Bitcoin Milyarderi, Bu Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı!

bitcoin-milyarderi,-bu-kripto-para-projesine-yatirim-yapti!

Bir Bitcoin milyarderi olan ve popüler kripto para platformu Galaxy Digital’in sahibi olan Mike Novogratz’in bir projeye yatırım yaptığı açıklandı. Novogratz’in yatırım yaptığı kripto para platformu, Celsius Network ile bağlantılı GK8 oldu. İşte detaylar…

Mike Novogratz, kripto para projesini açık artırma sonucu satın aldı

Galaxy Digital, Cuma günü bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, Mike Novogratz’ın kripto para birimi odaklı finansal hizmetler firması Galaxy Digital’in, kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ten öz gözetim (self-custody) platformu GK8’i satın almak için yapılan bir açık artırmayı kazandığını söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Celsius, kripto pazarındaki gerilemenin ardından Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunduktan sonra varlıklarından birkaçını satışa çıkarmıştı.

Kripto Para Milyarderi Altcoin ile Anlaştı

Anlaşmanın şartları açıklanmadı. Ancak Galaxy sözcüsü Michael Wursthorn, fiyatın Celsius’un bir yıl önce ödediği miktardan önemli ölçüde daha düşük olduğunu söyledi. Celsius, bilindiği üzere, GK8’i Kasım 2021’de 115 milyon dolara satın almıştı. GK8, İsrail Başbakanı ofisinde siber güvenlik uzmanı olarak çalışan Lior Lamesh ve Shahar Shamai tarafından kuruldu.

Celsius ve GK8’in, bankalar ve finans kurumları için siber saldırılara karşı kripto varlık hizmetleri koruması sunan kurumsal düzeyde bir saklama platformu sağlaması amaçlanıyordu. Bu sırada GK8, bankalara, finans kurumlarına, kripto borsalarına, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projelerine, aile ofislerine ve koruma fonlarına hizmet vermekte. Galaxy’nin satın alma ile amacı, birincil aracılık teklifini genişletmek gibi duruyor. Blockchain mühendisleri ve kripto uzmanları da dahil olmak üzere Galaxy’nin ekibine yaklaşık 40 kişinin katılacağı bilinmekte.

Şu Anda Alınacak Tek Kripto Para Bu

BitGo, Galaxy’e tazminat davası açmıştı

İsrail’in Tel Aviv kentindeki yeni bir ofisle Galaxy’nin küresel ayak izini genişletmek, düzenleyici onayına tabi olan anlaşmanın önemli bir sonucu gibi duruyor. Galaxy’nin kurucusu ve CEO’su Novogratz, basın bülteninde, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sektörümüz için çok önemli olan bu anda birincil teklifimize GK8’i eklemek, Galaxy’yi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için stratejik fırsatlardan yararlanmaya yönelik istekliliğimizi de vurguluyor.

Popüler CEO: BTC Düşerken, Bu 10 Altcoin Başarılı Olacak!

Daha önce, Ağustos ayında Galaxy, kripto saklama uzmanı BitGo’yu 1,2 milyar dolara satın alma planından vazgeçmişti. O sırada Galaxy, BitGo’nun 31 Temmuz’a kadar mali tablolarını sağlayamadığını söyledi. Anlaşmanın iptali, BitGo’nun Eylül ayında Galaxy’ye tazminat davası açmasına neden oldu. Satın alım, o sırada yaklaşık 1,2 milyar dolarlık hisse senedi ve nakit karşılığında Mayıs 2021’de duyurulmuştu. O yılın sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin Milyarderi, Bu Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı!

Category:
News