Elon Musk’ın Platformu Bu Coini Övdü: Altcoin Pik Yaptı!

elon-musk’in-platformu-bu-coini-ovdu:-altcoin-pik-yapti!

Elon Musk onaylı OpenAI Vakfı’nın en yeni sohbet robotu ChatGPT, hafta sonu yazma yeteneğiyle Bitcoin ve altcoin topluluğunu kasıp kavurdu. Twitter onaylı kullanıcı Slashdot, ChatGPT’nin meme tokenı Dogecoin (DOGE) hakkında bir şiir yazmasını istedi. Bu gelişmenin ardından DOGE fiyatı sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

OpenAI’ın ChatGPT’si DOGE’u övdü

ChatGPT, DOGE’u küresel ödeme için meşru bir varlık olarak tanımlayan bir şiir yazdı. Twitter’ın milyarder sahibi Musk, ChatGPT’nin arkasındaki kar amacı gütmeyen ekip olan OpenAI’ı finanse etmişti. Gelişme ile birlikte kripto traderları, son 24 saatte 670 milyon doların üzerinde DOGE alıp sattı. Meme tokenı, yapay zeka (AI) destekli çözümden övgü aldı. ChatGPT, DOGE’u hesaba katılması gereken bir güç olarak nitelendirdi. Ayrıca sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için meşru bir varlık olarak tanımladı. ChatGPT’nin metninde aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Dogecoin sadece bir yenilik değil; birçok kişi tarafından işlemleri ve ödemeleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek ve kolaylaştırmak için kullanılan meşru bir para birimi biçimidir ve bu da onu gerçekten finans dünyasında değerli bir varlık haline getirir.

Dogecoin (DOGE)'i Unutun Koşu Bekleniyor

Bunun üzerine kripto para birimi topluluğu da, ChatGPT’nin efsanevi yazma yeterliliğini övdü. Yine de, DOGE’un kullanım alanı ve faydasına yönelik soru işaretleri kullanıcıların kafasında yer alıyor. OriginStamp tarafından yapılan bir araştırma makalesine göre, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto olan Dogecoin’in değerini destekleyecek gerçek dünyada hiçbir faydası yok ve varlık yalnızca spekülasyona dayanıyor.

Altcoin fiyatı yükseliş yaşadı

Özellikle, Dogecoin’in destekçisi Elon Musk, ChatGPT’nin arkasındaki kâr amacı gütmeyen ekip olan OpenAI’a sponsor oldu. Son zamanlarda, Twitter’ın DOGE’u bir ödeme çözümü olarak sosyal medya platformuna entegre edeceğine dair spekülasyonlar var. Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Twitter’ın yeni milyarder sahibi, özel bir toplantıdan Twitter 2.0’daki potansiyel değişikliklerin altını çizdi. Önerilen ödeme seçeneğinde bir boşluk bırakan slaytlar yayınladıktan sonra DOGE kullanımına dair spekülasyon arttı.

Bu sırada, son 24 saatte Dogecoin’in değeri yüzde 2.27 oranında arttı. Coin, 0.1026 dolardan 0.111 dolara ani bir sıçrama gerçekleştirdi. Böylece coin, haftalık bazda da en yüksek seviyesini kaydetmiş oldu. Yine de DOGE’un 8 Mayıs 2021’de kaydettiği 0.73 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin bir hayli altında kaldığını belirtmek gerek. Mevcut fiyatıyla DOGE, rekorunun yüzde 85.45 kadar altında kalıyor. Musk’la bağlantılı gelişmelerden etkilenen DOGE’un ileriki süreçte nasıl hareket edeceğini ise zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Elon Musk’ın Platformu Bu Coini Övdü: Altcoin Pik Yaptı!

Category:
News