E-Ticaret Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyat Sıçradı!

e-ticaret-devi,-bu-altcoin-ile-ortaklik-kurdu:-fiyat-sicradi!

Alibaba Cloud, son zamanlarda popüler ağlar ve kuruluşlarla işbirliği kurmasıyla gündeme geldi. Ancak, son işbirliği ile Bitcoin ve altcoin alanına nihayet girmiş gibi duruyor. Alibaba, popüler kripto para birimi AVAX’ın arkasındaki  Avalanche ile bir ortaklık kurdu. Teknoloji devi, Web3 desteğini daha da hızlandırma amacı güdüyor. İşte detaylar…

Avalanche ve Alibaba, ortak oldu

Avalanche, Alibaba Cloud’un halka açık Blockchain’ine dahil edildiğini duyurdu. Böylece Alibaba, doğrulayıcıları destekleyecek ve son teknoloji altyapı sağlayacak. Ayrıca duyuruya göre, yeni ortaklık, kullanıcıların hizmet aracılığıyla doğrulayıcı node’larını başlatmasına yol açacak. Bunun dışında, Alibaba Cloud’ın ürün paketi aracılığıyla bilgi işlem, depolama ve dağıtım kaynaklarına erişmesine olanak tanıyacak. Avalanche, çevre dostu bir akıllı sözleşme platformudur. İşlem kesinliği ve hem kurumların hem de bireylerin hizmet olarak özel Blockchain’ler oluşturmasını sağlayan yeni bir ölçeklendirme teknolojisine sahiptir.

AVAX ve Bu Altcoin'ler İçin Bomba Tahminler

Yeni Avalanche doğrulayıcıları başlatmak isteyen Avalanche geliştiricileri, bunu Alibaba Cloud’un hizmet olarak tak ve çalıştır altyapısı (IaaS/Infastructure as a Service) ile kolayca yapabilir. Uygulama geliştiricileri, kullanıcı etkinliğine ayak uydurmak için talebin en yoğun olduğu zamanlarda uygulamalarını desteklemek için ek bulut altyapısı da ekleyebilir.

Avalanche ve Alibaba, kapsamlı hizmetler sağlıyor

2009 yılında kurulan Alibaba Group’un teknoloji ve istihbarat omurgası olan Alibaba Cloud, Asya Pasifik’in lider IaaS sağlayıcısıdır.  Diğer yandan Avalanche Elastik bilgi işlem, veritabanı, depolama, ağ sanallaştırma, büyük ölçekli bilgi işlem, güvenlik, yönetim ve uygulama hizmetleri dahil olmak üzere dünya çapındaki müşterilere kapsamlı bir bulut bilişim hizmetleri paketi sağlar.

'Büyük Kârlarla Patlayacak' Denilen 3 Altcoin Bunlar!

Eylül 2020’de kullanıma sunulduğundan bu yana Avalanche; Aave, Curve, BENQi, Sushi ve Chainlink gibi üst düzey DeFi projeleri ve Deloitte ve Lemonade gibi liderler için kurumsal uygulamalar dahil olmak üzere platformda inşa edilen 1.000’den fazla projeye sahiptir. Ağ şu anda 1.200’den fazla doğrulayıcı tarafından korunmakta. Ayrıca günlük olarak ortalama iki milyon işlem gerçekleştirmektedir.

Altcoin fiyatı sıçrama yaşadı

Bu gelişmelerin ardından Avalanche’ın AVAX altcoin’inin değeri yükseldi. AVAX, günlük bazda 12.99 dolardan 13.70 dolara kadar yükselmeyi başardı. Yazım sırasında yüzde 2.6’lık bir yükseliş ile 13.38 dolardan el değiştiriyor. Yani gelişmenin ardından elde ettiği kazancı hafif bir şekilde törpüledi. Bu sırada coin, 21 Kasım 2021 tarihinde kaydettiği 146 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 90 kadar altında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için E-Ticaret Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyat Sıçradı!

Category:
News