön satış aşamasını bitirmemiş olan D2T, satışa çıktığı ilk gün içinde tam 500 bin dolar tutarında bir yatırım almayı başardı. Piyasaya sürülecek olan toplam arz miktarı 1 milyar adet olarak belirlenen D2T, ilk 700 milyon adet coini ön satışta yatırımcısına sundu. 

Şu anlık piyasa değeri 0,0476 dolar olan D2T, bir sonraki satış aşamasında 0,05 dolar civarında bir piyasa değerine ulaşmayı hedefliyor. Bu yükselme hedefi baz alındığında D2T kripto coini, yatırımcılar için önemli kazanç sağlaya bilmesi ile birlikte yükselmesi beklenen coinler arasında büyük bir yatırım potansiyeli taşıyor.

2- IMPT (IMPT)- Çevre Dostu ve Yüksek Potansiyelli Kripto Para

Kripto varlıklar, üretimleri ve saklanmaları sırasında çok yüksek miktarda enerji harcadıkları nedeniyle toplumun belirli bir kesimi tarafından kötü gözle bakılan bir konumdalar. Ancak bu bakış açısını değiştirmek için yola çıkan kripto para projeleri, çevre dostu yapıları ve düşük enerji tüketimleri ile kripto yatırımlara yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. 

Yükselmesi beklenen kriptolar listemizin ikinci sırasında IMPT bulunuyor. IMPT’nin en önemli özelliği yalnızca bir para kazanma aracı olmamasıdır. Az önce bahsetmiş olduğumuz toplumsal soruna bir çözüm sunan bu proje, doğayı korumayı kendisine temel amaç olarak edinmiş bir yapılanmadır ve yatırımcılarına karbon ofset programına dahil olma imkanı tanır. Bu yönüyle diğer tüm coinlerden ayrılan IMPT, şimdiden piyasada kendisine önemli bir yer edinmeyi başardı.

Yatırımcılarının yaptığı alım satımlar sayesinde  karbon kredisi kazanmalarını sağlayan IMPT, bu şekilde iklim krizi ve çevre sorunlarına pozitif yönde katkı sağlamanıza yardımcı oluyor. Ethereum tabanlı olan bu altcoinin arkasında ticaret ve telekomünikasyon alanında çok uzun yıllar çalışmış olan kişiler bulunuyor. Bu yönüyle çok sağlam bir altyapıya sahip olan IMPT, yatırımcılar için çok önem verilen bir proje haline geldi. 

Şu an ön satışta bulunan IMPT altcoinin güncel piyasa değeri 0,023 dolar olarak belirlenmiş durumda. Listedeki diğer kripto coinlere kıyasla daha düşük bir ön satış artış oranına sahip olan IMPT, sunduğu büyük çaplı proje sayesinde uzun vadede sektördeki en kazançlı projelerden biri olacak gibi gözüküyor.

3- RIA (Calvaria) – Oyun Dünyasının Geleceği Olan Kripto Para

Kripto varlıklar yalnızca yatırım dünyasına veya ödeme yöntemlerine yeni bir soluk getirmedi. Bunların yanı sıra oyun dünyasının da yeni boyutlara ulaşmasını sağladı. Özellikle P2E (Oyna-kazan) mantığındaki oyunların artmasıyla birlikte kripto varlıkların oyunlara entegrasyonu da hızla gelişti. Ortaya çıkan kripto oyunlar, hem yatırımcılar hem de oyuncular için iyi bir alternatif oluşturdular. 

Calvaria kart savaşı temelli bir kripto oyun projesidir. Strateji ve tekniği bir arada kullanmanız gereken oyunda sahip olduğunuz farklı yeteneklere sahip kartlar aracılığıyla rekabet etmenize olanak sağlıyor. Son dönemin sevilen oyun türlerinden birini hayata geçiren Calvaria, yalnızca yatırımcılara hitap etmeyen yapısıyla dikkat çekiyor. Oyunu oynamak için bir kripto yatırım zorunluluğu bulunmayan Calvaria, böylece tüm oyun camiası tarafından merakla beklenen bir proje olmayı başarıyor.

Sektörün en önde gelen birçok kripto para borsası ile ortaklık anlaşması bulunan bu proje, toplamda 1 milyar adet RIA tokeni yatırımcıya sunacak. 0,01 dolar tutarında bir değerle ön satışa çıkan RIA, ikinci ön satış aşamasında 0,055 dolar tutarında olacak. 

Yalnızca ön satış aşamalarında bile bu kadar fazla bir yükseliş trendi yakalamayı başaran proje, oyunun beta aşamasının bitmesi ve RIA token ön satışlarının tamamlanmasının ardından en çok yükselecek coinler listelerinin başında olacak gibi gözüküyor. 

4- TAMA (Tamadoge) – Piyasanın Yeni Popüler Meme Kriptosu

Dogecoin’in yakaladığı inanılmaz yükselişin ardından birçok meme coin piyasaya sürüldü. Tıpkı Dogecoin gibi bir başarı yakalamayı hedefleyen bu coinler, yatırımcılar için farklı alternatifler oluşturdular. Tamadoge projesi ise yalnızca bir meme coin olmaktan çok daha fazlasıdır.  Kurmayı planladıkları evren, ürettikleri oyun ve NFT projesi sayesinde günümüzün en çok gelecek vadeden meme coin girişimlerinin başında gelmektedir. 

İlhamını doksanlı yılların meşhur oyuncağı Tamagotchi’den alan Tamadoge projesi, yarattığı evrende kendi sanal hayvanlarınızı oluşturmanıza, bu hayvanları istediğiniz şekilde düzenlemeye ve diğer kullanıcılarla rekabet etmenize olanak sağlıyor. Bu rekabet sonucu kazandığınız TAMA tokenlerini kripto varlık takasında kullanabilir, evcil hayvanlarınızı NFT olarak üretelibir veya yatırım aracı olarak cüzdanınızda saklayabilirsiniz.

TAMA tokeni ise piyasada kendisine inanılmaz bir destek buldu. Henüz ön satış aşamasında toplamda 19 milyon dolarlık bir yatırım alan TAMA, bu yönüyle yatırımcılar tarafından ne kadar beklendiğini kanıtlamış oldu. Özellikle 0,022 dolar olan değerini göz önüne alırsak TAMA tokenin, 2023 yılında en çok yükselecek coinler arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Birçok analist tarafından da aynı şekilde yorumlanan TAMA, şu an için sahip olduğu günlük 3 milyon doların üstünde bir işlem hacmiyle bu yorumların ne kadar doğru olduğunu kanıtlıyor.

5- SOL (Solana) – ETH’nin Yerine Geçmek İçin Yola Çıkan Kripto Para

2023 yılında yükselmesi beklenen coinler arasında Solana önemli bir yer taşımaktadır. Özellikle projenin hedeflediği yer göz önüne alındığı zaman bu yükseliş beklentisi daha da gerçekçi bir hal almaktadır. Çünkü Solana (SOL), kripto varlık dünyasının en popüler coini ve blok zincir tabanı olan Ethereum’un yerine geçmeyi hedeflemektedir.

İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen SOL, İsviçre merkezli Solana Vakfı tarafından resmi olarak 2020 yılında hayata geçirilmiştir. Çok kısa sürede biten işlem vadeden Solana, hem küçük çaplı yatırımcılar için hem de büyük yatırımlar yapan firmalar için çok iyi bir alternatif oluşturmuştur. Bunun yanı sıra ölçeklenebilirliği artıran “Proof of History” özelliği sayesinde de yatırımcılar çok daha güven duyduğu bir platform ortaya koymuştur.

Listelenen piyasa fiyatı bugünlerde 31 dolar olarak ilerleyen SOL, bu fiyat baz alındığı zaman listede yer alan diğer coinlere göre daha yüksek bir alım noktasında bulunmaktadır. Ancak güncel olarak 11 milyar doların üzerindeki market hacmiyle birlikte bu değeri fazlasıyla karşılayan SOL, ilerleyen yıllarda iyi bir yükseliş trendi yakalaması beklenen coinlerin başında gelmektedir. Bu beklentiyle birlikte yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Solana, sahip olduğu güvenli yapısıyla da kripto para dünyasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

6- BNB (Binance Coin) – En Popüler Platformun Yerel Kriptosu

Kripto varlıkların takaslanması ve yatırım yapılmasına ortam sağlayan kripto para borsaları, birbirleriyle rekabet etmek için farklı inovasyonlar sunmaktadırlar. Özellikle düşük komisyon oranları sayesinde dünyada en önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, piyasaya sürdüğü coinle de rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

2023 yılında en çok yükselmesi beklenen kripto coinlerin başında gelen BNB, Binance borsasının önlenemez yükselişi ile birlikte günlük 1 milyar doların üzerinde bir işlem hacmine ulaştı. Toplamda 51 milyarlık işlem hacmi olan BNB, 323 dolar adet fiyatına rağmen listemizdeki en yüksek kazanç vadeden coinlerden biridir. 

Çünkü analistler tarafından önümüzde 5 yıl içinde 5000 dolar fiyatını görmesi ve daha sonrasında da 10 bin dolar civarına yükselmesi bekleniyor. Yakın zamanda oldukça popüler bir diğer borsa olan FTX’in native tokeni sert bir şekilde darbe aldı. Yatırımcıların bu gibi benzer bir durumda kalmamak için köklü ve güçlü kripto borsalarının yerel tokenine yatırım yapması gerekir.

7- SHIB (Shiba Inu) – Geçtiğimiz Yıl En Çok Ses Getiren Meme Coin

Tıpkı Tamadoge gibi Shiba Inu da meme coin furyası içerisinde oluşturulan kripto para birimidir. Bildiğiniz üzere Elon Musk ve sosyal medyanın desteğiyle piyasanın en önemli coinlerinden olan Dogecoin, meme sektörünün başlamasına sebep oldu. SHIB ise bu furyanın en başarılı ve yatırımcısına en çok kazandıran coini olmayı başardı.

Shiba Inu, 2020 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğü zaman coin, 0,00000000051 dolar değeriyle piyasaya giriş yapmıştı. Coinin değeri geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında ise ani bir artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0008 dolara ulaştı. Bahsi geçen dönemde yüzde 15 milyonun üzerinde bir yükseliş trendi yakalayan SHIB, yatırımcıların en gözde coini olmuştu.

SHIB, 2021 yılında yaşadığı bu inanılmaz artışın ardından bir süredir durağan bir seyirde ilerliyor. Ancak analistler, durgun geçen bu dönemin ardından SHIB coinin 2023 yılında büyük bir ivme yakalayacağını düşünüyor. 1 dolar civarına çıkmasını bekledikleri coin için ise şu dönemler ciddi bir alım noktası olarak görülüyor.

Özet

Kripto varlıklar dünyayı değiştirdikleri gibi kendileri de sürekli değişim ve gelişim halindedirler. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yeni coin projesi piyasaya giriş yapıyor ve yatırımcılara sunuluyor. Farklı alanlarda ortaya çıkan bu projelerin bazıları çevre sorunlarına dikkat çekerken bazıları oyunculara hitap ediyor. Kimi coinlerse büyük yatırım ve kazanç imkanı sunarak dikkat çekiyor.

Bu makalemizde 2023 yılında en çok yükselmesi beklenen ve yatırımcısını mutlu etmesi hedeflenen coinleri inceledik. Toplamda incelediğimiz yedi coinin ardından en çok heyecan veren projelerden biri olan D2T’yi nasıl satın alabileceğinizi adım adım anlattık. Umarız listemiz sizler için yararlı olur. Başka bir makalede görüşmek üzere.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 2023’te Yükselmesi Beklenen 7 Yeni Kripto Para (Sponsorlu)

Category:
News