‘Ekip Coin Satıyor’ İddiası: Bu Altcoin Borsalara Boşaltılıyor!

‘ekip-coin-satiyor’-iddiasi:-bu-altcoin-borsalara-bosaltiliyor!

Önde gelen bir merkeziyetsiz borsa olan 1inch (1INCH), kısa süre önce 1inch Foundation’ın altcoin sattığı haberinin ortaya çıkmasıyla bir fiyat düşüşü gördü. Ancak ekipten bunun doğru olmadığına dair açıklamalar geldi. İşte detaylar…

1inch için satış paniği: Altcoin fiyatı düştü

Piyasa değerine göre 86. sıradaki coin olan 1INCH, yaklaşık yüzde 3 oranında değer kaybı yaşadı. Bunun ardındaki sebep ise 1inch Foundation’ın bazı varlıklarını elden çıkardığına dair söylentilerdi. Akıllı para ve on-chain takip sayfası Lookonchain’den elde edilen son bulgular, 1inch Foundation’ın 15.56 milyon 1INCH token aktardığını gösterdi. Aktarılan tokenlar yaklaşık 8 milyon doları buldu. 1inch Foundation, Lookonchain’in Tweet’inin yayınlanmasından 18 saat önce transferi gerçekleştirdi. Ardından, ilk transfer gerçekleştikten 14 saat sonra miktar Binance’e aktarıldı.

Ayrıca, WhaleAlert’ten alınan veriler, bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e 8.033.795 dolar değerinde 15.599.996 INCH transferini de gösterdi. Özellikle, 1inch Foundation en son 15.56 milyon 1INCH transfer ettiğinde tarih 9 Haziran 2022 idi. O zaman, 1INCH token fiyatı bir hafta içinde 0,81 dolardan 0,60 dolara düşmüştü. Haziran transferi, 1INCH fiyatını on gün içinde yüzde 35’in üzerinde düşürdü.

Şimdi ise, 15,56 milyon 1INCH token satışının ardından, bu tasfiyenin etkileri henüz görülmedi. Bununla birlikte, 1INCH fiyatı zaten 0,50 dolar seviyesindeki en düşük fiyat desteğine yakındı. Bazı analistlere göre bunun altına bir düşüş hem uzun vadeli hem de kısa vadeli sahipler için büyük kayıpları tetikleyebilir.

On-chain veriler de satışa işaret etti

Son 1INCH satışını doğrulamak için on chain metrikler, iddialara ilişkin bazı iyi bilgiler sağlıyor. İlk olarak, satışın gerçekleştiği 1 Aralık’ta 1INCH borsa girişlerinde satış iddialarını destekleyen büyük bir artış oldu. Borsa net akışları 14,1 milyon 1INCH kadar yükseldi, bu da önemli miktarda tokenin borsalara gittiği anlamına geliyordu.  Buna ek olarak, coin’lerin “yaş metriği” piyasada önemli fiyat değişikliklerine yol açabilecek birçok eski tokenin hareket halinde olduğunu gösterdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir hafta önce, 1inch Foundation, kullanıcıları “sandviç saldırılarına” karşı korumayı amaçlayan RabbitHole aracını piyasaya sürdü.

1inch yetkilileri olayı açıkladı

1inch Network’teki baş iletişim sorumlusu Sergey Maslennikov bir açıklama yaptı. “Aslında, bu cüzdanlar ve token transferleri hiçbir şekilde 1inch Foundation’a bağlı değildir” dedi. Ancak bu satışın 1inch Network’ün kilitlenmemiş 1INCH tokenlarını “vesting” planına/zaman çizelgesine göre sürekli olarak alan bazı destekçilerden kaynaklandığını söyledi. Ek olarak, DonYakka’dan bir Tweet, transferin “1INCH vakıf cüzdanından olmadığını” iddia etti. Tweet’te aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

Eski bir yatırımcı aracılığıyla yapılmış bir işlem. Çünkü vesting sözleşmesi yoluyla talep ettiler, tüm pazarda yüzde 25’lik düşüşün gerçekleştiği tarihte gerçekleştirdiler. 1INCH’in bir BTC ve ETH çifti var, bu yüzden bu pariteler arttığında da pump’a hazır olun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ‘Ekip Coin Satıyor’ İddiası: Bu Altcoin Borsalara Boşaltılıyor!

Category:
News