DOGE Unutuldu: Akıllı Para, Bu 2 Coinden Çantalarca Alıyor!

doge-unutuldu:-akilli-para,-bu-2-coinden-cantalarca-aliyor!

Kripto para balinalarını DOGE gibi meme coin’lerine hep ilgisi olmuştur. Ancak, son zamanlarda balinaların ilgisi farklı projelere kaydı. WhaleStats, MANA’nın şu anda ilk 2.000 ETH balinası arasında en çok tutulan altcoin olduğunu paylaştı. Bu arada, balina yatırımcı grubu Cardano’yu (ADA) topluyor.

DOGE ile birlikte ADA da balinaların menüsünde

WhaleStats, çeşitli ağlardaki büyük kripto yatırımcılarının faaliyetlerini takip eden bir portaldır. WhaleStats’a göre Cardano (ADA), Binance Smart Chain’deki ilk 2.000 balinanın son 24 saat içinde en çok satın aldığı varlıklardan biri haline geldi. Bu arada popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) de listede kendine yer buldu.

ADA, son haftalarda özellikle BNB holder’larının ilgisini ilk kez çekmiyor. Ayrıca, bu tür haber bültenlerinde düzenli olarak yer alıyor. Benzer birikimler daha önce Kriptokoin.com olarak Eylül ve Kasım aylarında rapor etmiştik. BNB Chain’deki ilk 100 balinanın şu anda 21,4 milyon ADA’sı var. Bu da 6,87 milyon dolara eşdeğer. ADA’nın bu yatırımcı grubunun toplam portföyündeki payı ise %0,86. Toplamda, BSC ağında 500.768 Cardano tutan adres var.

İki farklı kripto ekosistemi arasındaki bu tür bir örtüşme garip gelebilir. Ancak, sonuçta balinalardan bahsediyoruz. Bu nedenle finansal konu açıkça önce geliyor. Peki büyük yatırımcılar şu anda ADA’da hangi fırsatı görüyor?

Cardano (ADA) fiyat hareketi

Son üç haftadır ADA, son derece olumlu olan 0,3 dolar seviyesinin üzerinde tutunuyor. Aslında bu seviye, tavanın 0,4 dolarda bulunduğu koridorun alt ucu.

DOGE
ADA günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Analistlere göre, diğer her şey eşit olduğunda, ADA’nın fiyatı dibe vurmuş olabilir. Bu yüzden, muhtemelen balinaların artık biriktirmesi için cazip bir varlık haline geldi. Bununla birlikte, balinalar tarafından da olsa nispeten alım hacmi düşük. Bu nedenle, varlıkla ilgili yatırım kararlarında biraz temkinli hareket ettiklerini gösteriyor.

MANA artık ilk 2.000 Ethereum balinasının en popüler tokeni

WhaleStats’a göre, Decentraland (MANA) en büyük 2.000 ETH balinası arasında dolar cinsinden en büyük varlık içinde Lido Staked ETH’yi (stETH) çevirdi. Bu arada MANA, 24 saatlik %0,06’lık hafif bir artışın ardından 0,413 dolardan işlem görüyor. Altcoin, aynı zaman diliminde BTC’ye karşı %0,29 zayıfladı ve ETH’ye karşı %1,64 güçlendi.

DOGE
MANA günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

MANA’nın fiyatı şu anda günlük 20 EMA hattı tarafından yaklaşık 0,4260 dolar seviyesinde. Bu aynı zamanda MANA’nın son 2 haftadır işlem gördüğü paralel fiyat kanalının üst sınırı. Fiyat kanalı için alt sınır 0,368 dolar. Analistlere göre, şu anda günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) çizgisi, MANA’nın mevcut direnç seviyesinin üzerine çıkmasına neden olabilecek bir yükseliş bayrağı olan günlük RSI Standart Hareketli Ortalama (SMA) çizgisinin üzerinde konumlanıyor.

Analistler, direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmanın, muhtemelen MANA’nın 0,4632 dolara yükselmesini sağlayacağını söylüyor. Bu da ,1’lik bir kazanç anlamına geliyor. Bununla birlikte, direnç seviyesi devam ederse, MANA’nın mevcut fiyat kanalının alt bandına kadar düşebileceğini kaydediyorlar. Bu arada analistler, MANA’nın yarının işlem seansının sonuna kadar günlük 20 EMA çizgisinin üzerinde kapanmasının, yükseliş hareketinin teyidi olacağını belirtiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için DOGE Unutuldu: Akıllı Para, Bu 2 Coinden Çantalarca Alıyor!

Category:
News