Ortalık Karıştı: Bu Bitcoin Borsasına Baskın Yapıldı!

ortalik-karisti:-bu-bitcoin-borsasina-baskin-yapildi!

Kasım ayında para çekme işlemlerini durduran bir Bitcoin borsasının çalışanları tehdit altında. Yeni raporlar, mağdur yatırımcıların şirketin adreslerine baskın yaptığını bildiriyor.

İflas eden Bitcoin borsasının yatırımcıları çalışanlara saldırıyor

2018 yılında kurulan kripto para borsası Atom Asset Exchange (AAX), 13 Kasım 2022’de tüm para çekme işlemlerini askıya aldı. Borsa şimdi Nijerya’daki kullanıcılarının Lagos’taki ofislerine baskın düzenlediği ve çalışanlara saldırmaya başladığı bildirildi. Olay, Nijeryalı kripto ve Blockchain savunuculuk grubunun bunu yapmaktan kaçınmasını istemesinden birkaç gün sonra meydana geldi. Bu arada, AAX’in eski başkan yardımcısı bir tweet’te “artık marka yok ve güven kırıldı” dedi.

Yerel raporlar, bir grup mağdur Nijeryalı yatırımcının borsanın Lagos’taki ofislerine baskın düzenlediğini aktarıyor. Öfkeli kalabalık, 12 Kasım’da yürürlüğe giren para çekme işlemlerine ilişkin dondurma uygulamasının kaldırılmasını talep ediyor.

İddiaya göre, Nijerya Blockchain Teknoloji Derneğ (SIBAN) daha önce planlanan bir saldırıyı engellemeyi başardı. Savunuculuk grubu ayrıca, Hong Kong merkezli kripto borsasının üst düzey yöneticilerinin Nijerya merkezli çalışanları ile iletişim kurmayı kestiğini de ortaya çıkardı. SIBAN, 28 Kasım tarihli kamu duyurusunda AAX’ye yönelik saldırıları engellemeye çalışmıştı:

AAX Ülke Yöneticisini (Nijerya), diğer yerel personeli ve ülke çapındaki AAX elçilerini taciz etmekten veya mağdur etmekten memnun olmayan veya öfkeli herhangi bir kullanıcıyı veya yatırımcıyı caydırıyoruz. Bu kişiler de hoşnutsuz kullanıcılar ve yatırımcılarla aynı durumla karşı karşıyadır.

AAX kullanıcıları iflastan habersizdi

Bu arada savunuculuk grubu, AAX ve kurucularına yönelik bir mesajla borsaya yükümlülüklerini hatırlattı. Ayrıca, AAX ve Nijeryalı çalışanların halkın güvenini yeniden kazanmak için atması gereken bazı adımlar önerdi:

Kullanıcıları korumak, kamu duyurusunda övündüğü gibi AAX’in en yüksek önceliği ise, AAX bir yandan kendisi ile Nijerya’daki yerel personeli ve diğer yandan AAX ile Nijeryalı kullanıcıları arasındaki iletişimi köprüleyerek boşlukları kapatmak için derhal adımlar atmalıdır.

Usta İsimler 4 Kripto Para Açıkladı: 28x Yapabilir!

AAX, son güncellemesinde (18 Kasım), kullanıcılara “birçok yeni gelişme” olduğunu söyledi. Bununla birlikte, “topluluktaki çok sayıdaki soruyu yanıtlamak için daha fazla zamana” ihtiyaç duyduğunu belirtti. Borsa, genel duyurular ve güncellemeler için resmi kanal aracılığıyla daha fazla güncelleme yayınlayacağını söylüyor. Bununla birlikte, en son 28 Kasım’da yeni güncellemeler yayınlamıştı.

Kripto platformunun başkan yardımcısı Ben Caselin’in ani istifası yatırımcı güvenini tamamen ortadan kaldırıyor. Açıklamalarında “marka artık yok” demesi kullanıcıları daha da öfkeli hale getirdi. Bu da kripto borsasının yakın zamanda faaliyetlerine devam edemeyeceği yönündeki spekülasyonları ateşledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, FTX’te 11 Kasım iflasını duyurmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ortalık Karıştı: Bu Bitcoin Borsasına Baskın Yapıldı!

Category:
News