Elon Musk (Twitter) Yeni Coin mi Çıkarıyor? Bu Altcoin Sıçradı!

elon-musk-(twitter)-yeni-coin-mi-cikariyor?-bu-altcoin-sicradi!

Gerçekleşen tahminleriyle tanınan veri madencisi Jane Wong, kripto yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir iddia ortaya attı. Wong, Twitter’ın kodlarını inceledi ve ilginç bir şey fark etti. Buna göre veri madencisi, Twitter’ın kodlarında yeni bir altcoin için ipuçları olduğunu söyledi. Wong’un iddiasına göre Elon Musk, Twitter’da kullanılmak üzere coin çıkarmaya hazırlanıyor. İddianın kripto topluluğunda yayılmasıyla bir altcoin projesinin fiyatı uçuşa geçti.

Elon Musk, Twitter için yeni coin mi çıkaracak?

Twitter’ın kodlarından elde ettiği bilgileri halka duyurmasıyla üne kavuşan Jane Wong yeni bir iddia ortaya attı. Buna göre Wong, incelediği kodlarda yeni bir altcoin projesine dair bilgiler bulduğunu söyledi. Wong’un bulduğu bilgiler, Twitter Coin’e aitti. Elon Musk tarafından da geçmişte desteklenen veri madencisi, geçmişte doğru çıkan bir dizi tahmin paylaşmıştı. Örneğin geçtiğimiz günlerde, Twitter’a eklenmesi planlanan bir özelliği ortaya çıkardı. Buna göre Twitter, karakter sınırını aşan tweet’leri otomatik olarak thread’e dönüştürecekti. Musk, bu olaydan sonra Wong’a desteğini açıkladı.

Twitter Coin

Kripto para piyasası halihazırda yeni yıl yükselişinde gibi duruyor. Bitcoin 3 haftanın en yüksek seviyesini gördü ve yükselişin devam edeceğini düşünenlerin sayısı az değil. Bununla birlikte Elon Musk, Twitter için yeni bir coin çıkarırsa, bunun büyük bir etki yaratması mümkün. Musk’ın rüzgarını alan bir kripto para, piyasanın büyük coin’lerden biri olma potansiyeli taşıyor. Wong, GitHub sayfasında, Twitter Coin olduğunu iddia ettiği yukarıdaki görseli paylaştı. Ayrıca Twitter kodlarında “Coins” sekmesinin bir önbelleği olduğunu söyledi.

İddianın ardından bu altcoin sıçradı

Wong’un iddiasının ardından bazı topluluk üyeleri, bu yeni coin’in Dogecoin olduğunu düşündü. Bu nedenle, DOGE’ye yatırım yapanların sayısında bir artış gerçekleşti. Meme coin’in fiyatı kısa sürede ani bir yükseliş gördü. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin, Elon Musk’ın favori kripto para birimi. Milyarder, devamlı olarak DOGE’ye desteğini dile getiren paylaşımlar yapıyor. Elon Musk, Twitter’ı satın aldığında çoğu kripto yatırımcısı, bir kripto para entegrasyonu bekliyordu. Wong’un iddiası bunu destekliyor. Ancak Wong, DOGE’deki yükselişin ardından bir açıklama yaptı:

“Paylaştığım Twitter kodlarında “bağışlar” ve “twitter coin”in ne olduğuna dair hiçbir bilgi bulunmuyor. Bunun DOGE ile ilgili olup olmadığı konusunda ise bir fikrim yok.”

Altcoin fiyatı bu paylaşımın ardından biraz geri çekildi. Gün içinde 0,11 doları gören DOGE fiyatı, şu anda 10,64 dolardan el değiştiriyor. Elon Musk, favori kripto para birimini her daim destekledi. Bu nedenle gelecekte gerçekleşeceği düşünülen kripto para entegrasyonundan DOGE’nin pay alması olası. Bu olursa, Dogecoin fiyatı büyük bir yükseliş yaşayabilir. Ancak şu an için her şey belirsizliğini korumaya devam ediyor. Musk, şu ana kadar Wong’un iddialarına bir yanıt vermedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Elon Musk (Twitter) Yeni Coin mi Çıkarıyor? Bu Altcoin Sıçradı!

Category:
News