Binance Destekli Altcoin’den Kritik Duyuru: Balinalar Satıyor!

binance-destekli-altcoin’den-kritik-duyuru:-balinalar-satiyor!

Dünyanın lider kripto para borsası Binance, zaman zaman bazı altcoin projelerini yatırım yoluyla destekliyor. Bu projelerden biri yakın zamanda kritik bir duyuru yaptı. Buna göre proje, arzı dengelemek amacıyla token geri alım planı hazırladı ve duyurdu. Ancak duyuru, yatırımcılar arasında paniğe yol açtı ve kripto paranın fiyatı sert bir şekilde düştü. Analistler, balinaların yaptığı büyük satışlar konusunda yatırımcıları uyardı.

Binance destekli altcoin, token geri alım planını açıkladı

Binance destekli kripto oyun platformu BinaryX, yerel altcoin varlığı olan BNX için geri alım planını duyurdu. BNX tokenlerini geri alacağını bildiren proje, yaklaşan kurtarma planının detaylarını da açıkladı. Duyuru, projenin çekirdek ekibinin Binance’te saatte 4 milyon BNX dumping yaptığına dair söylentilerin ortaya çıkmasının ardından geldi. Bu söylentiler nedeniyle tokenin fiyatı P’nin üzerinde düşüş yaşadı. Durumu kontrol altına almak için proje ekibi, iddiaların doğru olmadığını savundu.

Proje, 3 Aralık’ta bir tweet paylaşarak konu ile ilgili yatırımcılarını bilgilendirdi. Buna göre proje ekibi, iddiaların aksine “tek bir BNX bile” satmadı. Ayrıca projenin tüm operasyonlarının “sorunsuz çalıştığı” da tweet’te yer alıyordu. Geri alım duyurusuna rağmen, tokenlerin hangi fiyattan geri satın alınacağı belirsizliğini korumaya devam etti. Ekip, bu konuda şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Panik halindeki BNX sahipleri, altcoin varlıklarını satmaya başladı. Bunlar arasında balinalar ise başı çekti.

BinaryX (BNX) fiyatı son 24 saatte yüzde 50’nin üzerinde düştü

Ekibin açıklaması, Binance tarafından desteklenen altcoin projesine yatırım yapan kullanıcıları rahatlatmadı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere altcoin, söylentilerin ortaya çıkmasından sonraki 24 saat içinde P’den fazla düştü. Coingecko’nun verilerine göre, BinaryX fiyatı 25 Ocak 2022’de 17,17 dolardan işlem görüyordu. Ancak varlık, kripto para birimlerinin olası bir FTX bulaşmasına ilişkin endişelerle boğuştuğu Kasım ayında yükseldi. BNX fiyatı bu son bir ayda 171,34 doları görmeyi başardı. Ancak son iddiaların bir sonucu olarak fiyat, 126 dolardan 64,66 dolara kadar düştü.

Balinalar, fiyat oynaklığından kâr elde ediyor

Bu arada balinalar ve diğer yatırımcılar, Binance destekli altcoin’deki yüksek oynaklıktan fayda sağlıyor. Buna göre short’lar, oynaklıktan yüksek oranda kâr elde ediyor. “0xRajee” ve kripto analist “Elle” de dahil olmak üzere birçok trader, BinaryX (BNX) piyasasında short’luyor. Ayrıca, PancakeSwap likidite sağlayıcıları, yaygın korku ve belirsizlik nedeniyle BNX piyasasından çekildi. Kripto para analisti King Crypto, iki PancakeSwap balinasının 20,000’den fazla BNX jetonunu geri çektiğini söyledi. Ardından, BinaryX fiyatının daha da düşebileceği konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance Destekli Altcoin’den Kritik Duyuru: Balinalar Satıyor!

Category:
News