Dogecoin, Cardano ve Ripple İçin Epik Yıl Sonu Tahminleri!

dogecoin,-cardano-ve-ripple-icin-epik-yil-sonu-tahminleri!

Kripto para piyasası için oldukça zorlu geçen bir yıl bitmek üzere. Bu yıl içinde lider kripto Bitcoin ve altcoin projeleri 2021!de gördükleri zirvelerden bir hayli uzaklaştılar. Bununla birlikte yıl sonuna kadar daha 28 gün var ve zamanın ne getireceğini bilmek imkansız. Bu ortamda Dogecoin, Cardano ve Ripple için toplulukların ne öngördüğünü ve metriklerin ne gösterdiğini okuyucularımız için derledik.

2022 Noel günü için Dogecoin (DOGE) fiyat tahmini

Dogecoin, fiyat performansı 2021’deki zirvelerinin gölgesinde kalsa da, 2022’de benimsemeyle ilgili gelişmelerden destek aldı. Nitekim, yaygın piyasa oynaklığı ile DOGE, yalnızca 2022’de yaklaşık 5 oranında değer kaybetti. Tarihsel verilere göre, son üç Noel’de Dogecoin yıldan yıla (YoY) istikrarlı bir büyüme kaydetmeyi başardı. DOGE’nin kazanımları 2022’de tekrar edip etmeyeceği ise merak konusu.

Birkaç teknik analiz göstergesini hesaba katan CoinCodex tahminine göre, DOGE’nin 2022 Noel tahmini düşüş yönünde. Ayrıca, varlığın 25 Aralık’ta 0,065 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Basın zamanında, Dogecoin son 24 saatte yaklaşık %2 kayıpla 0,10 dolardan el değiştiriyordu.

Dogecoin
Dogecoin fiyat tahmini / Kaynak: CoinCodex

Ayrıca, CoinMarketCap’teki Dogecoin topluluğu, 2022’nin sonuna doğru DOGE’nin beklentileri konusunda düşüş eğilimini sürdürüyor. Topluluk, Dogecoin’in 31 Aralık 2022’de ortalama 0,0975 dolar fiyattan işlem göreceğini tahmin ediyor. Bu da DOGE’nin mevcut fiyatının yaklaşık %5 düşeceği anlamına geliyor.

Dogecoin
DOGE sosyal topluluk fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Teknik analiz ise Dogecoin için yükseliş görünümüne işaret ediyor. TradingView’deki günlük göstergelerin bir özeti, 15’te ‘al’ ile uyumluyken, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü bir satın al’a doğru eğiliyor. Osilatörler için, analiz altıda ‘nötr’.

Dogecoin
Dogecoin teknik analizi / Kaynak: TradingView

Yıl sonu Cardano (ADA) fiyatını tahmini

Cardano (ADA), FTX çöküşünün ardından piyasanın geri kalanına benzer şekilde etkilendi. Buna rağmen, piyasa değerine göre hala en büyük on kripto para birimi arasında yer alıyor. Şu anda, NeuralProphet’in açık kaynaklı bir makine öğrenimi çerçevesi kullanan PyTorch tabanlı fiyat tahmin algoritması, ADA’nın değerinin ay sonuna kadar 0’un üzerinde artıracağını gösteriyor. Algoritma, ADA’nın 31 Aralık 2022’ye kadar 0,42 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Bu da mevcut fiyatına göre 2 artış anlamına geliyor.

ADA fiyat tahmini / Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Cardano’nun 1 günlük göstergelerdeki teknik analiz (TA) göstergeleri, özetleri 12’de ‘satış’ konumunda. Ayrıca 5 ‘al’ı ve 9 ‘nötr’ü işaret ediyor. Bu yüzden göstergeler, nispeten düşüş eğilimini koruyor. Bu özet, yine 11’de ‘güçlü satış’ta olan hareketli ortalamalardan (MA) alınırken, sırasıyla 3’te ‘al’ ve 11’de ‘nötr’ öneriyorlar. Öte yandan, osilatörler, ‘nötr’ ve  ‘sat’ durumundaki 8’in aksine, 2’de ‘al’ bölgesinde durduklarından biraz daha iyimser.

ADA 1 günlük duyarlılık göstergeleri / Kaynak: TradingView

2022 Noel günü için XRP fiyat tahmini

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Coinbase, 29 Kasım’da XRP için cüzdan destek hizmetlerini sonlandıracağını duyurdu. Buna rağmen, XRP fiyatı büyük ölçüde değişmedi. Tarihsel verilere göre, son iki Noel’de XRP, yıldan yıla (YoY) istikrarlı bir büyüme kaydetti. CoinCodex tahminine göre, XRP’nin 2022 Noel tahmini düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, varlığın 25 Aralık’ta 0,308 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Mevcut durumda, XRP 0,391 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla bu da !’lik bir düşüşe işaret ediyor.

XRP fiyat tahmini / Kaynak: CoinCodex

Bu tahminin aksine, CoinMarketCap’teki XRP topluluğu, 2022’nin sonuna kadar varlık beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor. Topluluk, XRP’nin 31 Aralık 2022’ye kadar ortalama 0,4287 dolardan işlem görmesini bekliyor.

XRP teknik analizine (TA) bakıldığında, 1 haftalık göstergedeki özet 13’te ‘sat’, ‘al’ için yalnızca 4 ve ‘nötr’ için 9’u öneriyor. Böylece özetin ‘sat’ tarafına doğru salındığı netleşiyor..

XRP teknik analiz grafiği / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dogecoin, Cardano ve Ripple İçin Epik Yıl Sonu Tahminleri!

Category:
News