Analistler: Binance’deki Bu 3 Altcoin Keskin Hamle Yapabilir!

analistler:-binance’deki-bu-3-altcoin-keskin-hamle-yapabilir!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre, şimdi Dogecoin (DOGE) sezonu, diğer altcoin projeleri ara verebilir. Analist ayrıca, Binance Coin (BNB)’nin 360 doları tekrar ziyaret etme şansını değerlendiriyor. Son olarak analist, Ethereum Classic (ETC)’ye bakıyor. Analiste göre ETC’nin, belirli koşullarda ’lik kazanç potansiyeli var. Akash Girimath’ın DOGE, BNB ve ETC analizlerini okuyucularımız için derledik.

“Altcoin başka bir hamle yapmaya hazır”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,739 dolara ulaştı. Ancak, bundan sonra istikrarlı bir düşüş trendine girdi. Sallanan zirveleri birbirine bağlayan bir trend çizgisi, DOGE’nin istikrarlı bir düşüş içinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca, her yükseliş girişiminin çakıldığına işaret ediyor.

Ekim ayı sonlarında, Dogecoin iki haftadan kısa bir sürede 3 artış kaydetti. Böylece, çok yıllı düşüş trendini paramparça ettiğinde işler değişti. 0,158 dolarda yerel bir zirve belirledikten sonra, DOGE U düştü. Ayrıca 0,07713 dolar civarında daha yüksek bir dip oluşturdu.

Altcoin
DOGE 1 haftalık grafik

Öte yandan, Dogecoin, bu satın alma baskısını sürdüremezse, ayıların devralması mümkün. Haftalık zaman diliminde 0,0675 dolarlık destek seviyesini kırması, daha düşük bir dip oluşturur. Bu da DOGE için yükseliş tezini geçersiz hale getirir. Böyle bir hareket, olasılıkları ayıların lehine çevirecek. Ayrıca, potansiyel olarak &’lık bir satışı tetikleyerek altcoin fiyatını 0,0491 dolar destek seviyesine doğru düşürecek.

BNB fiyatı ve sıkıntıları

Altcoin fiyatı, sell-stop likiditesini toplamak için 21 Kasım’da 255 dolar destek seviyesinin altına düştü. Bu hareketin bir sonucu olarak BNB, önümüzdeki beş gün içinde ‘’lik bir yükseliş başlattı. Bu hızlı artış, 317 dolarlık engelle karşılaştı ve üstesinden gelemedi.

26 Kasım’daki deneme BNB’nin üçüncü denemesiydi. Başarısızlık nedeniyle BNB şimdiden  değer kaybetti. Görünüm ilk bakışta düşüş gibi görünüyor. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi bir fırsata işaret ediyor. Popüler momentum göstergesindeki bu geri çekilme, momentumun sıfırlandığını ortaya koyarak 50’yi gördü.

Dolayısıyla, alıcıların artık BNB’yi yükseltme ve 319 dolar engelini aşma şansı var. Başarılı bir hamlenin, BNB’nin %6 daha yükselmesine izin vermesi olası. Ancak, burada 336 dolarda başka bir direnç seviyesiyle karşılaşacak. Bunun ötesinde, altcoin fiyatının 358 dolarlık blokajla karşılaşması gerekecek.

Altcoin
BNB 1 günlük grafik

BNB için işler pek iyi gitmezken, yatırımcıların RSI’ya dikkat etmesi gerekiyor. Momentumun 50’nin üzerinde kalamaması, daha fazla düşüşün muhtemel olduğunu gösterecek. Böyle bir durumda BNB’nin, 255 dolar destek seviyesini yeniden görmesi mümkün.

“ETC’nin çizgisini tutması gerekiyor”

Altcoin 21 ve 23 Kasım arasında ! arttı ve 20,85 dolarda yerel bir zirve yaptı. Kısa bir süre sonra, bu yüksek seviye, buy-stop likiditesiyle süpürüldü. Bu da ’lik bir düşüşle sonuçlandı. Ayrıca, ETC’yi b geri çekilme seviyesi olan 18,55 dolara düşürdü.

Söz konusu seviyede satın alma baskısının yeniden canlanması, ETC’nin ’lik bir yükselişi tetiklemesine neden oldu. Ne olursa olsun, ETC 23 Kasım’dan bu yana daha düşük zirveler üretmeye devam ediyor. Ancak, dört saatlik grafikte Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50’ye düşerek, yükseliş momentumunun potansiyel olarak sıfırlanabileceğini gösteriyor. Doğruysa, altcoin için bir yükseliş başlatması mümkün.

Satın alma baskısının yeterince canlanması durumunda, ETC düşen trend çizgisini kıracak. Böylece 23,01 dolara ulaşacak. Bu hareket, sell-stop likiditesinin 19,34 doların altına düşmesinden sonra gerçekleşirse, yaklaşık ’lik bir kazanç anlamına gelir.

Altcoin
ETC 1 saatlik grafik

Bu görünüm olumlu olsa da, 19,34 dolar seviyesini süpürdükten sonra toparlanmadaki başarısızlık, ETC’deki hareketindeki zayıflığı gösterir. ETC, 18,55 doların altına daha düşük bir dip üretirse, ayıları destekleyen ihtimalleri çarpıtacak. Ayrıca, potansiyel olarak, 17,15 dolardaki düşük aralığı yeniden test etmek için bir düzeltme başlatacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Analistler: Binance’deki Bu 3 Altcoin Keskin Hamle Yapabilir!

Category:
News