Bu Altcoin e-Ticaret Devi ile Ortaklık Kurdu!

bu-altcoin-e-ticaret-devi-ile-ortaklik-kurdu!

Kripto para piyasasının önde gelen altcoin projesi, yeni bir ortaklık haberi duyurdu. Bu ortaklık ile kripto para, dünyanın lider e-ticaret şirketlerinden Flipkart ile birlikte çalışacak. Hisselerinin çoğuna ABD’li Wallmart’ın sahip olduğu Flipkart, Hindistan’da hizmet veriyor. Bununla birlikte ortaklık, Blockchain tabanlı bir e-ticaret platformunun yanı sıra, Web3 ve Metaverse’yi içeriyor.

Bu altcoin, Hindistan’ın e-ticaret devi ile ortaklık kurdu

Hindistan’ın önde gelen e-ticaret şirketi Flipkart, bir altcoin projesi ile ortaklığa imza attı. Buna göre Flipkart, Blockchain çözümleri için bir Ethereum Layer-2 çözümü olan Polygon ile birlikte çalışacak. Firmanın bildirdiği ortaklık, Blockchain tabanlı bir e-ticaret platformunun yaratılmasını kapsıyor. Bununla birlikte Flipkart’ın Polygon ile Web3 ve Metaverse araştırmaları yapmasını içeriyor. Bu kullanım durumları araştırmalarının ardından iki firma, Flipkart’ın Web3 ve Metaverse varlığını geliştirmeye odaklanacak.

İlginç bir şekilde hem Polygon hem de Flipkart Hindistan ile derin bağlara sahip. Bununla birlikte Flipkart’da dikkat çeken bir unsur var. Buna göre firmanın w’si ABD’nin en büyük perakende zinciri olan Walmart’a ait. Bu durum dolaylı olarak Polygon ile Walmart arasında bir iş birliğinin oluştuğu anlamına geliyor. MATIC için bu yeni stratejik ortaklık, uzun bir iş birliği zincirinin son halkası. Altcoin projesi şu anda Meta (Facebook) ve Reddit gibi sosyal platformların yanı sıra, Starbucks gibi farklı firmalarla da iş birliğine sahip.

Polygon (MATIC) fiyatı ortaklığa nasıl tepki verdi?

MATIC fiyatı, Polygon çevresinde yaşanan gelişmelere karşı ilginç bir hareket sergilemeye devam ediyor. Geçen hafta altcoin fiyatı %9,6 oranında artış kaydetti. Böylece Ethereum ölçeklendirme çözümü, Ethereum’un kendisinden bile iyi performans sergiledi. Ancak daha geniş bir fiyat grafiği, farklı sonuçlar veriyor. Bu tabloya göre MATIC, Temmuz ayından beri belirli bir fiyat aralığında konsolide oluyor. Buna göre varlık, Temmuz’dan beri 0,8 dolar ila 0,95 dolar arasında bir fiyatla işlem görüyor. Ancak genel kripto para piyasasındaki ruh hali varlığı etkilediği için, bu konsolidasyon normal.

Kripto para piyasası son 3 ayda yükselen dolar, FTX ve diğer birçok firmanın iflası gibi bir dizi olumsuz gelişme yaşadı. Bunlardan en ağırı ise FTX’in çökmesiydi. Bir zamanlar, kripto alanının en saygın ikinci borsası, sadece birkaç gün içinde iflas bayrağı çekti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, FTX’in CEO’su olan Sam Bankman-Fried hakkında son derece olumsuz detaylar ortaya çıktı. Eğer bunlar yaşanmasaydı MATIC fiyatı çoktan 1 doların üzerine çıkmıştı. Bununla birlikte altcoin, şu anda piyasadaki olumsuzluktan kurtulmuş gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin e-Ticaret Devi ile Ortaklık Kurdu!

Category:
News