Bu Altcoin’e Dolandırıcılık Davası: Fiyatı Çakıldı!

bu-altcoin’e-dolandiricilik-davasi:-fiyati-cakildi!

Adını yalnızca Star Trek evreninde var olan bir para türünden alan Bitcoin Latinum adlı altcoin projesine dava açıldı. Bu az bilinen bir kripto para birimine yatırım yapan bir yatırımcı, 15 milyon dolardan fazla bir miktarda dolandırıldığını söylüyor. İşte detaylar…

Altcoin Star Trek’ten yatırım aldı iddiası

Yatırımcının avukatı Arshad Assofi, bu ayın başlarında sunulan yeni bir davada, geleneksel coinlerden “daha yeşil” ve “daha hızlı” olduğu iddia edilen kripto para biriminden bahsetti. Bu coin’in “değersiz” ve “dolandırıcılık” olduğunu yazdı. Avukat ayrıca şikâyetinde, Bitcoin Latinum’un kurucusu Don Basile’in iddialarına dikkat çekti. Avukat, projenin “Star Trek yapımcılarından” ve var olmadığı iddia edilen diğer yatırımcılardan “20 milyon dolar” aldığını söylediğini belirtti.

Yatırımcılar Seçti: İşte En Umut Verici 6 Altcoin!

Ünlü bilim kurgu dizisinin ve onun sayısız yan ürününün arkasındaki yapım şirketi Paramount, kripto para birimiyle herhangi bir bağlantıları olmadığını belirtti.  Paramount sözcüsü Jennifer Verti, “Kimse ‘Bitcoin Latinum’a aşina değil,” ifadelerini kullandı.  Bu arada Bitcoin Latinum’un pazarlama direktörü Carlos Nevarez, Basile’in hiçbir zaman Star Trek’ten yatırım aldıklarını iddia etmediğini söyledi. Nevarez, Assofi’nin dolandırıcılık iddialarının “tamamen yanlış” olduğunu da sözlerine ekledi.

Diğer yandan, Bitcoin Latinum, tanınmış bir profesyonel poker oyuncusu olan Phil Hellmuth tarafından desteklenmekte. Bitcoin Latinum işlemeli beyzbol şapkalarıyla poker masalarında defalarca kez fotoğrafı çekildi. Sonuç olarak, kripto para birimi profesyonel poker topluluğunda biraz ilgi topladı.

2 Unutulmuş Altcoin Projesinde Dipleri Topluyor

Bitcoin Latinum, daha önce de dava edilmişti

Bitcoin Latinum ve Basile daha önce bu yılın başlarında, Michigan ve Kuzey Kaliforniya’daki federal mahkemelerde açılan davalarda benzer menkul kıymetler dolandırıcılığı iddiasında bulunan iki ayrı mağdur yatırımcı grubu tarafından daha önce iki kez dava edilmişti. Kuzey Kaliforniya davası o zamandan beri geri çekilmiş olsa da, Michigan davası devam ediyor.

Bitcoin Latinum’un avukatları, Michigan davasında geçen ay açılan bir mahkemede, şirketin herhangi bir menkul kıymetler yasasını ihlal etmediğini yazdı. Ayrıca “Davacıların, Davalı’nın herhangi bir davranışından zarar gördüğünü reddetti.” Bitcoin Latinum, web sitesinde 2022’nin başlarında yazılmış gibi görünen bir açıklamada bu davaları “anlamsız” olarak nitelendirdi. Salı günü sunulan yeni mahkeme belgelerinde Bitcoin Latinum’un avukatları, Assofi’nin açtığı davayı reddetmek için dilekçe vereceklerini belirtti.

LTNM fiyatı yüzde 100’e yakın düştü

Bu sırada LTNM’in fiyatı, yıllık bazda yüzde 100’e yakın düşüş yaşadı. Geçtiğimiz yıl 19 Aralık’ta 300 dolarlık bir rekor kıran coin’in mevcut fiyatı 0.2307 dolar. Tüm zamanların en düşük seviyesini ise yaklaşık 6 gün önce kaydetti. 0.2021 dolara kadar geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin’e Dolandırıcılık Davası: Fiyatı Çakıldı!

Category:
News