Deneyimli Yatırımcılar FTM ve Bu 4 Altcoin’e Daldı: Tırmandılar!

deneyimli-yatirimcilar-ftm-ve-bu-4-altcoin’e-daldi:-tirmandilar!

25 Kasım-2 Aralık haftasında birçok kripto para birimi yatay hareket etse de, bazıları yükseliş yaşadı. Bu yazımızda, söz konusu süreç içerisinde en çok yükselen coin’leri aktaracağız. Fantom (FTM)’ın da yer aldığı listede analist Valdrin Tahiri’nin dikkat çektiği seviyeleri paylaşacağız. İşte detaylar…

Fantom (FTM) fiyatındaki yükseliş öne çıktı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FTM, haftalık bazda yüzde 36.55 oranında yükseldi. Fantom fiyatı, 23 Mayıs’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi, en sonuncusu 1 Aralık’ta olmak üzere üç ret kararına neden oldu. Bu, 22 Kasım’da 0,16 dolarlık bir düşüşe yol açtı. Ancak, FTM fiyatı kısa bir süre sonra tersine döndü. Ardından, söz konusu süreçte 0,20 dolarlık alanı geri aldı. Analiste göre bu, bir yükseliş işareti olarak görülse de, Fantom fiyatı henüz alçalan direnç çizgisinden çıkmadı. Çizgiden çıkıp çıkmaması veya 0,20 dolar bölgesinin altına düşüp düşmemesi, gelecekteki trendin yönünü belirleyecek.

GMX neredeyse rekor kırıyor

Bu hafta yüzde 22.22 yükselen GMX fiyatı 9 Kasım’dan beri yükseliyor. Yukarı hareket 30 Kasım’da hızlandı ve fiyat 2 Aralık’ta neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, 1.61 harici Fib düzeltmesi tarafından 59.80 dolardan reddedildi. Analiste göre GMX, 50 dolarlık yatay alanın üzerinde tutunmayı başarırsa, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlemek için başka bir girişimde bulunabilir.

ETHW fiyatında direnç geride kaldı

ETHW, haftalık bazda yüzde 21.3 oranında değer kazandı. 29 Kasım’da ETHW, 20 günden uzun süredir faaliyette olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Kırılmadan önce RSI’daki yükseliş sapması geldi. Gösterge şimdi 70’in üzerine çıktı ve aşırı alım bölgelerinde. ETHW için ana direnç alanı 4,50 dolardır. Analiste göre fiyat oraya ulaştığında bölgenin ETHW’yi reddetmesi mümkündür. Öte yandan, ondan bir kırılma, artış oranını büyük ölçüde hızlandıracaktır.

Dogecoin fiyatı “paralel kanaldan” ayrıldı

Bu hafta, Elon Musk etkisiyle yüzde 20.8 yükselen Dogecoin fiyatı 29 Kasım’da yükselen bir paralel kanaldan çıktı. 2 Aralık’ta destek olarak doğrulamak için geri döndü. Düşüşten önce RSI’da düşüş eğilimi yaşandı. DOGE fiyatının kanal içinde sıçraması veya düşmesi, kısa vadeli eğilimin yönünü belirleyecektir. Ancak, analiste göre, uzun vadeli Dogecoin fiyat eğilimi hala yükselişe açık duruyor.

FTM

FTM, DOGE’dan sonra en çok yükselen coin HT oldu

Bu hafta yüzde 17 yükselen Huobi Token (HT), 20 Kasım’da 4,30 dolarlık yatay destek alanında sıçramasından bu yana arttı. Yukarı yöndeki hareket hızlıydı. Yedi gün sonra 7,38 dolar kadar yükseldi. HT fiyatı daha sonra 7,40 dolarlık direnç alanı tarafından ret yedi. Ret nedeniyle, analiste göre, en olası senaryo 5,40 dolarlık yatay destek alanına doğru bir düşüş. Ancak Tahiri, “7,40 doların üzerinde bir günlük kapanış, düşüş eğilimi gösteren HT fiyat tahminini geçersiz kılar,” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Deneyimli Yatırımcılar FTM ve Bu 4 Altcoin’e Daldı: Tırmandılar!

Category:
News