Palantir CEO’su: Çok Sayıda Kripto Şirketi ve Altcoin Batacak!

palantir-ceo’su:-cok-sayida-kripto-sirketi-ve-altcoin-batacak!

Birkaç kripto para birimi projesi çökerek yaygın bir piyasa düzeltmesine yol açtı. Bu nedenle, endüstri oyuncuları durumun gelecekte daha da kötüleşebileceği konusunda uyarıyorlar. Yazılım şirketi Palantir’in CEO’su Joe Lonsdale, Fox News’e verdiği bir demeçte özellikle bazı merkeziyetsiz altcoin projeleri için daha fazla düşüş bekliyor.  İşte detaylar…

Palantir CEO’su, merkeziyetsiz Bitcoin ve altcoin projeleri için çöküş bekliyor

Yazılım şirketi Palantir’in kurucu ortağı ve yatırımcısı Joe Lonsdale, bir açıklama yaptı. “Genel olarak, çoğu şeyin çökeceğini düşünüyorum” dedi. Çeşitli kripto kredi platformları, kripto paralar ve ekosistemin diğer parçaları için “Bir saadet zinciriydi. Hiçbir anlam ifade etmiyordu,” ifadelerini kullandı.  

Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin Açıklandı: İşte Beklentiler!

Ancak Lonsdale, kripto para birimlerinin kalıcı olacağını vurgularken, çoğu merkezi varlığın en çok etkileneceğini belirtti. Lonsdale, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Genel olarak, çoğu şeyin çökeceğini düşünüyorum. Çeşitli kripto kredi platformları, kripto paralar ve ekosistemin diğer parçaları bir saadet zinciriydi. Hiçbir anlam ifade etmiyordu. Düzenlemeye tabi olmayan şeylerin bulunduğu herhangi bir durumda da bu beklenir.

Kripto sektöründe merkeziyetsiz platformlara olan ilgi artıyor

Gerçekten de, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi FTX kripto para borsasının çöküşü, kripto para piyasasını sarstı. Bu da sektörün sürdürülebilirliğini sorguladı. Belirsizliğe rağmen, Lonsdale, kripto para birimi teknolojisinin, finansal özgürlüğün teşvik edilmesi karşılığında sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak gibi gelecekte daha fazla kullanım durumu olacağını savundu. Lonsdale, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Daha merkezi olmayan bir güce sahip olmak ve Bitcoin gibi bir şeyin var olması mantıklı. İnsanların Rusya’dan, Venezuela’dan, Çin’den para çıkarmasına yardımcı oldu. Mali sistem açısından vatandaşlarına gerçekten kötü davranan hükümetlerden daha fazla özgürlük sağlıyor. Açık konuşmam gerekirse ben bizim Fed’e de güvenmiyorum.

İşte Haftaya BTC, DOGE ve Altcoinleri Fiyatlayacak 7 Şey!

Uzun vadede görüşleri olumlu

Lonsdale, iflas ilan eden bazı şirketlerin “çok fazla yolsuzluk yaşadığını” söyledi, ancak yalnızca FTX’in adını verdi. “Uzun vadede, kriptonun iyi gittiğini” düşündüğünü söyledi. Ancak son üç, dört yılda görülen şeyin ucuz paranın yönlendirdiği spekülatif bir balon olduğunu düşünmekte.  Ponzi oluşumlarının fiyatları yükselttiğine dikkat çekti. Bu nedenle birçok kripto para ve projenin batacağını düşünmekte.  

Ancak Lonsdale’e göre, kripto para piyasalarındaki son kargaşaya rağmen, kripto tabanlı teknolojiler daha fazla yetenek geliştirmeye devam edecek. Lonsdale, kripto para birimlerinde kullanılan Blockchain teknolojisinin, geleneksel hükümet veya banka altyapısı kullanılmadan fonların çevrimiçi olarak aktarılmasına olanak tanıdığını ve parayı küresel olarak taşımak için yeni ve önemli bir yol sağladığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Palantir CEO’su: Çok Sayıda Kripto Şirketi ve Altcoin Batacak!

Category:
News