Balinalar, Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin’e Giriyor!

balinalar,-stablecoinleri-birakip-bu-altcoin’e-giriyor!

Altcoin balinaları, keskin fiyat düşüşünün ortasında stablecoin pozisyonlarını büyütmek yerine meme token tutmaya devam ediyor.

Altcoin balinaları tüm olumsuz koşulların ortasında bu meme token’den ayrılmadı

Balina izleme platformu WhaleStats, son zamanlardaki yüksek volatiliteye rağmen Ethereum balinalarının Shiba Inu (SHIB) tutmaya devam ettiğini gösteriyor. Böylece SHIB, dalgalı piyasalarda yatırımcıların güvenli olan “stablecoin” benzeri bir görev alıyor. Bununla birlikte, Shiba Inu yıllardır Ethereum balinalarının en büyük birikimlerinden biriydi. Meme token her zaman büyük yatırımcıların cüzdanlarında ilk 10 arasında yer aldı. Fakat son günlerde popülerliğini yitiriyor ve an itibariyle 1 ve 2 sıradan 5.sıraya geriledi. İşlem hacmi açısından ilk 10 arasında kalmaya devam ediyor.

SHIB aynı zamanda balina birikimi açısından geçen yıla göre daha düşük bir noktada. 2021 boğa sezonunda, balinaların cüzdanlarında sakladıkları toplam SHIB, ortalama bir milyar dolar civarındaydı. Geçen yılın Ekim ayının sonunda SHIB fiyatı tarihi bir zirveye ulaştı. 0,00008845 dolarla ATH fiyatını buldu. O zamandan bu yana Bitcoin ve Ethereum ile birlikte düşüşte. Kripto para piyasası, Şubat ayı sonlarında başlayan ve ardından gelen enerji fiyat krizinin teşvik ettiği iyi bilinen olayların teşvik ettiği ağır bir düşüş yaşadı.

Shiba Inu balinalar için “stablecoin” mi yoksa “her ihtimale karşı” tutulan bir kripto para mı?

Yaz aylarında, balinaların SHIB bakiyeleri sert bir şekilde küçülmeye başladı. Önce 1 milyon doların altına düştü, ardından 500 milyon doların altına indi. Sonunda 100 milyon doların altına geçti. Ekim ayında, 80 milyon dolar seviyesinin altına düştüler ve “istikrarlı” bir şekilde 70 milyon doları tutuyorlar. Yazım zamanında, balina portföyleri 74.511.078 dolar değerinde SHIB içeriyor. Bazen balinalar milyon dolarlık SHIB satın almayı tercih eder. Ancak daha sonra piyasadaki durum daha uygun hale geldiğinde onları satar.

SHIB, altcoin balinaları arasında haftanın seçimiydi

Meme token bu hafta fiyat açısından bazı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Buna rağmen balinaların ilgi göstermesi olumlu haber. WhaleStats’tan alınan veriler, SHIB’nin en büyük 500 Ethereum balinası için en iyi seçim olduğunu gösteriyor.

Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin Projesine Giriyor

Buna ek olarak, Santiment verileri, SHIB’lerin MVRV oranının sürekli bir yükselişte olduğunu gösteriyor. Bu da bir yükseliş sinyali olarak yorumlanabilir. SHIB ayrıca hafta boyunca sosyal medyadaki en popüler kripto para birimlerinden biriydi ve sosyal hakimiyeti birkaç ani artış gördü.

SHIB için bir başka yükseliş işareti, CryptoQuant verilerinin SHIB’in borsalardaki net mevduatlarının 7 günlük ortalamaya göre düşük olduğunu göstermesi. Bu satış baskısında bir azalmaya işaret ediyor.

Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin Projesine Giriyor

SHIB’in metrikleri olumlu görünse de, meme tokenin piyasa indikatörleri tamamen farklı bir hikaye anlatıyor. Bollinger Bandları, SHIB’nin yukarı hareket şansını önemli ölçüde azaltan bir sıkışma bölgesine girdiğini belirtti. Buna ek olarak, SHIB’nin RSI ve CMF’sinin her ikisi de hafif düşüşler kaydetti. Yıl sonuna kadar analistler hangi seviyeleri bekliyor, Kriptokoin.com olarak güncel tahminleri bu yazıda derledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Balinalar, Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin’e Giriyor!

Category:
News