Dünyaca Ünlü Analistten, Altın Fiyatı İçin Bomba Rakam!

dunyaca-unlu-analistten,-altin-fiyati-icin-bomba-rakam!

Altın piyasası, fiyatların 1.800 doların üzerine çıkmasıyla Ağustos ortasından bu yana en yüksek seviyesini gördü. Böylece, Aralık ayına da güçlü bir notla başladı. Ancak, kıymetli metalin bir başka önemli kilometre taşına ulaşması daha ulaşması gerekiyor. Bununla birlikte, bir analist altın fiyatı için önemli bir yükseliş potansiyeli olduğunu söylüyor.

“Altın fiyatı için 2.750 dolara kadar bir teknik bir hedefim var”

Cordovatrades’in kurucusu Julia Cordova, yakın zamanda bir röportaj verdi. Analist, fiyatın üst üste son üç ayda 1.640 doların altına düşmesinin ardından, değerli metalin uzun vadeli yükseliş eğilimine girmeye başladığını söylüyor. Ayrıca, aylık grafikte fiyat hareketinin önemli bir uzun vadeli boğa bayrağı oluşturduğunu da sözlerine ekliyor. Bu bağlamda Cordova, şu açıklamayı yapıyor:

Şu anda ana hedefim 1.850 dolar. İlk hedefim altının Aralık ayı sonuna kadar orayı kapatması olacak. Nihayetinde, altın fiyatı yeniden 1.913 doların üzerine çıkıp, aylık bazda orada kapanabilirse, 2.750 dolara kadar uzun vadeli bir teknik hedefim var.

“Kısa vadede düşse bile uzun vadede bina sağlam!”

Uzun vadeli altın fiyatlarını destekleyen teknik tablonun yanı sıra Cordova, ABD ekonomisi resesyona girse de girmese de değerli metalin bazı sağlam temel desteklere sahip olduğunu söylüyor. Ancak analist, temel etmenlere pek dikkat etmiyor. Bununla birlikte, yatırımcılar servetlerini korumaya çalışırken bir durgunluğun altını destekleyeceğini belirtiyor. Aynı zamanda Cordova’ya göre, ABD ekonomisi yumuşak bir iniş gerçekleştirse bile, sarı metal bir enflasyon koruması olarak çekiciliğini koruyor. Analist, şu ifadeleri kullanıyor:

Altın fiyatlarının kısa vadede kesinlikle düşmesi mümkün. Ancak, bu ikili uzun vadeli potansiyel binayı görüyorum.

Altın fiyatı için kritik seviye: 1.850 dolar

Cordova, altının yükseliş potansiyeli görmesine rağmen, uygun kırılmayı beklemenin şart olduğunu da ekliyor. Bunun için 1.850 doların üzerindeki aylık harekete dikkat ediyor. Bunun için şunları kaydediyor:

Bu seviyeyi önemli bir dönüm noktası olarak görüyorum. Orada bir hareket, altını uzun vadeli bir hareket için radara sokar.

Altın fiyatı

Analist, altının dışında madencilik sektöründe daha yakın teknik potansiyel gördüğünü söylüyor. Bunun, uzun süredir VanEck Gold Miners ETF olduğunu belirtiyor. Ekim ortasında GDX’in altı ay sonra ilk kez dokuz haftalık hareketli ortalamasının üzerinde kapandığını kaydediyor. Bu konuda ise şu açıklamayı yapıyor:

Bu büyük bir olaydı. Yukarı doğru bir yörüngede olduğundan ve 20 haftalık (hareketli ortalamayı) geçtiğinden beri, daha da büyük bir yükseliş gördük.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altının mevcut rallisi, kıdemli üretici ETF için bir miktar ivme yaratıyor. Ancak Cordova, bu alanın 50 haftalık hareketli ortalamayı temsil etmesi nedeniyle 30 doların biraz üzerinde güçlü bir direnç olabileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dünyaca Ünlü Analistten, Altın Fiyatı İçin Bomba Rakam!

Category:
News