SSV Network Nedir? SSV Coin Ne İşe Yarar?

ssv-network-nedir?-ssv-coin-ne-ise-yarar?

SSV Network nedir? SSV Network (SSV), Ethereum doğrulayıcılarını farklı düğümlere bölerek dağıtan bir Blockchain layer-2 çözümüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede SSV Network nedir, ne sunar, SSV coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi gelin Ethereum ağındaki doğrulayıcıların daha merkeziyetsiz çalışmasını sağlayan bu protokolü birlikte inceleyelim.

SSV Network nedir?

SSV Network, bir Ethereum doğrulayıcısının dağıtık çalışmasını sağlayan merkeziyetsiz bir staking altyapısıdır. Herkes için merkeziyetsiz ETH staking’e erişim imkânı tanıyan basit ve açık kaynaklı bir protokoldür. Bu protokol, yüksek ölçeklenebilirlik de sunar ve tamamen merkeziyetsiz ve açık bir ETH staking ağı olarak hizmet verir. Buna göre, Ethereum’un Proof-of-Stake mekanizmasında yaşadığı sorunları analiz ederek, bu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Bu bakımdan platform, bir layer-2 çözümü olarak tanımlanabilir.

SSV Network, temel kullanım durumunu  Secret Shared Validator teknolojisi ile yapar. Bu, güvenilir olmayan düğümler veya operatörler arasında ETH staking için bir doğrulayıcı anahtarı bölmenin güvenli ve sağlam bir yoludur. SSV teknolojisi, bir doğrulama anahtarını şifreler ve ardından güvenilir olmayan düğümler arasında böler. Protokol, bir Ethereum doğrulayıcısının merkeziyetsiz şekilde kontrol edilmesini ve çalışmasını sağlar. Böylece, Ethereum’a merkeziyetsizlik, hata toleransı ve staking için optimum güvenlik getirir.

Protokol ne sunar?

SSV Network, Staker’lar, DAO üyeleri ve düğüm operatörleri olmak üzere üç ana kullanıcı grubundan oluşur. Staker’lar, ETH stake eden kişilerdir. Operatörler, doğrulayıcıların yönetiminden sorumlu kullanıcıları içerir. Son olarak DAO üyeleri, ağın yönetimine katılarak merkeziyetsizliği sağlamakla görevlidir. Bununla birlikte Blockchain ağı, iki katmandan oluşur. Bunlardan ilki ağ doğrulayıcılarını çalıştıran yürütme katmanı, diğeri ise akıllı sözleşme katmanıdır. Tüm bunlar Ethereum’un daha merkeziyetsiz ve ölçeklenebilir şekilde çalışmasını destekler.

SSV coin nedir? Ne işe yarar?

SSV coin, SSV Network platformunun yerel kripto para birimidir. Bu ERC-20 tokeni ile kullanıcılar, SSV ağının yönetişimine katılma imkânı bulur. Buna göre, DAO’ya katılım SSV coin sahipliği ile mümkün olur. Tokeni elinde bulunduranlar, DAO’ya katılarak platformu etkileyen kararlarda oy hakkı elde eder. Bununla birlikte SSV coin, düğüm operatörlerini ödüllendirmek ve ağdaki gas ücretlerini ödemek için de kullanılabilmektedir.

SSV Network nedir? SSV coin nasıl alınır?

Kripto para mevcut olarak Binance, MEXC, BingX ve Tapbit borsalarında listelenmektedir. SSV coin ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olmalıdır. Bunun ardından, cüzdanlarına SSV paritelerine göre bir varlık yatırarak token için alım emri verebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için SSV Network Nedir? SSV Coin Ne İşe Yarar?

Category:
News