FED Açıklamasından Sonra ApeCoin ve Bu 5 Altcoin’i İzleyin!

fed-aciklamasindan-sonra-apecoin-ve-bu-5-altcoin’i-izleyin!

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in faiz artırımlarını Aralık ayında yavaşlatacağı yönünde güvercin bir konuşma yaptı. Powell’ın konuşmasını yatırımcı camiası olumlu karşıladı. Artık kripto piyasaları rahat bir nefes alıyor. Bu yüzden Aralık’ın piyasalar için olumlu olması mümkün. Uzmanlar, bu dönemde izleme listesinde olması gereken ApeCoin dahil 6 proje paylaşıyor.

Uzmanların seçimi: DOGE, ADA, ApeCoin, LINK, GMX, SOL ve MATIC

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk’ın en sevdiği meme-coin’i Dogecoin, son 7 işlem gününde  arttı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, milyarderin Doge’u sosyal medya uygulamasına entegre etmeyi planladığına dair spekülasyonlar yaygın.  Bu yüzden, Musk’ın Twitter’ı devralması Dogecoin’in yükselişine büyük ölçüde katkı sağladı. Musk büyük olasılıkla Aralık ayında haber döngülerine hakim olacak. Bu nedenle Dogecoin’in gündemde kalmasının yolunu açacak.

DOGE, spot ışığı onun varlığına düştüğünde çoğunlukla endekslerde iyi performans gösterir. Mem-coin büyük ihtimalle bu ayın konusu olacak. Musk’ın Doge’u Twitter’da bir ödeme hizmeti olarak dahil etmeyi planladığına dair söylentiler dolaşıyor. Ancak Musk, bunu henüz doğrulamadı. Bununla birlikte, milyarder girişimci Doge’u ödemeler için dahil ederse, meme-coin’in fırlaması mümkün.

Apecoin

Cardano (ADA)

Cardano, bir düşüşün ardından hızla toparlandığı için 2022’nin 4. çeyreğinde tahterevallide olmaya devam edecek. ADA her hafta yüksekler basıyor ve bir çöküşün ardından önceki noktalarını geri alıyor. Altcoin 0,30 dolarda birikim modunda. Bu yüzden, Fed’in güvercin duruşunun onu yeni haftalık zirvelere fırlatması olası. Powell’ın konuşmasının ardından ADA’nın işlem hacmi, son 24 saatte  artarak keskin bir artış gördü. Piyasalar pozitif eğilimini sürdürürse, ADA’nın 0,35 dolar seviyelerine ulaşması ve daha da ilerlemesi mümkün.

ApeCoin (APE)

Apecoin, piyasadaki en trend tokenlerden biri. En popüler NFT projelerinden biri olan Bored Ape Yacht Club’ın başlattığı bir token olarak yatırımcılar arasında özel bir yere sahip. ApeCoin geçen hafta 1’in üzerinde değer kazandı. Bu nedenle, yatırımcılar ApeCoin fiyatının 2023’te daha da yükseleceğini düşünüyor. Bunun nedeni, ApeCoin, staking mekanizmasını başlatmak için hızlanıyor. Sonuç olarak APE, bu yeni özellik kullanıma sunulmadan önce bazı ciddi kazanımlar elde etmeyi planlıyor. Bu arada, geçen hafta BAYC ve Mutant Ape NFT’lerin taban fiyatları da 4 arttı.

Apecoin

ApecCoin, FTX çöküşü nedeniyle oldukça sert darbe alsa da, 14 Kasım’da tüm zamanların en düşük seviyesi olan 2,63 dolardan toparlandı. APE, geçen hafta piyasadaki kriptoların çoğundan daha iyi performans gösterdi. Yatırımcılar şu anda önümüzdeki günler için daha fazla kazanç hedefliyor. Hatta bazı uzmanlar, ApeCoin ekosistemi ve son birkaç gündeki fiyat performansına dayanarak, tokenin 11 dolar direnç seviyelerine ulaşma potansiyeline sahip olduğunu bile tahmin ediyorlar.

Chainlink (LINK)

Blockchain esasen dış dünyadan kapatılmıştır. Bu, güvenlik ve bütünlük için iyi olsa da, gerçek dünya verilerinin kullanılabilirliğini sınırlar. Ancak, Blockchain’leri, piyasaların işlemesini etkileyen ‘off-chain’ güçlere bağlı olduğundan, bu çok büyük bir sorun olabilir. Buna itibari para birimleri, kredi kartları, hava durumu tahminleri ve hatta spor güncellemeleri dahil.

Chainlink’in devreye girdiği yer burası. Gerçek dünya verilerini Blockchain’deki akıllı sözleşmelere besleyen merkezi olmayan bir oracle ağı. Basit bir ifadeyle, Blockchain sistemlerinin harici bilgileri yorumlamasına yardımcı olan bir köprü görevi görüyor. İçlerinde kodlanmış sözleşmeleri yürütmek için ihtiyaç duydukları verileri içeren akıllı sözleşmeler sağlıyor.

link

Son yedi gün içinde LINK önemli bir yükseliş kaydetti. Büyüme atağı, Chainlink’in Twitter hesabından gelen birkaç olumlu güncellemeye bağlanabilir. Analist Michaël van de Poppe, LINK’in önümüzdeki günlerde 9 doların üzerine çıkmasını bekliyor. Teknik göstergeler de Aralık ayının ikinci haftasında 9,40 dolarlık bir fiyatı işaret ediyor.

GMX (GMX)

FTX, Voyager Digital, Celsius ve BlockFi gibi merkezi şirketlerin çöküşü, merkezi olmayan projelere yönelik talebin artmasına neden oldu. Çoğu analist, DEX’in on-chain şeffaflığı ve ademi merkeziyetçiliği nedeniyle CEX’e karşı kazanacağına inanıyor. GMX, merkezi olmayan endüstride en hızlı büyüyen şirketlerden biri. İnsanların BTC, ETH ve diğer en iyi kripto para birimlerini 50x kaldıraçla alıp satmalarını sağlıyor. Avalanche ve Arbitrum Blockchain’lerde bulunuyor ve 173 binin üzerinde kullanıcısı var. Web sitesine göre, son birkaç yılda 88 milyar doların üzerinde kripto para birimini yönetti.

GMX, ağ için yönetişim tokeni. FTT’den farklı olarak, kripto para holder’ları platformunda oluşturulan tüm ücretlerin 0’unu alıyor. GLP ise tüm ücretlerin p’ini tahakkuk eden likidite sağlayıcı token. Yatırımcılar merkezi olmayan borsa endüstrisinin büyümesine odaklandıkça, GMX’in Aralık ayında artmaya devam etmesi mümkün.

Apecoin

Solana (SOL)

Solana fiyatı, FTX ve Alameda Research’e maruz kalması nedeniyle Kasım ayında korkunç bir performans sergiledi. İki şirket, milyonlarca dolar değerinde SOL tuttu. Sonuç olarak, yatırımcılar tokeni terk ettikçe fiyatı sert bir şekilde düştü. Yatırımcılar DeFi ekosisteminden çıktıkça Solana fiyatı da geriledi. Solana’da kilitli toplam değer (TVL) 500 milyon doların altına düştü. Zirvede, 10 milyar doların üzerinde bir TVL’ye sahipti. Yine de, Solana’nın Aralık ayında toparlanma olasılığı var. Çünkü, NFT ekosistemi son birkaç haftadır iyi gidiyor.

Polygon (MATIC)

Polygon, geliştiricilerin Ethereum’daki bazı zorlukları çözmelerine yardımcı olan lider bir katman-2 ağı. Aave, Uniswap ve Balancer gibi dünyanın en büyük Blockchain’lerinden bazıları yaygın olarak kullanıyor. Bununla birlikte, Polygon toplam kilitli değeri (TVL) 12 milyar dolardan yaklaşık 1,2 milyar dolara düştü. MATIC, ekosisteminin dayanıklılığı ve devam eden gelişmeler öncesinde Aralık ayında iyi bir alım. Ayrıca, fiyatının yükseliş eğilimini sürdürebileceğini görebilecek ters bir baş ve omuz modeli oluşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için FED Açıklamasından Sonra ApeCoin ve Bu 5 Altcoin’i İzleyin!

Category:
News