Cardano Mucidi: Elon Musk Twitter’da Bu Coini Kullanabilir!

cardano-mucidi:-elon-musk-twitter’da-bu-coini-kullanabilir!

Ekim ayının sonlarda, Twitter’ın Cardano ağını bir side chain olarak kullanması gerektiğini söyleyen Charles Hoskinson, bu konuda yeni açıklamalara yer verdi.

Cardano kurucusu, Elon Musk’ın Twitter planları hakkında konuştu

Portekiz Lisbon’daki 2022 Web Summit etkinliğinde konuşan Hoskinson, Cardano’nun uzun vadede “Blockchain ağına” dönüşeceğini söyledi. Açıklamalarının bir kısmında, neden Dogecoin ve BNB Coin’in Elon Musk’ın Twitter planının parçası olabileceğini açıkladı. Cardano kurucusu, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının piyasaya 200 milyon ek kullanıcı getireceğini tahmin ediyor. Ayrıca, Tesla ve SpaceX CEO’sunun Twitter için Dogecoin’i tercih edeceğini söylüyor.

Hoskinson bununla birlikte, Dogecoin hakkında bazı sorunlara dikkat çekti. PoW Blockchain’in şu anda 200 milyon kişi için yeterli olmadığını söyledi. Fakat, Cardano’da bir Dogecoin side inşa etmenin yardımcı olacağını belirtiyor. Hoskinson, Cardano’nun Dogecoin’in ölçeklenmesine yardımcı olacağını söylüyor. Her iki proje arasında bir köprü inşa etmeyi öneriyor.

Hoskinson daha sonra kripto para piyasası hakkında “ufukta pek çok harika şey” gördüğünü dile getirdi. Teknolojinin evrimi hakkında, “üçüncü nesil kripto para birimlerinin tam ortasındayız” yorumunu yaptı. Hoskinson, ikinci dalganın Ethereum tarafından getirilen akıllı sözleşmeler olduğunu belirtiyor. Üçüncü dalganın ise sektöre ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve yönetim getirdiğini söylüyor. Cardano kurucusu, Algorand, NEAR, Tezos ve Cardano’yu üçüncü nesilde “savaşan” protokoller olarak adlandırdı. Dördüncü neslin “çoklu kaynak konsensüsü, sisteme yerleşik kimlik, kuantum sonrası yenilikler” getirebileceğini tahmin etti.

Charles Hoskinson, Twitter oyununda Binance’in de olduğunu söylüyor

Kurucu ayrıca Binance’in Musk’ın Twitter satın almasına yaptığı 500 milyon dolarlık yatırımı değerlendirdi. Bu paranın platformda kripto paralara yer vermek için atıldığını öne sürdü:

Bununla ilgili herhangi bir bilgim yok, ancak tahmin etmem gerekirse, Binance’in bunun için çabaladığını düşünüyorum… İçine yarım milyar dolar koyarsınız, bu sadece pasif bir yatırımsa, bu oldukça büyük bir meblağ. Bence kripto konuşmasının bir parçası olmak için her türlü niyet var.

Cardano CEO’su, Twitter’ın yeni özellikler açısından aç olduğunu da söylüyor. Platformun cüzdan çözümleri, bilgi toplayan algoritmalar ve akıllı sözleşme yetenekleri dahil entegre edilecek çok şeye ihtiyacı olduğunu belirtti. Ayrıca, Binance CEO’su CZ’nin “Twitter’ı hazır olduklarında Web3’e getirmeye yardımcı olmak” için Elon Musk’ın Twitter satın alımına 500 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

CZ, Binance’in “ifade özgürlüğü platformunda” yer almasını istiyor

CEO, Binance’in Twitter’a yaptığı yatırımın “birkaç ay önce bir araya getirildiğini” detaylandırmıştı. Binance’in anlaşmayı desteklemesi için Twitter’ın “küresel, son derece önemli bir ifade özgürlüğü platformu” olması da dahil olmak üzere pek çok neden olduğunu ekledi. Binance o zamandan beri, BNB’nin yanı sıra Dogecoin ve Mask Network (MARK) adlı az bilinen bir altcoin’in performansını izleyen bir endeks olan “Bluebird Index” başlattı. Bu endeks, “tokenlerin Binance piyasasındaki gerçek zamanlı fiyatlarının ağırlıklı ortalamalarını” içeren bir formül kullanılarak hesaplanıyor. Kriptokoin.com olarak duyuru ilk ortaya çıktığında yaşananları bu yazıda aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Cardano Mucidi: Elon Musk Twitter’da Bu Coini Kullanabilir!

Category:
News