Finans Şirketi: Şu Anda Alınacak Tek Kripto Para Bu!

finans-sirketi:-su-anda-alinacak-tek-kripto-para-bu!

Terra ve FTX gibi köklü isimlerin iflasıyla kripto para piyasasında satın alınabilecek projelerin listesi epey azaldı. Özellikle, SEC’in devam eden baskısı ve Avrupa’nın madenciliğe yönelik kısıtlayıcı hamleleri, en büyük kriptolar Bitcoin ve Ethereum’u bile ateş altında tutuyor. Finans şirketi Fool, bu ortamda satın alınabilecek tek bir kripto para birimi olduğunu söylüyor.

Finans şirketine göre tüm olumsuz koşullara rağmen bu kripto para birimi sağ kalacak

2022, kripto para piyasası için sır bir yıldı. Yılın ilk 11 ayı boyunca Bitcoin fiyatı e gibi büyük bir düşüş yaşadı. Terra çöküşünden sonra 20.000 dolarda stabilize olmuş gibi göründüğünde, FTX ikinci darbeyi vurdu. Sonuç olarak, lider kripto şu anda Kasım 2021 ATH fiyatından u indirimle işlem görüyor. Yine de göreceli olarak bugün hala piyasadaki diğer tüm kripto paralara göre çekiciliğini koruyor. Finans şirketi Fool, şu anda satın alınması gereken tek kripto para başlıklı son yazısında, neden Bitcoin’in ideal seçim olduğu 4 madde de açıklıyor.

FTX iflası

Birincisi ve en önemlisi, Bitcoin doğrudan mevcut FTX iflasına yakalanmadı. FTX Token, Solana ve Serum piyasadan silinirken, Bitcoin satış baskısı dışında itibarının zedelendiğini görmedi. Lider kripto FTX etrafında yaşanan olaylarında ardından son iki yılın en düşük seviyesine düştü. Ancak yatırımcılar şimdiye kadar Bitcoin’in FTX’teki kart evinin bir parçası olmadığı önermesiyle çalıştılar.

Kripto para piyasası üzerindeki düzenleyici riskler

Kripto paralar için bir diğer kritik faktör, düzenleyici baskılardır. SEC gibi düzenleyiciler şu ana kadar Bitcoin’in menkul kıymet olmadığı konusunda hemfikirler. Bu Bitcoin’in gelecekteki düzenleyici risklerden nispeten uzak olduğu anlamına geliyor. Fakat SEC, menkul kıymet olduğu için Ethereum’un peşine düşeceğinin sinyallerini verdi. Bitcoin’in herhangi bir doğrudan düzenleyici yaptırım eyleminin parçası olmayacağını açıkça belirtti. En son “her şey temiz” sinyali, yakın zamanda Bitcoin’in kesinlikle bir menkul kıymet olmadığına karar veren Avrupa hükümeti düzenleyicilerinden geliyor.

Dayanıklılık

Bitcoin şu anda tartışmasız piyasanın en güvenli kripto para birimidir. Bunu 2009’dan bu yana isbatlamayı başarıyor. Hem bireyseller hem de kurumsallar, Bitcoin’i değer saklama aracı olarak tercih etmeye devam ediyor. Bitcoin ayrıca, piyasa çöküşlerine dayanıklılığı konusunda kendini kanıtlamış bir varlıktır. 2011 ve sonrasındaki satışlarda bunu yapabildiğini ispatladı.

Gelecekteki fiyatı içi yüksek beklentiler

Bitcoin’in boğa piyasası için harekete geçtiği dönemler her zaman halving tarihleriyle ilişkiliydi. Halving yani yarılanma, Bitcoin’in madencilik ödüllerinin yarıya indiği, her dört yılda bir gerçekleşen döngülerdir. Bir sonraki halving için 2024’e kadar beklememiz gerekiyor. Bu da Bitcoin’in gelecekteki fiyatı için bir katalizör ve umut anlamına geliyor.

Önceki üç halving etkinliğinde, Bitcoin oldukça öngörülebilir bir model izledi. Halving öncesi 15 ayda fiyatı kademeli olarak değer kazandı ve ardından sonraki 15 ayda fiyatı hızlandı. Bir sonrakinin Nisan 2024 olarak planlandığı göz önüne alındığında, Fool analistlerine göre Bitcoin fiyatlarında 2023’ün ilk çeyreği gibi erken bir tarihte bir toparlanma görmeye başlayabiliriz. Bu da Bitcoin’i bugün satın almak için güçlü bir sebep ortaya çıkarıyor. Kriptokoin.com olarak derlediğimiz güncel teknik analizlere bu yazıdan göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Finans Şirketi: Şu Anda Alınacak Tek Kripto Para Bu!

Category:
News