4 Analist: Haftaya Bitcoin Fiyatı, Bu Seviyelere İtilebilir!

4-analist:-haftaya-bitcoin-fiyati,-bu-seviyelere-itilebilir!

Bitcoin boğaları, varlığın fiyatını 17 bin doların üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Yine de, Kasım ortasından bu yana girişimlerinin çoğu beyhude oldu. Sonuç olarak, Bitcoin grafiğindeki hareket aşağı yukarı yatay oldu. Bitcoin fiyatı şu anda 17.000 doların hemen altında, 19.946 dolardan el değiştiriyor. Peki sırada neler var? İşte analistlerin görüşleri…

Willy Woo: MVRV değer alanının “derinlerinde”

On-chain analist Willy Woo, kısa süre önce Twitter’dan Bitcoin fiyatına yönelik beklentilerini paylaştı. Piyasa değerinin gerçekleşen değere oranının (MVRV) değer bölgesinin “derinlerinde” gezindiğini iddia etti. Söz konusu oran, Bitcoin’in piyasa değeri ile ağa yatırılan sermaye arasındaki oranı izler. Aslında analist, mevcut verilere göre varlığın zaten dipte olduğunu söyledi. Bunu detaylandıran ve piyasanın bir satın alma bölgesine girdiğini vurgulayan Woo, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

MVRV oranı, değer bölgesinin derinlerinde. Bu sinyalin altında, en son FTX beyaz kuğu fiyaskosu bizi tekrar bir satın alma bölgesine (2) getirene kadar zaten dipteydik (1).

Piyasa katılımcıları, alım bölgesinde olmanın avantajını kullanıyor. On chain analiz platformu Glassnode’dan alınan veriler, 10’dan fazla coin’i elinde bulunduran adres sayısının Salı günü 22 ayın en yüksek seviyesi olan 152.799’a ulaştığını ortaya koydu. Ayrıca birikimin devam ettiğini doğruladı. Satın alma bölgesi çıkarımını bir kenara bırakırsak, uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını koruduğunu görüyoruz. Glassnode’un verilerine göre, 5-7 yıl önce aktif olan arz miktarı, 2 yılın en yüksek seviyesi olan 1,25 milyon coin’e ulaştı.

Jason Pizzino: Bitcoin fiyatı daha da düşebilir

Ünlü kripto analisti Jason Pizzino’ya göre, Bitcoin’in fiyatı diğer büyük endeksler arasında S&P 500’e benzer bir şekilde toparlanabileceğinden aşırı korkunun zamanı değil. Bitcoin 377 gündür düşerken, Pizzino toparlanma zamanının geldiğini düşünüyor. Ayrıca, Bitcoin’in temel yönleri, teknik açıdan net bir gösterge olmamasına rağmen yükseliş hissiyatı olarak değişiyor. Pizzino, Aralık ayında ve sonraki aylarda dikkat edilmesi gereken birkaç önemli maddeye işaret etti.  Maddeler aşağıdaki şekilde:

  • Bitcoin fiyatı, 2018 senaryosuna benzer bir versiyonda bu ay dibe vurabilir.
  • Bitcoin piyasasında önceki yıllarda gözlemlendiği gibi bir Noel rallisi muhtemel.
  • Pizzino, dip oluşmaya devam ederken 2023’ün ilk çeyreğinde kripto pazarını aşırı korkunun vuracağını düşünüyor.
  • Pizzino, 2023’ün ikinci yarısında kripto fiyatlarının yükseleceğini ve korkunun azalacağını da sözlerine ekledi.
  • Altcoin’lerde Pizzino, Bitcoin biraz güçlenene kadar altcoin’lere yatırım yapma zamanının gelmediğini düşünüyor.
5 Önemli Model, Bitcoin İçin Dip Fiyatı Belirledi: İşte Seviyeler!

Yine de Pizzino, Bitcoin traderlarının aylık 25 bin doların üzerinde bir kapanış da dahil olmak üzere makro onay için beklemeleri gerektiğini belirtti. Hal böyle olunca birikim süresinin geçmiş yıllardan farklı oluyor. Ancak analist, bu sürenin 6-9 ay arasında olacağı sonucuna vardı. Bununla birlikte, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Bitcoin piyasası tahmin edilemez.

IntoTheBlock: Aktif adres sayısı arttı

Bu sırada IntoTheBlock, hem Bitcoin hem de Ethereum için günlük aktif adres sayısının Mayıs 2021’de ilk kez 60.000 doların üzerine çıktıktan sonra düştüğünü söylüyor. Analitik firması şimdi, BTC ve ETH için aktif adres sayısının dengelenmekte olduğunu belirtiyor. Bu da, bugün önceki boğa koşusundan daha fazla insanın ilk iki kriptoyu kullandığını gösteriyor. Analiz platformu, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Ethereum ve Bitcoin için, fiyatlar için Mayıs 2021 [en yüksek] seviyesinden sonra günlük adreslerde net bir düşüş oldu. Aktif adresler hızla dengelendi ve o zamandan beri tutarlı seviyelerde… Ethereum için aktif adreslerde yaklaşık 6’lık bir artış görüyoruz (1 Aralık 2022’de 514.000 adrese kıyasla 8 Mart 2020’de 327.000 adres var). Bitcoin, aktif adreslerde yaklaşık ,6’lık bir artışla (1 Aralık 2022’deki 1,04 milyona kıyasla 9 Mart 2022’de 826,000 kaydettik) daha mütevazı artışlar gördü.

Firma, belirli bir günde kaç cüzdanın en az bir işlem yaptığını ölçen analiz uygulamasında günlük aktif adresleri takip ediyor. Analiz firmasına göre daha aktif adresler, daha geniş bir benimsemeyi gösteriyor. Analitik firması ayrıca, geçen yılki sıkıntılı makroekonomik koşullara rağmen BTC ve ETH için aktif adres sayısındaki istikrarın gerçekleştiğini söylüyor.  Bu, aktif adresler için bir piyasa döngüsünün dibinde veya yakınında olduğumuzu ve dolayısıyla kullanıcı yıpranmasının yakınında olduğumuzu gösterir.

Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatı için bu seviyeleri hedefliyor

Son olarak, popüler analist olan Michael van de Poppe, yükseliş eğiliminin yakında yeniden canlanacağına büyük ölçüde inanmakta. Alt desteğe yerleşen Bitcoin fiyatının güzel bir şekilde toparlanacağına ve 2023 ortalarında bir yerde 50.000 dolara ulaşacak şekilde çifte ralliye gireceğine inanılmakta. Analist, BTC fiyatı son 2 yıl içinde ilk kez en düşük seviyelere ulaştığı için herhangi bir zamanda başlaması beklenen rahatlama rallisi için hedefleri işaretliyor.

Bunu yapmak için, BTC fiyatının başlangıçta 18.444 dolar civarındaki pivot seviyelerini aşması gerekiyor ve bu seviyelerde devam ettikten sonra rallinin 25.000 doların üzerine çıkması ve 30.000 dolara yakın seviyeleri güvence altına alması beklenmekte. Bununla birlikte, fiyat en düşük FIB seviyelerine ulaştı. Bu nedenle çok yakında üst seviyeleri test etmek için güzel bir şekilde toparlanacağına inanılmakta.

Bu arada, analiste göre ayılar pasif kalıyor. Bu nedenle yalnızca küçük dalgalanmalara neden oluyorlar.   Yine de boğaların hareket etmeye devam edeceğine inanan analist, fiyat hedefini de yüksek tutuyor. Michael van de Poppe’un tahmin ettiği gibi, BTC fiyatının 2023’te 50.000 dolara kadar çıkması beklenmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 4 Analist: Haftaya Bitcoin Fiyatı, Bu Seviyelere İtilebilir!

Category:
News