Herkes Şakın: Dev Bankadan, İnanılmaz BTC ve Altın Tahmini!

herkes-sakin:-dev-bankadan,-inanilmaz-btc-ve-altin-tahmini!

Çok uluslu banka Standard Chartered, FTX çöküşünün iyileşme döneminde, 2023 yılı için altın ve BTC tahminlerini paylaştı. Bankanın beklentileri kripto para yatırımcıları için pek iç açıcı değildi.

Standard Chartered, FTX’in çöküşünden sonra Bitcoin ve altın tahminlerini güncelledi

Bankanın küresel araştırma başkanı Eric Robertsen, 4 Aralık’ta yatırımcılara gönderdiği bir notta, 2023’te Bitcoin için potansiyel olumsuzlukları ele aldı. Robertsen, Bitcoin’in 2023’te 5.000 dolara kadar düşeceğini öngörüyor. Analizlerde, fiziksel altında bir artışla ilişkili olarak Bitcoin’in değerindeki olası bir düşüşü değerlendirdi.

Robertsen ayırca, 2022’deki faiz artışlarının yeni yılda tersine dönebileceğinden söz ediyor. Bununda kripto para piyasasına “daha fazla iflas” ve “olumsuz duygu” çekeceğini söylüyor. Stratejistin 5.000 dolarlık fiyat tahmini, Bitcoin için mevcut piyasa değerinden p’lik bir düşüş anlamına gelecek. Diğer yandan altın tahminlerinde, 0’a varan bir artış ortaya koydu. Robertsen’in tahminlerine altcoin fiyatı ons başına 2.250 dolara ulaşabilir.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, 2022’nin kapanış ayları, kripto para piyasası için oldukça çalkantılıydı. Sam Bankman-Fried’in şirketleri FTX ve Alameda Research’ün çöküşü, ayı piyasasında şok dalgalarına neden oldu. Ayrıca, bağlantılı şirketlerin ve altcoin projelerinin iflası takip etmesi ikincil hasara yol açtı. Kripto kredi platformu BlockFi’nin 28 Kasım’daki iflas duyurusu, yüksek profilli şirketlerinde ateş altında olduğunun göstergesiydi.

Bu arada, bazı kripto savunucuları, 2023 görünümü için zıt beklentiler ortaya koyuyor. Örneğin, Blockchain yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’in gelecek yıl 250.000 dolara ulaşacağını öne sürdü. Böylece, FTX iflasının kullanıcılar daha fazla merkezsizliğe, BTC’nin benimsenmesine ve öz gözetimin artmasına yol açacağına olan inancını vurguladı.

Tim Draper, yeni yılda Bitcoin rallisi bekleyen tek isim değil

Makro piyasa analisti Henrik Zeberg, Kasım ayının sonlarında, 100.000 dolar sınırını aşan rallinin altını çizmişti. 24 Kasım tarihli bir tweet’te Zeberg, Bitcoin’in hala diğer riskli varlıklar gibi davrandığını belirtti. Ancak, özellikle “altın gibi olmadığını” ileri sürdü. Makro analist için piyasada son bir ralli BTC fiyatının 100.000 doların üzerinde çıkmasında yeterli olacak.

Zeberg’e benzer şekilde, riskten korunma fonu yöneticisi Mark Yusko, ekosistem bir sonraki halving beklentisiyle BTC biriktirmeye başladığında, 2023’ün ikinci çeyreğinde Bitcoin’in bir sonraki büyük boğa koşusunun potansiyel başlangıcını duyurdu. Yusko’ya göre, bir sonraki Bitcoin halving beklentisi, 2023’te bir kripto rallisini ateşleyecek. Bitcoin’in blok ödüllerini her dört yılda bir yarı yarıya azaltan halving mekanizması, tarihsel olarak boğaydı. Bir sonraki halving için tarihin 2024 başlarında gerçekleşmesi öngörülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Herkes Şakın: Dev Bankadan, İnanılmaz BTC ve Altın Tahmini!

Category:
News