API3 Nedir? API3 Coin Ne İşe Yarar?

api3-nedir?-api3-coin-ne-ise-yarar?

API3 nedir? API3, Blockchain teknolojisi aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) için API’ler sunan bir Web3 projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede API3 nedir, ne sunar, API3 coin ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi gelin dApp’ler için uygulama geliştirme arayüzleri (API’ler) sunan bu projeyi birlikte inceleyelim.

API3 nedir?

Akıllı sözleşmeler genellikle güvenilir kaynaklardan gelen verilere erişmekte zorlanırlar. Bu kontratlar, aynı zamanda merkeziyetsiz uygulamalar olarak da bilinen dApp’lere bir temel olur. Doğruluğundan emin olunan verilere erişimdeki zorluk, dApp’lerin geliştirilmesini zorlaştırmaktadır. Bu noktada API’ler olarak bilinen uygulama geliştirme arayüzleri devreye girer. API3, temel olarak API’ler ile Web3’ü ve dApp’leri desteklemeyi amaçlayan bir pazardır. Bu pazar, Ethereum ağı üzerinde çalışır ve Blockchain teknolojisini kullanır.

API3’ün hedefi, API’lerin merkeziyetsiz sürümlerinin oluşturulmasına, yönetilmesine ve paraya çevrilmesine izin vermektir. Blockchain teknolojisi, merkeziyetsiz finanstan (DeFi) tedarik zinciri yönetimine kadar ekonomide her zamankinden daha büyük bir rol oynuyor. Bu nedenle, projenin arkasındaki ekip, akıllı sözleşmelerin “zamanında, güvenilir gerçek dünya verileri” sağlamasının hiç bu kadar önemli olmadığını söylüyor. API3 teknik incelemesi Eylül 2020’de yayınlandı ve API’lerle ilişkili bağlantı sorununu çözen araçlar sundu.

API3 ne sunar?

API3’ün en ilgi çekici özelliklerinden biri, Blockchain alanının kendisinde ortaya çıkan bazı sorunları nasıl çözmeyi amaçladığıdır. API’ler, Blockchain’de zincir dışı veriler sağladığı için son derece önemlidir. Bu teknoloji olmasaydı, bugün altcoin fiyatları dahil birçok veriye erişemezdik. Bununla birlikte API3, oracle teknolojisini kullanır. Böylece, gerçek dünya verileriyle API’ler arasında bir köprü kurar. Aynı zamanda geliştiricilerin kendi API’lerini yaratıp satmasını da destekleyerek pazar görevi görür. Bunu yaparken verileri şeffaf ve düşük maliyetli şekilde sunar.

API3 coin nedir? Ne işe yarar?

API3 coin, API3’ün yerel kripto para birimi olarak çalışan bir ERC-20 tokenidir. Bu Web3 tokeni ile kullanıcılar, pazar üzerinden API satın alabilmektedir. Ayrıca geliştiriciler, kendi API’lerini yaratmak ve satışa çıkarmak için de bu kripto parayı kullanmalıdır. Bununla birlikte coin, bir yönetişim tokeni olarak da çalışır. Ekosistem merkeziyetsiz bir şekilde çalışmaktadır. Token sahipleri, platformun yönetimine katılarak merkeziyetsiz API’leri yönetebilmektedir.

API3 coin nasıl alınır?

86 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan API3 şu anda Binance, CoinW ve MEXC gibi kripto para borsalarında alınıp satılmaktadır. En büyük 193. kripto para olan tokeni satın almak isteyenler, bu borsalardan birine erişmelidir. Bunun ardından borsaya üye olup satın alma adımlarını izleyerek kripto parayı elde edebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için API3 Nedir? API3 Coin Ne İşe Yarar?

Category:
News