Ünlü Balina ‘Patlayacak’ Demişti: O Altcoin Borsaya Dökülüyor!

unlu-balina-‘patlayacak’-demisti:-o-altcoin-borsaya-dokuluyor!

Ünlü kripto balinası Kaleo’nun patlayacak dediği bir altcoin hızla borsalara dökülüyor. Devasa borsa girişleri satış baskısı ihtimalini gündeme getirdi.

Altcoin balinaları Coinbase cüzdanlarına yüklü miktarda coin yığıyor

Gün içinde devasa bir kripto balinası 12 milyon dolar değerinde Polygon (MATIC) transferi gerçekleştirdi. Whale Alert tarafından sağlanan veriler, balinanın en büyük merkezi borsalardan Coinbase’e 13.428.828 MATIC gönderdiğini gösteriyor. MATIC fiyatı bu esnada %0,5 civarında yeşilde işlem görüyordu. Herhangi bir düşüşten uzak 0,9 doların üzerinde zaman geçiriyor. Fiyatın güçlü kalmasının arkasındaki neden son aylardaki yüksek profilli ortaklıklara dayanıyor.

Polygon (MATIC), yıl boyunca Meta ve Disney gibi dev ortaklarıyla gündemdeydi

MATIC, Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’un işlemleri doğrulamak ve ağı çalıştırmak için kullanılan kripto para birimidir. Projenin Mayıs ayındaki Terra ve Kasım’daki FTX çöküşüne rağmen bazı parlak işbirlikleri oldu. Instagram entegrasyonu sayesinde MATIC’in NFT piyasasındaki konumu rakibi Solana’ya yetişti.

On-chain analiz firması Messari’den alınan veriler, Polygon’un Eylül ayının sonundan bu yana NFT satışlarında 1 büyüdüğü gösteriyor. Ayrıca, yıl başından bu yana Meta, Disney, Reddit ve Starbucks gibi bir dizi tanınan markayla ortaklık kurdu. Tüm bu haberler kripto analistlerinin MATIC tahminlerinde çıtayı yükselmesine yardımcı oldu. Örneğin ünlü bir kripto balinası olan Kaleo, MATIC’in performans açısından Bitcoin’i gölgede bırakabileceğini söylemişti.

Borsalara yığılan altcoin için Kaleo ralli tahmin ediyor

Merkezi borsalara akan kripto paralar genellikle satılmak veya kaldıraç pozisyon almak için yapılır. Kaleo ise 1 Aralık tarihli tweet’lerinde MATIC’in Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğine inandığını söylemişti. Kripto balinası ve analist, alt zaman diliminde diyagonal direncini ortadan kaldıran MATIC’in önümüzdeki günlerde Bitcoin’i geride bırakacağını söylüyor.

Kaleo, teknik analizlerinde MATIC fiyatını Bitcoin karşısında inceliyor. MATIC/BTC şu anda 0,00005457 seviyesinde işlem görüyor. Analist bu paritede MATIC’in galip çıkacağını ve fiyatın 1,12 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. MATIC/BTC paritesinde fiyat hedefi 0,000066 BTC olacak. Kaleo’nun tahmini gerçek olursa, bu mevcut seviyelerden ’nin üzerinde ralli anlamına geliyor. Kriptokoin.com aktardığımız Kaleo’nun geçmiş isabetli tahminlerine buradan göz atabilirsiniz.

Analistler MATIC fiyatında 2025 ve 2030’da bu seviyeleri bekliyor

Changelly’deki kripto uzmanları, MATIC’in 2025’te en az 3,39 dolar değerinde olması gerektiği sonucuna vardılar. Bu arada uzmanlar 2025 için maksimum fiyatın 3,97 dolar olacağını tahmin ettiler. Changelly analistleri, 2030 yılına kadar MATIC’in ortalama 23,36 dolar fiyatla 22,74 ile 27,07 dolar arasında işlem göreceğine inanıyor. Bu esnada MATIC, 2.92 dolar ATH seviyesinden h.39 aşağıda 0.9235 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü Balina ‘Patlayacak’ Demişti: O Altcoin Borsaya Dökülüyor!

Category:
News